Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Exage BX STC Hakkında?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında MaJ tarafından paylaşıldı.

1. MaJ

MaJ Yeni Üye

Merhaba üstadlar,

atçek yöntemi için Shimano Exage BX STC kamışın bana ne derece uygun oldugunu deneyımlerınıze dayanarak sormak istiyorum, 270cm boyu var. atar kaç gr vs yapar bilmiyorum ancak Levrek avında yanında kullanabılecegım makına ve sahte yem çeşitlerinde beni bilgilenrirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Kaan
    O kamışın birkaç değişik atarı var ama bahsettiğin modeli inşallah telespin olan değildir.
    10-30 ve/veya 14-40 olanı sana (levrek için) uygun olabilir
    Şunlar yani

Makina olarak ta bu iyi gider

4. MaJ

MaJ Yeni Üye

sorumu mazur görün agartan telespın ıle spin arasındakı fark nedir? ne gibi avantajı dez avantajı olur atçek te bilgilendirebilirseniz sevinirim. cevaplar için teşekürlerr

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Telespin diye tabir edilen teleskopik olandır.Yani herbir parça içiçe girerek kapalı boyu kısa olur.
    Diğeri ise parçalı kamış diye tabir edilirler. 2 veya 3 parçadan oluşurlar (çok nadir 4 parçalısıda olur). Birbirine takılarak kullanılırlar ve işlem bitince birbirinden çıkartılırlar.

Avantaj/dezavantaj:
    Parçalı kamış. KApalı boyu uzundur,taşıma sorunu olabilir. Ama daha stabil ve tepkiseldir.Kullanımı daha keyiflidir.
    Teleskopik kamış: Kapalı boyu kısadır,taşıma kolayllığı sağlar. Daha az dayanımlıdır ve balık tutulunca parçalıya göre daha az keyif verir.
    Taşıma sorununuz yoksa ,mesela aracınız varsa, Parçalı kamış tercih edin.

6. MaJ

MaJ Yeni Üye

cvp için teşekürler birol bey, kafamı karıştıran şu oldu:

yukarıda teleskopık kamış yazıyor ama buda parçadan oluşuyor.. keyifli dediğinz olay içi içe geçmeli olan değilde elle birbirine baglanılıp çıkarlıan model değil mi?

7. agartan

O WEB sayfasını hazırlayanların hatası.
    Birol'un da dediği gibi telespin teleskopik olan.
    Oysa orada aşağıda kamışın 5 parçadan oluştuğu da yazıyor ve görülen fotoğraf ta onu destekliyor.

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Bahsi geçen kamış 5 parça ve elle birleştirilen bir kamış. Shimanonun travel/seyahat tipi kamışlarından. Firma bu tarz kamışları S.T.C (shimano travel concept) diye adlandırmış. Firmanın iddiasına göre 2 parçalı kamışlar kadar, hatta belki daha iyi performansları var. Çok kısıtlı taşıma alanınız yoksa bu tarz yerine 2 parçalı spin kamış tavsiye ederim.

9. MaJ

MaJ Yeni Üye

bilgiler için çok teşekür ediyorum. bu tarz kamış ve makina için kullanılacak misina özelliği vede sahtenın baglanması fırdondu vb seyleri nerden öğrenebilirm site üzerinde yoksa da benmle bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.yeni başlıyorum balık avına ama daha önceden sadece oltayı ileri atmayı ve kullanmayı biliyorum sadece ama sahte baglanması misina özellikleri, firdondu baglanması, silikonluda kullanılacak kursun agırlıgı ve aralıkları nedir bunlar hakkında hiç bilgim yok beni bilgilerinizle aydınlatırsanız çok mutlu olrum

10. agartan

11. Bulent_YILMAZ

Bulent_YILMAZ Yeni Üye

Ben Shimano'nun Catana modelinin hem parçalı hemde telespin modellerini kullanıyorum ve her iki tipindende çok memnunum...
    Emin olun marka Shimano ise spin veya telespin fark etmez...
    Adamlar kamış dizaynını her ikisine de uygun bir şekilde gayet güzel yapmışlar...
    Siz sadece taşıma açısından size en uygun hangisi ise onu tercih edin derim...

Rastgelsin...