Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Exage 4000 FD & Penn Fierce 4000

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Spinoman tarafından paylaşıldı.

1. Spinoman

Spinoman Yeni Üye

Arkadaşlar bir süredir 4000 lik makina ihtiyacım var. Yaptığım araştırmalarda Shimano Exage 4000 FD ve Penn Fierce 4000 arasında sıkışmış durumdayım. Fiyat olarak Penn 60 TL daha pahalı. Sizce spin olarak hangisini tercih etmeliyim.

Genel Özellikler
    ---------------------
    Shimano Exage 4000 FD
    Devir : 5.2:1
    Ağırlık : 320gr
    Yedek Makaralı

Penn Fierce 4000
    Devir : 6.2:1
    Ağırlık : 350gr
    Tam metal gövde
    .
    .
    .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben exage derdim :)

Spinoman, Dündar ve KalamA bunu beğendi.
  4. Dündar

Dündar Daimi Üye

Penn sağlam makinalardır ama at - çek avcılığında maalesef shimano'nun yerini tutamaz genel anlamda.
    Fierce kullanıp memnun olanlar da var bu da bir gerçek.
    Ben penn battle 4000 kullandım geçmişte şahsen düşmanıma dahi tavsiye etmem at çek avcılığında.
    Ama tekneden sarkıtma , yemli vs. kullanacak olsam penn ' den şaşmam.
    Kısa ve öz exage bu durumda.

Spinoman, KalamA ve Hamdi bunu beğendi.
  5. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Geçen hafta Bursa'da '' Doğa ve Av fuarı '' vardı ve adeta işportacı çarşısı gibiydi. :( 20 liraya tam takım olta takımı. :cool: :D Standatlardan birinde Exage 4000 FD gördüm. Merak bu ya, :D inceleyeyim diye elime aldım, merakımı giderdim. :D Amcam üzerine başmış etiketi; 285 Tl. :eek: Baktım satıcı zıplaya zıplaya geliyor; '' Tamam çaktım '' der gibi.:D :D

Abi yardımcı olayım.

İyi ol da, bu fiyat ne iş ?

Abi bu Shimano.

Tamam Shimano olduğunu görüyorum ve biliyorum. Banada .................... derler.:D

Abi internette ki fiyatlarını araştır istersen. Piyasada ki satışı bu.

Yaaa, öyle mi ? Bende ki sitelerde 170 lira diyor. Yalan yazıyorlar demek ki.:D :D Biomaster soracaktım fakat ona da 2000 lira falan dersin şimdi. '' Hadi hayırlı işler '' dedik.

Satıcının tek doğru söylediği '' Abi bu Shimano '' dediğidir.:D

MhsN35, Spinoman ve KalamA bunu beğendi.
  6. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Penn markası sağlamlık ve kalitesi ile piyasada haklı bir üne sahip markadır. Ama genel olarak incelediğim spin makinalarında dönüşte shimanoya göre bir ağırlık hakim.
    Shimano makineler üzerinde verdiği rulman sayısına göre her zaman en rahat dönüşlü makinelerdir. Yani 5 rulmanlı Exage makineye göre 6 rulmanlı Aernos makineyi çevirdiğinizde dönüşündeki farkı çok rahat anlayabilirsiniz.
    Shimano makineler en alt modelinden en üst modeline kadar fiyatını her zaman hak eden makinelerdir.
    Bu güne kadar 6 farklı shimano makinem 4 farklı shimano kamışım oldu hiçbiri de yüzümü kara çıkartmadı. Ama diğer markalarla hep bir sorunum ve çözüm sürecim oldu.