Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Alivio ex 420 170 gr Surf Kamış Hk.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Yusuf007 tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar. Shimano Alivio ex 420 170 gr Surf Kamış kullanan ya da bu kamışla ilgili bilgisi olan arkadaş var mı? Kıyıdan yemli av için 0,30 misinayla kullanıcam. Kamışın aksiyonu 170 gr ama daha altında ağırlıklar için yeterli atış erimi sağlar mı? mesela 75 gr yada 100 gr kurşunla da istenilen aksiyonu verir mi bu kamış? Birde kamışın ağırlığı bana biraz çok geldi 609 gr gibi bir ağırlığı var biraz fazla gibi ne dersiniz bilgisi olan var mı??

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Bu fiyatlarda shimano kamişa para vermezdim ben 3 tane Farkli shimano kırdım daha da ucuz shimano almam onun yerine lineaffe veya okuma tercihim olurdu.

Tabi ki bu kamışı kullanmadım benimkisi genel bir yorum. Ayrica tercihen 170 180 gram çok doğru bir tercih yemli için ağırlığını ise bence önemsenme yemli de kullanacaksan sorarsan da o atar değerinde ve fiyat aralığındaki bir çok kamıştan ortalama 60-70 gram ağır.
    Alivio kullanıcılarından da hatırladığım kadarıyla hiçbiri yorum duymadım. Özellikle fincan konusunda...

Saygılar.

Yusuf007 bunu beğendi.
  4. Levreko

Levreko Aktif Üye

dostum bende var kullanıyorum ama çok sert daha esnek bir kamış alsan iyi olur ben atıyorum 125-150 gr kurşunla 150 metre falan ama hoşuma gitmiyor parçalı surf kamış alsan iyi olur onlar daha esnek atış erimleri daha iyi youtube a surf casting yazarsan orada çıkan videolardaki kamışlarda parçalı kamışlar videolar italyanlara ait zaten surf casting in piri italyanlar. ben şu linkteki kamışı almak istemiştim ama stokta yoktu o yüzden sonra bu kamışı aldım. almak istediğim kamış hakkında çok iyi yorumlar okumuştum esnek ve atışı iyiymiş bayağı. SPRO FASTFWD SURF S2 4,20 100-200GR

Yusuf007 bunu beğendi.
  5. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Şimdi bi sitede biraz hediye çekim var kullanmam gereken seçenek çok yok arada kaldım buaralar yeni makine aldım birde kırılan bi kamışım vardı okuma luremania yedek parçasını falan aldık masraf çoğaldı. Bu kamış bana 50 tl gibi bi rakama gelecek o yüzden bunu sordum. Genel olarak sert ve ağır demişler. Vuruşları hissedememe gibi sıkıntılardan bahsetmişler.

Memnun değilsin anlaşılan :/ Mitchell in kamışları var fiyat aralıkları fena değil aksiyonları max 100 gr a kadar parçalı surf kamışlar. sanırım onlara yönelicem. Kararsız kaldım baya.

6. Levreko

Levreko Aktif Üye

valla benim aklım o kamışta kaldı spro hollanda takımı o kamışı surf casting uzağa atış yarışmasında kullanmışlar 1. olmuşlar ben o zaman araştırmıştım kullanan kişilerin yorumlarınıda okudum bayağı memnundular yazın işler açılınca almayı düşünüyorum otelde çalışıyorumda mağlum kış sezonu işler kesat

Yusuf007 bunu beğendi.
  7. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

8. rafrafi

rafrafi Yeni Üye

neden 3.90 ?

9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

parçalı kamışların aksiyonu daha iyi. teleskopik 4,20 lik kamışın verdiği aksiyonu sanırım verecek gibi fiyat olarakta daha avantajlı duruyor.

10. rafrafi

rafrafi Yeni Üye

kıyı avcılıgından bahsetmişsin vede kamış 3.90 işimi görürdiyon oke

11. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

sizce ne olmalı??