Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Catana için misina yardım

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında hearpork75 tarafından paylaşıldı.

1. hearpork75

hearpork75 Üye

Denizde,kıyıdan atacağım,canlı veya ender olarak suni yemle ; karagöz,izmarit,çupra(denk getirebilirsem) avlamak istiyorum...

Aldığım makine : Shimano Catana 3000 SFC 2XSSS+1 BB 5.2:1 tur makina
    Aldığım kamış : Daiwa Crossfire 270cm 30-80g Teleskopik Spin Kamış

Yukarıdaki olta takımım için misina önerisi istiyorum;Ancak misina markalarından ve ölçülerinden hiçbir şey anlamadığım için hangi marka kaliteli,kaç metre,hangi tür ve kalınlıkta misina tavsiyesinde bulunduğunuzu ayrıntılı yazarsanız sevinirim...Takip ettiğim yorumlardan anladığım kadarıyla 0,30'luk misina işimi görür sanırsam!
    İlginize şimdiden teşekkür ederim!!!

NOT: Belki kamış ve makine tercihlerimi beğenmeyebilirsiniz ama bunları almayı tercih ettim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Misina olarak 0,28 singlon V al keyfine bak...

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Shimanonun direk catana isimli misinası var yanlış görmediysem.
    İp mi monomu kullanmak istiyorsunuz??

5. hearpork75

hearpork75 Üye

İp değil normal misina kullanmak istiyorum...Ama okuduğum kadarıyla "Fluorocarbon misina"'yı köstek hazırlamak için kullanın; Kesinlikle olta makinenize sarmak için tercih etmemeniz gerekmektedir. Sert olması sebebiyle, kolayca makaranızdan boşalabilir ve çekeri de düşük olduğu için normal misinalardan daha güçsüzdür. " yorumu yapılmış...

Yani ben Monofilament Misina mı kullanmalıyım makine sarımı için? Yoksa hem makine sarımı hem de köstek için kaliteli Fluorocarbon misina mı kullanayım?

Aşağıda Çatana'ya uygun denilen misina var. Bu misina ve 0,35 mm işimi görür mü?

Catana Spinning Misina 150mt (0,20mm-0,40mm arası) - 0,35mm
    Kategori : Monofilament Misina
    Marka : SHIMANO

6. hearpork75

hearpork75 Üye

Sayın sayitusta bahsettiğiniz misinalar bunlar mı?

Sunline Siglon 0,28 mm veya 0.33 mm. 100 M Olta Misinası

7. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

0.35 çok kalın .İp misina hem spinde hem yemlide kullanabileceğiniz ve balık vuruşlarını daha iyi hissedeceğiniz tarzda bir misine.Floracarbon için söyledikleriniz doğrudur makineye sarılmaz.
    Okuma Bluefish 300 m 0,28 mm Olta Misinas | Okuma Olta Misinalar bu misinayı kullanan biriyim ve çokta memnunum

8. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Aynen kardeşim 0,33 mm seni çupra kargöz vb balıklarda asla yolda bırakmaz 5-6 kg levreklerde bile için rahat olsun ...

9. hearpork75

hearpork75 Üye

Peki bu ip misina alırsam; normal misina da tercih edeceğim misina kalınlığının aynısını mı seçmeliyim ip makinada da?

Yani; 0.30 Monofilament Misina tercih ediyorsam, ip misinada da mı 0.30 luk ip misina seçmeliyim?

10. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

0.16 hadi çok büyük balık geldi 0.18 kafidir şayet dahada kalın isterseniz 0.20 olur

11. hearpork75

hearpork75 Üye

Sayın Coşkun meray; Önerdiğiniz Okuma Bluefish 300 m 0,28 mm normal misina için önerinizdi. İp misina için de bir kaç kaliteli marka tavsiyeniz var mı?