Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano bullseye 9120 xt

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında yalçın temel tarafından paylaşıldı.

1. yalçın temel

yalçın temel Üye

Merhabalar
    Kullandığım shimano bullseye xt 9120 makinanın yedek parçaları hakkında siz dostlardan yardım istiyorum.Bu makinanın misina kılavuz yüzüğü(line roller)u Türkiyede bulmak mümkünmü.Balık av marketindeki arkadaşlarla görüştüm ama ürünün kod numarasını bilmediğim için pek yardımcı olamadılar.Yurt dışından getittirmek mümkünmü.Balık av marketinde değişik, kod numaraları olan shimanonun orjinal misina kılavuz yüzükleri(line roller) var ama makinama uyarmı bilmiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum selamlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Kutusundan parça listesini içeren kağıdı çıkmadı mı? Bulls eye ı balikavmarketi (okyanus) temin ediyor. Ellerinde hiç yokmuymuş bulls eye kutusu veya parça listesini içeren bu linki bilmiyorlarmıymış, baksınlar line rollerın kod no.suna?
    Şayet tedarik ettikleri makinenin line rollarının kodunu bilmiyorlarsa,
    şu adresten bakabilirsiniz Bullsun parça listesine:

http://fservice.shimano.co.jp/part/pdf/02406.pdf

Burada parça no.sunun 23, fiyatının 500 JPY (9.20 TL) olduğu görülmektedir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mayıs 2013
  4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Shimano Surf makinalarının parçasının uyma ihtimali var ama ölçümlemek gerek...

5. yalçın temel

yalçın temel Üye

Parça listesi bende var ama japonca olduğu için bilemedim,okyanus marinde ilgili arkadaşla tekrar görüştüm line roller'i ve makinanın kolundaki dağılan rulmana bakacak ben kolu ve line roller'i göndereceğim onlar uygun parçaları varsa halledilecek.Ayrıca ilginize teşekkür ederim selamlar.

6. yalçın temel

yalçın temel Üye

Bende sizin gibi düşünüyorum, arızalanan parçaları bizzat okyanus marindeki yetkili arkadaşa göndereceğim.Uygun parçalar olursa bu makinayı kullanan arkadaşlarada yardımcı olur diye düşünüyorum sonuçda pahalı bir makina.Uygun Parçalarını Türkiyede olduğunu bilmek iyi olur.

7. Levreka

Levreka Aktif Üye

Merakımı mazur görün ama bu parçalar nasıl bozuldu? Üst düzey bir makine bildiğim kadarıyla. Hatta (9120 değil de 9050) almayı düşünüyordum.

Makine 2. El miydi?

8. İsak

İsak Aktif Üye

Bulls eye 9120 (02486)

Eğer sadece line rollerı istiyorsanız parça kodu 23

Olmadı, çizimin çıktısını alıp istediğiniz parçayı işaretleyip Okyanustan Mehmet Ali'ye gönderin, onun bulabilmesi lazım.

9. yalçın temel

yalçın temel Üye

Makinayı Amerikadan bir arkadaşıma getittirdim.Makina sıfır geldi,ben bu makinayla atçek yapıyorum malum akdenizin tuz oranı çok yüksek ne kadar korumaya çalışsamda korozyon oluyor,ayrıca parçada bozulma yok ama bu aralar örgü misinamı fazla tiftiklemeye başladı bende line roller'i değiştirmeye karar verdim.9120 nin misina haznesi derin çok misina alıyor bence en ideali 9050 kafa daha sığ olduğu için ekstra misina sarmanıza gerek kalmaz.

10. yalçın temel

yalçın temel Üye

İlginize teşekkür ederim,Mehmet Ali beyle görüştüm sağolsun ilgilendi ben parçaları göndericem herhalde uygun parçayı bulmak mümkün olacak.

11. Levreka

Levreka Aktif Üye

Teşekkürler bilgilendirme için...