Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHIMANO BEASTMASTER 3PCS 4,25 MT 225 GR SURF

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Aybata74 tarafından paylaşıldı.

1. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Arkadaşlar bu kamış hakkındaki görüş ve düşüncelerinize ihtiyacım var,
    Şimdiye kadar edindiğim bilgilere göre parçalı kamışlar teleskopik kamışlara nazaran daha verimli.
    Bu kamışın teleskopik olanının ağırlığı 460 gr ve atarı 200 gr kapalı boyu ise 163 cm, 4.30 boyunda...
    Parçalı modeli ise ağırlık 349 gr atarı 220 gr kapalı boyu ise 150 cm 4.25 cm boyunda.
    Aslında niyetim belli, aramızda kullanmakta olan arkadaşlarımızın görüşlerini almak istedim,

Bu teleskopik kamışın linki

http://www.balikmarketim.com/?urun-detay_16893_SHIMANO_BEAST_MASTER_CX_TELE_SURF_4_30_MT_200_GR.html

Bu da parçalı olanının

http://www.avmarketi.com/asp/product/13781/SHIMANO-BEASTMASTER-3PCS-4-25-MT-225-GR-SURF

Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Volkan

Volkan Daimi Üye

Gökhan Bey, kullandığım bir kamış değil ama parçalı kamışlar her zaman teleskobik kamışlara göre daha iyidir.

Tek dezavantajı genelde 2 parçalı kamışların kapalı boylarının, teleskobik kamışların kapalı boylarına göre uzun olması, dolayısıyla yarattığı taşıma zorluğudur.

Ancak linkte verdiğiniz kamış 3 parçalı olduğundan kapalı boyu daha kısa. Bu da parçalı kamış dezavantajını ortadan kaldırıyor. Bence bu modeli tercih edecekseniz, parçalı olanı tercih edin.

4. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Parçalısını kullanmadım ama teleskobik modelinden daha randımanlı olacağı kesin. Ayrıca parçalıda hem 200 hem de 225 atar mevcut. Bu da ayrı bir avantajı.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben parçalı olanın daha pahalı olacağını düşünmüştüm, taa ki linke bakıncaya kadar.
    İlginç..!!

6. şileli

şileli Aktif Üye

Ben aynı kamışın teleskopik olanını kullanıyorum biliyorsun.Sen parçalı olanı al beraber deneriz hangisi daha iyi :)

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Aynen öyle yapıyorum Salih abim...

8. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Bencede Şeref abi....!

9. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Fiyat/performans oranına göre paçalınında avantajlarını göz önüne alırsak,parçalıyı al demek gerekiyor.Kullanınca yorumlarınıda eklersen sevinirim.Güzel kamış bende alabilirim.

10. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Teleskobiğin fiyatı gerçekçi bir fiyat değil. 370 400 aralığında bir fiyatı var normalde hatta bir ara 355e mi ne görmüştüm.

11. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Parçalı olan bence de daha güzel, dikkatimi çeken ağırlığı 349 gr yazılmış acaba hatalı mı? Parçalı kamışlar genelde teleskobik olanlara göre daha ağırlar ama teleskobik olanın ağırlığı 460gr civarı.
    Shimano kamışlarda beni biraz düşündüren konu ülkemizde yedek parça ve servis olayı, örneğin 2-3 yıl önce kamış halkaları ve diğer yedek parçaları distribütör firmada yoktu.