Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano cx 4,20 Kamış için uygun Makina

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında ahmet10 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba..
    Her forumda sıkça sorulan bir soruyu izin verirseniz bende sormak isterim.
    Uzun zamandan beri almayı planladığım Hyperloop 270 spin kamış ile shimano catana makinem ve kıyıdan beklemeli avlar için iki adet Shimano Alivio cx 420 kamışım geldi. Ancak bir türlü 420 kamışlar için makinaya karar veremiyorum. Bütçe bir makina için 200 tl kadar olabilir.
    Balıkesirde yaşadığım için malesef makinaları gidip bayide görebilme şansınada sahip değilim. O yüzden kullanan arkadaşlarımın tavsiyeleri benim için çok önemli. Sanırım genel anlamda öne çıkan surf makinalar Shimano ve Okuma. Ama hangi modelleri.
    Cevap yazabilecek olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar Ahmet,

Yeni kamışın hayırlı olsun.Güzle güle kullan.Makine konusuna gelince,bütçe göz önüne alındığında Shimanonun en alt segment modelleni zor alabileceğimiz bir durum söz konusu.Benim böyle durumlardaki önerim Shimanonun alt segmentini almak yerine okuma yada Cormoranın üst segmentinden bir model seçilmesi yönünde olacaktır.Ancak aşağıdaki bir shimano önerim bu tarifimin dışında tutulması gereken bir modeldir.

ilk makine önerim Okumanın üst segmentinde ve oldukça kaliteli olan bir modeli..Bence bu model okumanın en kaliteli surf makinesi.

http://www.cengizbalikcilik.com/?job=gallery&subjob=resimgetir&resimid=191

Shimanonun bu modeli benimde severek kullandığım ve piyasanın en güçlü 3 surf makinesinden biri diyebileceğim bir model.Fiyat olarak kat be kat fazla olan pekçok benzerinden daha güçlü bir makine.Sağlam,kaliteli.

http://www.balikmarketim.com/pinfo.asp?pid=16847

Aşağıdaki makinede tercih edilebilecek sağlam ve kaliteli bir makine..

http://www.balikmarketim.com/pinfo.asp?pid=2529

4. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Erdal çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için..
    Fikirlerin benim için çok önemli sağolasın. Aslında yurt dışından bir arkadaşın arkadaşı (dıdının dıdısı yani) gelecek halledebilirsek ona shimano 5500 xtb getirteceğiz olmassa sanırım bluehavk olacak tercihim..

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Surf makine için Aerlex'i es geçme.Sade,basit görüntüsü seni aldatmasın.O makine Shimano içeriside ayrılmış bir makinedir.2 Yıl önce bir arkadaşım almıştı ve 2009 da bir avda 11,4 kg minekopu kalama kullanmadan sürüye sürüye denizden kopardı aldı..İnanılmaz güçlü bir makine ve o güçle Shimanoda sadece power aero yarışabilir.

6. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tamam Erdal. Dikkate alacağım tekrar teşekkürler.
    Bakalım hafta sonu yazlıkta ufak bir tadilat var. Vakit bulabilirsem ilk spin denemelerimide yapacağım:)

7. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Erdal tekrar merhaba..
    Bugün Cengiz Balıkçılığı aradım Okuma Bluehawk artık üretilmiyormuş ve ellerinde yok. Onun yerine Okuma Distance Pro Surf makinayı önerdiler. Sence bu makina nasıldır. Bilgin varmı. ( Bu arada mağaza ismi kullandım ama eğer mahsuru varsa silinebilir..)

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Ahmet o makineyi görmediğim için net bir yorum yazmam doğru olmaz.Ama gören,deneyen arkadaşlar bilgi yazacaklardır eminim.:)

9. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tamam Erdal.
    Umarım kullanan veya bilen arkadaşlar vardır da ona göre yarın makina işini halledebilirim.

10. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Sanırım içimizde Okuma Distance Surf Pro makinayı kullanan yada bilgi sahibi olan yok:(

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Valla benim yok ne yalan söyliyim. Piyasaya yeni çıkmış bir ürünse belkide arkadaşlar arasında deneyip kullanan olmamıştır.