Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHIMANO CATANA CX BOAT 210M KAMIŞIMA MAKİNA TAVSİYESİ

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında karatepe tarafından paylaşıldı.

1. karatepe

karatepe Aktif Üye

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Mart 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Abi merhabalar, isminizi imzanızda belirtebilirseniz size öyle hitap edebiliriz. Aldığınız kamış hayırlı olsun lakin boyu çok uzun olmuş. Atarı da 50-100 gram aralığında ki bu, derin sularda dezavantajınız olacaktır. Yeri gelecek 150-200 gram kurşun kullanmanız gereken derinliklerde yoklayacaksınız avınızı. Teknede mümkünse kamışta 1.80 metre boyu geçmemek gerekli diye düşünüyorum. Hatta 1.65 gayet idealdir. Şu kamış size yeter de artar bile aslında : LINEAEFFE MUSTANG 165CM 100-250GR - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Makine için bütçeniz nedir bilemiyorum, o yüzden ücretleri artacak şekilde 3 ayrı marka makine önerebilirim size. (Bunlardan Okuma trio ömür boyu garantili),
    1) 02.ECUSİMA 6000 RYOBİ 4 BİLYA MAKİNA - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    2) OKUMA TRIO 65 A - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    3) SHIMANO EXAGE 6000 FC - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Hayırlı olsun, her zaman rastgelsin...

4. karatepe

karatepe Aktif Üye

Ekledim kardeşim imzamı.

5. karatepe

karatepe Aktif Üye

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Kesinlikle önden kalama olsun Muammer abi ve evet 60'lık ve üstü kafa daha iyi olacaktır. Daha fazla ya da az bütçen var ise ona göre farklı önerilerde de bulunabilirim...

7. karatepe

karatepe Aktif Üye

Makina için 100 TL yi asla geçmek istemiyorum. Şİmdilik bu bütçem :confused:

Tabi birde MİSİNA mı İP mi kullanmalıyım ?

Bodrum/Güllük'de ÇİPURA ve MERCAN avı yapacağız. Avlağımız yaklaşık 70-80 mt derinliğinde. MAMUN ile avlanacağız.

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bende makina olarak Ryobi yi tavsiye ederim. Arkadaşıma 8000'lik olanı almıştık. Balık çekmedik ama takıma 1,5-2 kg yosun dolandığında bile hiç zorlanmıyor çekerken. Bildiğin ağır iş makinası. Egede avlanacağınıza göre ekipmanınızın sağlam olmasında çok fayda var. Yoksa kaçan balıklara çok üzülürsünüz.

9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Abi o zaman : Lineaeffe deep jig 70 makine Balklk malzemeleri - Olta makinalar LINEAEFFE AvMarketi.com Av, Balklk, Kamp, Dal Malzemeleri ve Outdoor Giyim
    Okuma Avenger AV 55 B Olta Makinesi | Okuma Olta Makineleri
    Bunları önerebilirim. Okuma ürünlerde ömür boyu garanti oluyor. İp misina esneme yapmayacağından balık vuruşlarını size çok net hissettirecektir ve elbetteki daha sağlam olacaktır. Şahsen ip misina kullanmaktan yanayım. Kendo beyaz ip misina 250 metre ve fiyat-performans açısından gayet uygun. 0.23 gibi bir kalınlık yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bedenlerinizi kendiniz hazırlıyor iseniz ''okuma bluefish, okuma seabass'' misinalar sağlam ve ekonomiktir. Bunlar haricinde ''Pelican Dozer'' misina da gayet sağlam. İğne olarak ''VMC 9335 1/0'' ve ''maruto 9679 2 ve 6 numara'' iğneleri tek geçerim. Madem mamun kullanacaksınız, bulabilirseniz maruto 9679'un daha büyük, belki var ise 8-10 numarası daha çok işinizi görür ama VMC 9335 1/0 iğne yıllardır bana çipuralarımı veriyor. Hayırlı olsun tekrar, her zaman rastgelsin...

10. karatepe

karatepe Aktif Üye

Zaten tam bir kombinasyon ve tam bir UYUM gerekli keyifli avcılık için.

o zaman sizden ricam bana tam bir kombinasyon yazabilir misin ? alt alta.

İğneler için link verirseniz direk almak istiyorum. DENİZLİ'de dediğiniz iğneleri anlatabileceği ver alabileceğim bir mağaza yok ne yazık ki : (

Bende gideyim onlar alayım internetten yada yerel mağazadan. Olmaz mı ?

Not : Benim SHIMANO Kamışım iş görmicek mi yani kesinlikle ? ÜZÜLDÜM şimdi.:)
    Çok hafif muhteşem bir kamıştı oysa ki ...

11. karatepe

karatepe Aktif Üye

TEŞEKKÜRLER ÜSTADIM...