Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHIMANO BEASTMASTER 3PCS 4,25 MT 225 GR SURF KAMIŞ HAKKINDA YORUM VE ÖNERİLERİNİZ

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında kemal.0133 tarafından paylaşıldı.

1. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

Üstadlar 120 ve 150 gr kurşunla beklemeli av surf yapıyoruz kolumda platin olduğundan fazla ağır bi kamış ittemiyorum, 3 parçalı ve sağır olmayacak, balığı hissettirecek bütçem 400 tl ye kadar :harika: dalgada 150gr kurşun kullanıyorum :)
    akdeniz kıyılarında av yapıyoruz, almayı düşündüğüm 3 parçalı kamış
    SHIMANO BEASTMASTER 3PCS 4,25 MT 225 GR SURF bu kamış hakkında yorumlarınız ?

346 gr mı

120 ve 150 gr kurşunla nasıl

sağır bi kamışmı balığı hissettirirmi

şimdididen ilginize teşekkürler, başka 3 parçalı kamış önerinizede açığım :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. budak1903

budak1903 Aktif Üye

kemal.0133 bunu beğendi.
  4. İsak

İsak Aktif Üye

Beklemeli avlar için ideal bir kamıştır. Atarı ve hafifliği çok başarılı bence.

kemal.0133 bunu beğendi.
  5. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

HOCAM KAFAMA TAKILAN KISIM sap ısmının çok kalın olduğunu sölüyolar aklıma takıldı kamışı birebir görmedim internetten alcam o yüzden sap kısmı aklıma takıldı

6. İsak

İsak Aktif Üye

evet sap kısmı normal surf kamışlardan biraz daha kalın, ben rapalada kullanmak için almıştım ancak kalınlığından dolayı günde 100 defa at çek yaptığımız bir ortamda beni zorladı da sattım.
    O yüzden beklemeli av için ideal bir kamış diye belirttim zaten.
    Atarken herhangi negatif bir etkisi yok sapının kalınlığının.
    Daha geçen gün, keşke satmasaydım, kalkan zamanı geliyor beklemeli avda kullanırdım diye içimden geçti.

kemal.0133 ve Levreka bunu beğendi.
  7. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

İshak abi ilgin ve alakan için çok teşekkür :harika: ederim aklıma takılaan bişey kalmadı şimdi :) ozaman kaçırmadan bu kamıştan bi tane alalım :)

8. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

ishak abi son 2 sorum :) balığı hissettirmesi nasıl sert aksyonluya sağır kalmaz dimi bide abi 120-150 gr max kullaanacam kurşunu max performans verirmi :)

9. İsak

İsak Aktif Üye

Valla sağır kalmaz kalmasına da ben 185-200 gr kurşunla kullandım, max performansınında bu aralıkta olduğunu düşünüyorum 225 atarlı bir kamışın.

kemal.0133 bunu beğendi.
  10. caberia

caberia Aktif Üye

eğerki bulduysanız kesinlikle kaçırmayın diğer yorumların aksine benim daha farklı bir yorumum olacak ben ilk çıktığı zamandan beri kullanıyorum bu kamışı ve hala aynı kamış iki tanede yedeğim var daha onlara sıra gelmedi :) sap kısmı kalındır doğrdudur ama bu bana göre avantaj cünkü ellerinizi daha fazla kasmadığınız için ufak bir kavrama yetmekte yemlide ve atçekte kullandım ağır kurşun ve hafif kurşundaki (250-150) performansı benim için gayet başarılı ve vazgeçemediğim bir kamış eğerki düşünürseniz şiddetle tavsiye ederim ve bana göre bir artısıda kamıştaki fincanlar kırıldığında herangi bir arayışa yada çözüme gitmenize gerek yok çünkü fincanların oturduğu demir halkalar dışa doğru bombeli yapılmış ben şu anda iki fincan olmadan kullanıyorum bir problemde yaşamadım rastgelsin ve hayırlı olsun hangi üründe karar verirseniz şimdiden

kemal.0133 bunu beğendi.
  11. kemal.0133

kemal.0133 Aktif Üye

teşekkürler üstadım ilgine yorumuna :harika: bakalım bulabilirsek alacam, sağ kolumda 2 adet platin olunca mecbur 400 gr altı ağırlıktaki parçalı kamışlara bakıyorum, 346 gr ağırlık beni cezbetti, max atacağım kurşun 150gr genelde 120-130 gr la avlanıyorum dalga olunca 150 gr atıyorum beklemeli surf casting :)