Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SHIMANO BEASTMASTER 3PCS 4,25 MT 225 GR SURF

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Arkadaşlar, bana teleskopik daha güvenceli geliyor.
Ama yorumlardan parçalıda karar verdiğinizi görüyorum.
Parçalıyı nasıl monte ediyorsun ve ek yerlerinden bir sıkıntı yaşatmıyor mu?

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kamışın teleskopik olanını kullanıyorum alalı bir hafta oldu iki kere kullandım gerçekten parçalı ile eriştiğim mesafelere erişebiliyorum parçalı olanı biraz hafif ve fincan aralıkları fazla ayrıca rüzgarda oluşan ummadık düğümlerde de takım patlatmalara neden olabilir.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bir avmarketinde teleskopik olanı daha uygun fiyatlı. Furkana 388 liraya almıştık. Hatta peşinde 365 liralarda idi. Parçalısı bir parçalı kamış için fazla hafif. O biraz tuhaf işte. Et kalınlığı az olupta ilerde sorun çıkarmasından korkarım.

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
Bir avmarketinde teleskopik olanı daha uygun fiyatlı. Furkana 388 liraya almıştık. Hatta peşinde 365 liralarda idi. Parçalısı bir parçalı kamış için fazla hafif. O biraz tuhaf işte. Et kalınlığı az olupta ilerde sorun çıkarmasından korkarım.
Birol berhaba, Beast Master Shimanonun orta seviye ürünlerinden, et kalınlığını inceltip salamlığı riske atmazlar diye düşünüyorum.Üstelik 225 gr atarlı bir kamışta. Bunun yanında kullanılan kamışın yapımında malzemede herhalde teleskopikle aynı özellikte. Daha hafif olması zor gibi gözüküyor. Yazım hatası filanda yok, shimanonun kataloğundada aynı ağırlık yazıyor.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birol berhaba, Beast Master Shimanonun orta seviye ürünlerinden, et kalınlığını inceltip salamlığı riske atmazlar diye düşünüyorum.Üstelik 225 gr atarlı bir kamışta. Bunun yanında kullanılan kamışın yapımında malzemede herhalde teleskopikle aynı özellikte. Daha hafif olması zor gibi gözüküyor. Yazım hatası filanda yok, shimanonun kataloğundada aynı ağırlık yazıyor.
Gariplik de ağırlıkta Cüneyt Bey. Malzemeler aynı evet. Ama bir parçalı kamış nasıl olurda 300 küsür gr. imal edilir:confused:
Eğer öyle teknolojileri varsa niye üst modellerde 300 küsür gr. ağırlıkta parçalı kamış yok.:confused:

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Bende parçalı kamış kullandım.İllet bişi.
Sök, tak, olmadı bidaha sök,makineyi çıkart,ayrı biyere koy.Bi mekan değiştirsen levazım neferi gibi elinde bi ton şakır şukur mal.
Adamı balıkdan soğutur.

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Gariplik de ağırlıkta Cüneyt Bey. Malzemeler aynı evet. Ama bir parçalı kamış nasıl olurda 300 küsür gr. imal edilir:confused:
Eğer öyle teknolojileri varsa niye üst modellerde 300 küsür gr. ağırlıkta parçalı kamış yok.:confused:

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, Benide düşündüren hafifliği oldu aslında ama açıklamasında şöyle yazıyor

Biofibre+XT60 Karbon malzeme, surf kamış. (Biofibre malzeme herhangi bir karbon malzemeden 4 kat daha kuvvetli ve 2.4 kat daha hafiftir.

cogito74

Aktif Üye
Adı
ibrahim d*km*n
işin aslı bu kamışı haftalardır bende takip ediyorum. avrupadan bir yakınıma sipariş ettim gelirken getirisn diye. fiyat hakkında yorumda bulunmak gerekirse. teleskopik olanı hollandadan 130 euro gibi bir fiyata aldırdım. 3 parçalı olan 425 uzunluk 160 euro civarı 450 olanıda 180 euro gibi. parçalı olanlar yeni sezon oldugu icin daha fiyatlı. ama turkiyede sanırım ithal etme ile ilgili gecen sezon shimano urunleri daha pahalı ithal ediliyordu yada fiyat politikası öyle belirlenmisti. bu yil daha ucuza geldiginden fiyat olarak daha uygun gorunuyor. yoksa normlade yurt dısında paröalı olan daha pahalı. o nedenle ben teleskopk olanı siparis ettim. agırlık konusunda gelince evet 425 parçalı olan hafifi hatta 450 boyu olanı ancak teleskopikle hemen hemen aynı ağırlıkta. Siteden inceleyen bir arkadaşımız 450 olanını tavsiye etmişti. zira sanırım parçalıların sapı yani makina yuvası ile sap arasındaki mesafe daha uzun oldugundan 425 kısa kalabiliyor gibi bir yorum yapılmıştı. bilmiyorum ama bu fiyatta hollandada 159 euro 425 cm parçalı olan ve 300 tl civarında..yine ulkemize gore fiyat farki var ama eskisine oranla biraz azalmış gibi. umarım shimanonun tüm yeni ürünlerinde durum böyle olur....

DrEjO

Aktif Üye
Adı
Tamer
Yaklaşık bir yıldır teleskopik olanını kullanıyorum hızlı aksiyon lu ve sert yapıda olması itibarı ile piyasadaki birçok parçalı kamış kadar atış erimi olduğunu düşünüyorum, parçalısının hafif olması benide çok düşündürüyor o zaman teleskopik neden bu kadar ağır aynı malzeme ve teknoloji ile üretilmesine rağmen. Shimano da yaş tahtaya basmaz sanırım.

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
[Biofibre+XT60 Karbon malzeme, surf kamış. (Biofibre malzeme herhangi bir karbon malzemeden 4 kat daha kuvvetli ve 2.4 kat daha hafiftir.[/QUOTE]

Gökhan, teleskobik olanındada aynı maddeler kullanılmış sanırım, ama arada cidi bir ağırlık fakı var? Bence hafifliği kullanılan malzemeden kaynaklanmıyor.