Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Catana Vs Okuma V-System

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Arkadaşlar 2 kamışıda test etmiş eline almış hobidaşlara sormak istiyorum..2 kamışın arasında gerçekten 100 liralık bir fark varmıdır? Malzeme kalitesi, aksiyon gibi birde olurda alıcak olursam Catana 2.40 10-30 mu yoksa 14-40 mı olmalı..Kullanmış yada denemiş arkadaşlardan fikir bekliyorum..Bozuka çantası dışında büyük fark yok ise Catanaya girişme eğilimindeyim..Avlandığım bölgede 1-2 kişide gördüm catana çok övdüler bozuka için fark vermeye değmez gibilerinden yorumları oldu teşekkür ederim.

Shimano Catana Dx Spin Kamışları 547 - n11.com konuyu açma sebebim fiyatı baya uygun göründü ancak şimdi yorumlarda gördüm çin menşeyli diyor Türkiyede japon menşeyli shimano satan varmı yoksa zaten alayı Çin menşeyli mi..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

konu hakkında fazla bilgim olmasada bi konuda bilgimi paylaşmak isterim.
    Dediğin gibi v sytemdeki fiyat farkının büyük bölümünü bozuka çanta tutuyor o kesin.Spin kamışlarda ki sertlik yumuşaklık oranları önemli.WTD aksiyonunu mesela yumuşak bir spinde veremiyorsun genelde MH orta sert veya sert tercih ediliyor.Yumuşak olması bazı ağır sahtelerin erim mesafelerine etkisi oluyor.Genelde tercih edileni MH oluyor.10-30 ile 10-40 arasında ki fark bahsettiğim kamış aksiyonu ile alakalı ve sizin avlak bölgenizde tercih edeceğiniz sahtelerin ağırlıkları ile alakalı.Kamış menşeileri konusunda şu bilgimi paylaşmak isterim.
    Gerek Amerika gerek Avrupalı bir çok firma üretimlerini uygun fiyatlı hammadde ve ucuz işçilikten ötürü doğuya çine kaydırmıştır doğrudur.Fakat çinde üretilen ürünler firmanın istediği normlara uygun üretilmektedir.Avrupa birliği ülkelerinde satılan birçok ürün çin menşeilidir ama normları avrupa standardındadır.Shimano ürünlerinin de bir kısmı japonya bir kısmı malezya bir kısmı taiwan bir kısmıda çinde üretilmektedir.Çok tuhaftır ki shimano misinalarının bir çok ürününü dicle üniversitesi tedarik etmektedir.Dicle üniversitesi birçok misina markasınında arge çalışmalarını yürütmektedir.Piyasada bir çok sahte taklit üründe bulunmaktadır.Dikkatli olmakta fayda vardır.
    Son olarak malum yıl sonu gelmekte ve birçok firma envanter çalışmaları yapmaktadır.Envanterleri biten firmalar fazla ürün stoklarında bulunan dolar endeksli alımı yapılan ürünleri kur farkında ki kazançtan ötürü bütçelerini tutturabilmek adına uygun fiyatlarla satışa koymaktadırlar.Bu bağlamda firmaların online satış kanallarını sürekli kontrol etmekte fayda var.

4. Levreko

Levreko Aktif Üye

Tercih meselesi şahsen ben çok yumuşak aksiyonlu kamışları sevmiyorum çok sert kamışlarıda tercih etmiyorum ben şahsen ikisinin arasında kalsam catanayı seçerdim kullanmadım ama bir keresinde avlakta birinde vardı adamın elinden alıp bir kaç atış yapıp denedim orta sertlikte güzel bir kamıştı catana beğendim yanı benim kullandığım kamış olan daiwa crossfire a benziyor crossfire da orta sertlikte bir kamış bu kamışla sahteyi atarken keyif alıyorum mesala savagear panic prey i 0.30 luk naylon misina kullanmama rağmen o kadar uzağa atıyorki avlakta yanımdaki arkadaşlar şaşırıyorlar nasıl o kadar uzağa atıyorsun diye birde benim daha önce denemediğim bir kamış olan Okuma lure marine ve okuma died ringer ikiside 9-27 gr atarlı bu kamışlarıda merak ediyorum acaba kullanan varmı nasıllar galiba orta sertlikteler kullanan varsa değerlendirmelerini yazabilirmi bu iki kamış hakkında

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  5. boncuk0777

boncuk0777 Üye

aralarında pek fark yok. v system 240-270 ve catana 270 10-30 denemek amaçlı ( uzun süre geçti ) kullandım neredeyse aynı sertlikte yada aynı yumuşaklık desem daha doğru olur bilemedim. Alırken başka konulara dikkat edin. kamışın ağırlı yüzük özellikleri vs.

6. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Öncelikle siz kendinizi sorgulayın; kamışa mı ihtiyacınız var ? Yoksa bazuka çantaya mı ?

Şunu da bilmek gerek ki, piyasada hiç bir şey hediye değildir. Birim maliyet hesabıyla total hesaplanır ve fiyatlandırılır. Yani, o hediye denen ürün sonuç itibarıyla size bedavaya gelmez.

Catana serisinde bahsettiğiniz ürünün BX teleskopik ürününü kullanırım. O fiyat kıstasında iyidir. Okumayı kullanmadığım için görüş beyanım yoktur. 10-30 veya 14-40 ve boy tercihi, size kalmış bir değerlendirme.

Menşei olayına gelince, Shimano kamış üretimini Çin'de ki kendi fabrikasında üretir.

7. trkc

trkc Aktif Üye

Bence

Okuma'nın ucuzu > Shimano'nun ucuzu

8. milanur

milanur Aktif Üye

ikisini de kullanmış biri olarak v sistem derim. ancak özellikle v sistem 270 10-40 cidden fiyat kalite olarak çok iyi bir kamış bence tabiki üst düzey kamışlar ile boy ölçüsemez ancak fiyatının iki üç kat hakkını vermekte. Catana çok zayıf kalıt yanında.

coner ve Mehmet Fatih bunu beğendi.
  9. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

S.a Bülent bey shimano dahil bir çok firma için Dicle üniversitesinin Arge çalışması yürüttüğü doğru bir bilgi, bende acaba bunu bilen bi benmiyim acep diye düşünüyordum, zira orda öğretim üyesi arkadaşlarım var baya gururlanmıştım üniversitemizden ötürü..

10. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Aleyküm selam Cihan bey
    bu bilgi nedense bir çok kişi tarafından bilindiği halde kamuoyuna lanse edilmiyor çünkü... :)
    çünküsü çok ucuza mal edilen ülkemizde mal edilen ürünlerin üzerine kailteli dünya markaları etiketleri yapıştırılarak fahiş fiyatlar ile satımı.eğer bu aşikar edilirse kaliteli misinaları daha ucuza almamız söz konusu olacak buda firmaların kar marjlarının dolayısı ile üniversite gelirlerinin azalmasına sebep olacak.İkinci çünkü :) dünya patenti ile Türkiye patenti apayrı olaylar.Büyük firmalar teknolojilerin dünya genelinde üretim patentini aldıkları için aynı kalitede ki ürünün Türkiye piyasasında seri üretim ile üretimi mümkün olmuyor sahtecilik kabul ediliyor.
    ülkemizin bilim adamlarının çalışmaları sonucu geliştirilmiş ürünlerin dünya piyasasında kullanılabilirliği gerçekten de gurur verici bir olay.Ticari iş ahlakının uygunluğu ile bunun kamuoyundan mümkün olduğu kadar saklanması ise bize yakışır bir üslup olsa gerek :)

cihan drums bunu beğendi.
  11. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Acı ama öyle başka diyecek bişey yok malesef..