Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Antares Hakkında ...

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ryetik tarafından paylaşıldı.

1. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhabalar;

450 TL fiyatla sıfır Shimano Antares (4.30 mt 200 gr) alma imkanım bulunmakta ve kaçırmak istemiyorum ancak bu tür profesyonel sayılan kamışlarda action aralığı çok açık olmuyor. Bildiğim kadarı ile Antares 200 gr' a kadar atarı olan bir kamış yani taban ağırlık atarı belirlenmemiş. Benim sorunumda tam bu noktada başlıyor. Daha önce bu kamışı hiç kullanmadım , şuan Amundson Kudos Expert (4.10 mt , 120-180 gr) kullanmaktayım. Antares ile sadece 160 - 190 gr civarında kurşunlarla üst seviyede performans yakalayabileceksem bu kamışı almayacağım çünkü Amundson ile 180 gr dahi kullandım ve son derece memnunum ayrıca hafifliğide çok büyük artı. Ancak Antares ile 115-150 gr arasında da üst seviyede bir performans yakalayabileceksem bu kamışı alacağım.
    Durumum budur ve sizlerden özellikle kamışı kullanan arkadaşlardan konu hakkında yorum yaparak bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Teşekkürler .

Oltanızdan balık eksik olmasın ama limit üstü .. :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Antares yerine Beastmaster öneririm.

4. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Ben olsam o fiyata o kamışı kaçırmazdım. Antareste 140 ve üstü kurşunlarla en iyi neticeleri alabilirsiniz ama bu demek değil ki 100 gramı atamasın.

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

200 gr atarlı shimano teleskopiklerin 180 gr. üst performansı vardır. 180 gr a kadar kurşunları uzağa verimli olarak atarlar. Ama aynı zamanda odun kamışda değilllerdir. 115-150 arasındaki kurşunlarıda gayet güzel atarlar. Almaya niyetiniz varsa bence kaçırmayın derim size çok kaliteli ve güzel bir kamıştır.

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Aşağı yukarı bir yıldır Antres kullanıcısıyım ve o fiyata o kamış kaçmaz derim; hatta almayacaksanız bana doğru da yönlendirebilirsiniz ikinciyi yedek olarak seve seve alırım...:D

Kamışın best performansı 180 gram olmasına rağmen 100 gramı da; 200 gramı da rahatlıkla ve sorunsuz atabilirsiniz; ancak belirtildiği gibi en verimli olduğu ağırlık 180 gramdır kullanabilen için tabii ki...

Yalnız bir iki dikkat etmeniz gereken husus var bu kamış için... Birincisi malum olduğu üzere kamışın kapalı boyu 1,57; çantalı; yani çantalı boyu ise 1,60 falan gelir ki; her yere rahatlıkla sokuşturamazasınız; otomobil ile taşıyacaksanız sorun olabilir v.s.

Diğer bir husus da kamışın oldukça ince yapıda olması... Bu benim gibi küçük elliler için avantaj iken eli iri yapıda olanlar ve göreceli olarak daha kalın çaplı kamış kullananlar için sorun oluşturabiliyor...

Bir de eğer kullanırsanız kamışın atış performansına hayran kalacaksınız; Shimano'nun üst seviye kamışlarındandın ve verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız...

Biri BeastMaster önermiş; bu da iyidir ama daha alt seviyede bir kamıştır ve Antares ile pek kıyaslanamaz...

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Beastmaster daha önce kullandım , şuan kullandığım kamışla arasında çok fazla kalite farkı yok aama Antares çok uygun bir fiyata geldiğinden bu konuyu açtım. Foruma çok yazmasam da sizin ve birkaç kişinin yazdıklarını yakından ve beğenerek takip ediyorum , yorumunuz için çok teşekkürler.

Evet fiyat olarak gerçekten çok cazip. Benim sorunuma yanıt aldım sanırım çünkü kullandığım kaamış çok iyi bir kamış olmasına rağmen 140 -170 gr aralığındaki ağırlıklar ile müthiş sonuçlar vermesine karşılık 100 - 120 gr aralığında beni üzüyor. Antares düşük ağırlıklarla da iyi sonuç veriyorsa ve bu kadar ucuza bulmuşken alacağım demektir.

Kamışı almayı çok istiyorum ancak çok sık balığa çıkabilen biri değilim , Amundson Kudos Expert kullanıcısıyım ve 140-175 gr arası ağırlıkları rahatlıkla ve çok da iyi sonuçlar alarak kullanabiliyorum. Ancak 190 -200 kullanamıyorum ,100 -120 gr arasındaki performansını da beğenmiyorum. Sizin yorumunuzda Emir Bey'in yorumu ile bağdaşınca kamışı almak şart oldu :)

Bir tane daha düşerse ilk size söyleyeceğim :) Benim kullandığım kamışların kapalı boyları da 1.55 civarı yani aslında alışığım, Arka koltuktan ön koltuğun arasına vitese doğru uzatıp yerleştiriyorum , gülü seven dikenine katlanıyor yani :)

Yorumlar için çok teşekkür ederim. Kamışı alıyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Şubat 2011
  8. furunotr

furunotr Aktif Üye

O halde hayırlı olsun ... Bol trofeli avlarda kullanmak nasip olsun dileklerimle...:)

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Teşekkür ederim. Umarım kamışı sık kullanma imkanım olur ne yazık ki iş yoğunluğundan pek balığa çıkamıyorum.