Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shımano avrupa -japon farkı

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında saltiga tarafından paylaşıldı.

1. saltiga

saltiga Üye

herkeze selamlar merak ettigin bir konu var piyasada bulunan özellikle stella modeli shımanonun avrupa icin ürettigi urun birde bunun kendi iç piyasası için urettigi stella var jp olan stellada görünen fark koun karbon grafit olması ama arasında iyi bir fiyat farkı söz konusu ikisininde japon malı olmasına karsılık aralarında koldan başka bir fark varmı acana? bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların aydınlatıcı bilgilerini bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. red baron

red baron Aktif Üye

Japonya kendi ürettiği ürünü dışarı vermiyor,avrupaya ve diğer piyaslara verdiği ürünleri çinde üretiyor yada x bir ülkede,bizede bu ürünleri almak düşüyor.Shimano nun yaptığı bu olarak biliyorum.

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

İki makinede japon malı ama fiyat farkına bakarsak topuzdan başka ufak tefek farklar olacağını düşünüyorum. Özellikle dişli sistemlerinde...
    Ayrıca Japon pazarı için üretilenler genelde daha kaliteli oluyorlar.

5. saltiga

saltiga Üye

shımanonun çinde üretimi yok japon ve malezyada sadece

6. saltiga

saltiga Üye

böle sölentiler var ama kesin bişey bilen yok bu konu hakkında koldan başka fark olması (dediginiz gibi özellikle dişli sisteminde ) ihtimali varmı acaba varsada ne gibi bir degişiklik malzeme farkı olabilirmi acaba

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Az önce baktım kolun sadece karbon topuzu zaten 300 TL olarak görünüyor. İki makineninde şemalarına baktığımızda birebir aynı. Dediğim gibi büyük ihtimal fark karbon topuzdan ve dişli sisteminden kaynaklanıyordur.

8. pompik

pompik Yeni Üye

makinelerde sistem farkı yok...

sadece aksesuar farkı var....jdm(japan domestic model) olan makineler yumea tuning parçaları için uygun...tek fark bu...pro spin serileri sadece japonya da üretilir...kullanıcısıyım...

drag gücü,dişli sistemleri,makara vs...her şey aynı...sadece kol topuzu carbon...hepsi topu bu...

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Birkaç ilavede ben yapayım..

JDM için aynı makina SW4000 söylenirken örneğin USDM için 4000SW şeklinde ifade edilir. Birde makineleri tanımlayan pg,hg,xg JDM modellerde rakamdan sonra yer alır..SW4000PG gibi..
    Yumeya parçalar için makinenin illa JDM olmasına gerek yok..Örneğin EDM bir makineye yumeya drag uyabilmekte.Yeterki alırken makinenizin JDM de hangi drag'ı kullandığını bilin..

Ör:
    JDM Biomaster..
    http://fishing.shimano.co.jp/product/reel/82

EDM/USDM modelleri biliyorsunuz..Bilmemne FA,FB,GS filan

http://urun.gittigidiyor.com/Shimano-Twinpower-4000SFA_W0QQidZZ41400946#aciklama

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bak aklıma geldi ben hala Ultegra XTA nın 35 metre derine düşen drag'ını bulamadım..

Bulanların,görenlerin insaniyet namına bir öm atmalarını rica ediyorum..:)

Power aeronun dragı uyuyor..

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Boğazda bir tane bulursam söz getireceğim :D