Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

shimano catana BX 2,70 M 10-30 gr atarlı mı yoksa shakespeare odyssey 2,70 MH 10-35g

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
selam daha önce lineafe rapid wien 5-20 gr atarlı kullanıyordum ama ucu çok esnek olduğu için wtd aksiyonunda zorlanıyorum yeni kamış almak istiyorum hangisini tercih etmeliyim

shimano catana BX 2,70 M 10-30 gr atarlı tele spin orta aksiyonlu

shakespeare odyssey spin 2,70 MH orta sert aksiyonlu 10,-35 gr atarlı iki parçalı

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Catana BX yerine en son modeli olan CX parçalıyı tavsiye ederim. Daha gelişmiş ve estetik görünüşü daha iyidir.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
2.70 alacaksınız sakın Medium almayın Catanayı. Ben de var 2.70 M ama kullanmıyorum köşede yatıyor. MH olanından teleskopik bulursam alıcam ben de. 15-40 herzaman daha iyidir. 10-35 Shakespeare de yumuşaktır büyük ihtimalle.

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
2.70 alacaksınız sakın Medium almayın Catanayı. Ben de var 2.70 M ama kullanmıyorum köşede yatıyor. MH olanından teleskopik bulursam alıcam ben de. 15-40 herzaman daha iyidir. 10-35 Shakespeare de yumuşaktır büyük ihtimalle.
teşekkür ederim yorumlarınız için niçin kullanamadınız biraz açıklarmısınız aksiyonu çokmu esnek shakespeare kullandığım diğer kamış lineafe ye ve abu garciaya göre daha kullanışlı gibi geldi
bu kullandığım lineafe makina symetre 2500Fİ

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
evet var teşekkür edrim yorumlarınız için

Geçen Shakespeare Ugly Stick Tiger'ı incelerken, Shakespeare'in sitesinde Odyssey'leri görmüştüm. 3 çeşidi vardı ve 2'si teleskobik, 1 tanesi de 3 parçalıydı. O yüzden sordum.

Ben spin kamışlarda ağırlığın çok önemli olduğunu düşünürüm. Odyssey'nin 2 parçalısının ağırlığını bulamadım ama Shakespeare'ler genel olarak sağlam ama ağır kamışlardır. Bu sebeple ben olsam bu 2 seçenekten Catana'yı (parçalı) seçerdim.

Sahteye aksiyon verme konusunda,Selahattin'in meajında olduğu gibi genel bir yanlış anlama var. Kamışın L (Light), M (Medium) yada H (Heavy) olması, sahteye aksiyon verilmesini etkilemez. Kamışın gücünü gösteren bu harfler, daha çok kamışın gücü ve atar değeriyle ilgilidir.

Kamışlarda sahteye aksiyon verilmesini etkileyen özellik, kamışın aksiyonu dediğimiz S (Slow), M (Medium) ve F (Fast) olması özelliğidir. Kabaca S kamışlar çok daha esnektir, kamışın sapına daha yakın bir noktadan eğilirler. F kamışlar ise daha serttir ne kamışın ucuna yakın bir noktadan eğilirler. Dolayısıyla F kamışlar ile sahteye aksiyon vermek daha kolaydır.

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Geçen Shakespeare Ugly Stick Tiger'ı incelerken, Shakespeare'in sitesinde Odyssey'leri görmüştüm. 3 çeşidi vardı ve 2'si teleskobik, 1 tanesi de 3 parçalıydı. O yüzden sordum.

Ben spin kamışlarda ağırlığın çok önemli olduğunu düşünürüm. Odyssey'nin 2 parçalısının ağırlığını bulamadım ama Shakespeare'ler genel olarak sağlam ama ağır kamışlardır. Bu sebeple ben olsam bu 2 seçenekten Catana'yı (parçalı) seçerdim.

Sahteye aksiyon verme konusunda,Selahattin'in meajında olduğu gibi genel bir yanlış anlama var. Kamışın L (Light), M (Medium) yada H (Heavy) olması, sahteye aksiyon verilmesini etkilemez. Kamışın gücünü gösteren bu harfler, daha çok kamışın gücü ve atar değeriyle ilgilidir.

Kamışlarda sahteye aksiyon verilmesini etkileyen özellik, kamışın aksiyonu dediğimiz S (Slow), M (Medium) ve F (Fast) olması özelliğidir. Kabaca S kamışlar çok daha esnektir, kamışın sapına daha yakın bir noktadan eğilirler. F kamışlar ise daha serttir ne kamışın ucuna yakın bir noktadan eğilirler. Dolayısıyla F kamışlar ile sahteye aksiyon vermek daha kolaydır.

odyssey iki parçalı yanlış hatırlamıyorsam tarttık 215 gram daha önce kullandığım lineafe 181 gram catana 170 gram yalnız catana teleskopik

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Açıklama için teşekkürler abi ama yanlış anlaşılma yok ki biz atar değerlerinden bahsediyoruz zaten:) Catanada 2.70 MH olanın aksiyonu cok daha iyi, M olanın aksiyonu ise uzunluk olarak 2.40 da iyi ancak 2.70 de asırı yumusak kalıyor. O yuzden 2.70 Catana MH olursa çok daha iyi netice alırsınız.

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
odyssey iki parçalı yanlış hatırlamıyorsam tarttık 215 gram daha önce kullandığım lineafe 181 gram catana 170 gram yalnız catana teleskopik
Vallahi bir saattir araştırıyorum, 1 tane 2 parçalı bulabildim,o da 2-15 gr atar değerinde. Gerçi gerek yok siz ölçmüşsünüz, 215 gr iyi bir ağırlık. Shakespear'ın bir de Ugly Stick Lite modeline bakın isterseniz. Çok fiyat farkı yok gibi.

Açıklama için teşekkürler abi ama yanlış anlaşılma yok ki biz atar değerlerinden bahsediyoruz zaten:) Catanada 2.70 MH olanın aksiyonu cok daha iyi, M olanın aksiyonu ise uzunluk olarak 2.40 da iyi ancak 2.70 de asırı yumusak kalıyor. O yuzden 2.70 Catana MH olursa çok daha iyi netice alırsınız.
Selahattin'cim senin mesajı konuya örnek olsun diye yazdım, senin yanlış anladığını kastetmedim :)