Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano Biomaster 8000

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Kol diğer model ile aynı uzunlukta ise sarması çok rahat; belki kimileri için dezavantaj olabilir bilemiyorum; ancak bahsettiğim gibi SW8000PG kolu kadar bir kutra sahip ise hem gayet güçlü; hem de çok esnek-pratik bir kullanım oluyor...

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kol diğer model ile aynı uzunlukta ise sarması çok rahat; belki kimileri için dezavantaj olabilir bilemiyorum; ancak bahsettiğim gibi SW8000PG kolu kadar bir kutra sahip ise hem gayet güçlü; hem de çok esnek-pratik bir kullanım oluyor...
Merhabalar,evet kol uzunlukları ayndır,sarımda çok iyi ağır kurşun ve akıntılı sular için biçilmiş kaftan,

satılmasını istediğim için fiyatı 520tl olarak güncelliyorum.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu saatten sonra almayan düşünsün. :)

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
güncel fiyat 520.tl olarak revize edilmiştir.

bugraahmet

Aktif Üye
Adı
BUĞRA AHMET BEŞİR
makinayı nasıl görebilirim?
ve ne şekilde alabilirim?

serdarkoyuncu

Yeni Üye
bildiğim kadarıyla,

8000 modeli japonya iç pazarı için üretilmiş bir ürün, pg model avrupa için satışa sunulan ürün,
8000 modeli daha sade. pg modeli nin görünü makyajlı,
dişli sistemi, ağırlık, kasa vs tamamen aynı. yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir.
belki farklı olabilir ama PG model ülke modeli olduğunu hiç sanmıyorum şuan elimde shimano aceration SW8000PG var yani power gear vede bunun HG olanıda var yani high gear aralarındaki fark ise devir farkı.bence buda aynı devir olayından dolayı PG ismini aldığını düşünüyorum.

Hamington

Üye
Adı
Fırat Çubukçu
Arkadaşlar,

SW ile PG arasında pazarlanacağı piyasa (Japon, Avrupa Amerikan) ile alakalı ayırım olduğuna ilişkin bilgilendirmeler var...

Açıkçası bu ikisi arasındaki belirleyici farkın satışa sunulduğu pazar ile pek de alakası yok..Firma Dünya'nın her yerine SW de PG de gönderiyor, ben satmam demiyor...(O ülke distribütörü satamayacağını düşünerek getirtmiyor olabilir ki bu bambaşka bir konudur..)

Shimano konseptinde yer alan SW ibaresi, Off Shore avlar için geliştirmiş olduğu bir tanımlama ve İngilizce Salt Water (Tuzlu Su) kelimesinin baş harflerini alarak tanımlandırılmıştır.

Başlıca özellikleri olarak;

***Sadece tek yönlü sarım yapması,
***Kuvvet kulanımını en etkin hale getirmek için topuz başlı yapısı,
***Tuzlu suya ve ultraviolet ışığa (güneş ışığına) dayanıklı olacak biçimde extra contalarla güçlendirilmiş ek yerlerinden bahsedebiliriz...

Shimano bu seri ürünlerine o kadar güvenir ki makineyi suya düşürmeniz durumunda bir yıl sonra bile gidip olduğu yerden alsanız, sorunsuz olarak kullanılabileceğini söyler....

Yine Shimano konseptindeki diğer bir ibare olan PG ise, Kıyı Avları ve Tatlı su için geliştirdiği ve İngilizce anlamı Power Gear diye adlandırdığı ürünlerdir.

Başlıca Özellikleri olarak;

***Çift yönlü sarım butonu'nun olması,
***Rahat sarım için "T" kol kafası,
***SW serisi ile aynı drag performansı'nı garanti etmesinden bahsedebiliriz..

Yukarıda bahsedilen SW ve PG serileri; Shimano'nun BioMaster, BeastMaster, Stella vb birçok serisi için satışını sürdürdüğü teknik ayrılıklara sahiptir...

Bu vesile ile, zaten kendini kanıtlamış ve Dünya standardlarının üzerinde kalite ile üretim yapan bir firmanın çok başarılı bir serisine ait bir ürün olduğunu,

Bahsedilen bedelin de fazlasını kullanıcısına vereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu vesile ile hayırlı satışlar diyor ve alıcıya bol trofeli avlara nasip olmasını diliyorum...

Zira bu makina ile çekerken hiç zorlanmayacağı kesin ;)

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
arkdaaşlar abilerim zaman ayırıp bilgilendirmelerde bulunduğunuz için teşekkür ederim. faydalı bilgiler içeriyor. emek verdiğiniz hakkınızı helal edin.

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
biomaster 8000 satılmıştır. paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.

konu kilitlenebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...