Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Beastmaster

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında cem1 tarafından paylaşıldı.

1. cem1

cem1 Aktif Üye

Shimano Beastmaster 200 gr atarlı kamışın CX ve DX versiyonlarının farkını bilen varmı acaba. Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

CX bir önceki model; karbon oranı XT60 sanırım Biofiber; DX yeni model; karbon oranı XT100 o da Geofiber sanırım... Yeni olan biraz daha süslenmiş; yani daha estetik durup görsele hitap ediyor (kişiye göre)... Eskisi tabii daha sade bir görünüme sahip...

Ben şahsen eski olanı tercih ederim; tabii bulunabiliyor ise...

4. cem1

cem1 Aktif Üye

Haluk bey bilgi için teşekkürler. Sağlamlık açısından bir fark varmı acaba ikisi arasında. Tam anlamadım ama CX in karbon oranı XT60 Biofiber, DX karbon oranı XT100 Geofiber diyorsunuz.

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Yeni seride problem yaşayan bir-iki kişi duydum; buna dayanarak değerlendirme yapılır ise eskisi daha sağlam gibi... Ancak bu değerlendirme bir parça havada kalır; çünki somut bir değerlendirme yok... (Yani bu kullanıcı hatası da olabilir; ya da ne bileyim eski olandan 30 tane vardır da bir tanesi kırılmıştır bir şekilde; yeni seri ise 500 tanedir 3 tane kırılıp göze çok görülmüştür v.s....:))

6. furunotr

furunotr Aktif Üye

Yeni seride karbon oranı 40 birim fazla; yani daha fazla karbon içeriyor; karbon bir şekilde fiberle karıştırılıyor; Shimano Biofiber ve geofiber diye ayrı ayrı isimlendirmiş bunları; yeni olan teknoloji geofiber üzerine...

Bu rakamlara bakarsanız teorik olarak yeninin daha iyi olması gerekiyor; ancak bazen pratikte farklılıklar olabilir...

7. cem1

cem1 Aktif Üye

Paylaşım için teşekkürler

8. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Beast Master CX olan bende var. Deneme amaçlı sadece 1 kere kullandım ve segmentine göre 10 numara bir kamış. Elimde ürün fazlası olduğundan yenilenme amaçlı yakında bu kamışı satacağım. Yakında ürün satış forumunda ilan yazacağım.

9. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Bu arada Haluk Abi'me katılıyorum. DX olanlarda kuvvetli ama kırılma vakalarında mutlaka bir sorun olmuştur. Shimano, Vega, İtalcanna gibi üst seviye kamışları kırmak çok kolay değil.

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Eski seri daha iyidir 'bizce'. Bu sadece kamışlarda değil makinadada öyle.

11. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Shimano gibi markalarda dediğin fark olmaması lazım ama mutlaka kırılma vakalarında bir sorun olmuştur.