Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Bullseye 9080 !

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında fethigürcan tarafından paylaşıldı.

1. fethigürcan

fethigürcan Üye

Surf takımda kullandığım Shimano Bullseye 9080 makinanın misana sarım yüzüğü, rulmanı v.s.. adını tam bilemediğim bu parçasını avdan sonra yağlamak için söktüm, yağladım sıra toplamaya geldiğinde beceremedim, bu yedi sekiz parçanın sırasını yönünü karıştırdım...Daha önce bir arkadaşım yardım etmişti. Forum üyesi arkdaşlarımdan aynı makinayı kullanan varsa ve zahmet olmazsa bu parçayı bakım yapmak için söktüğünde yönüne ve sırasına göre beyaz bir kağıt üzerine sıralayıp fotoğrafını çekip foruma yüklerse benim için muhteşem olur. Makinanın kutusundan çıkan parçaları gösteren resim işe yaramıyor parçalar çok küçük ayrıntı görünmüyor.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

4. ottoman

ottoman Aktif Üye

aynı makineden bendede var ama 5-6 defa avlandığım halde sizin bahsettiğiniz şekilde henüz söküp yağlama gereği duymadım bence siz erken gereksinim duymuşssunuz...

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

6. fethigürcan

fethigürcan Üye

7. fethigürcan

fethigürcan Üye

Daha önce kullandığım makinaların yüzüklerini her avdan sonra sonra yıkayıp yağlamazsam bir haftaya kalmaz paslanırdı, rulmanı değiştirmek zorunda kalırdım.

8. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ederim. Teveccüğünüz. :) Son zamanlarda shimano modellerinin şemasını indirip bakıyorum özellikle spin makinelerin farkına. Hemen aklıma geldi google translate ile bulmam zor olmadı.

İşinizi görmesine sevindim. Rica ederim.

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Japonca'nız çok iyi herhalde...:D

Şakayı bir yana bırakacak olursak aradığınız makina tip ve modelini ne şekilde bulabiliyorsunuz???

10. İsak

İsak Aktif Üye

google chrome kullanıyorum, shimanonun japonya sitesine girdiğimde bana ingilizceye çevireyimmi diye soruyor. evet diyince bir çok kelime ingilizceye dönüyor. ordan makine şemalarına ulaşabilirsiniz

11. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Fethi kardeşim, bu klasmanda ki bir makinayı, daha önce kullandığın makinalarla :confused::confused::confused: aynı kefeye koyman bence hata. :p At denizin dibine, 1 sene sonra çıkar ve kullan. :confused: :p O kadar güvenebilirsin.

Temizlik elbette şart. Sadece oynak ve hareketli aksamlarını ılık suyla durulayıp yıkaman ve ardından kaliteli bir yağla yağlaman, fazlasıyla yetecektir. 4-5 yıl sonra da, gönder servisine ve bakımını yaptır.