Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano İçin yardım!

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Hırçın Karadeniz tarafından paylaşıldı.

1. Hırçın Karadeniz

Hırçın Karadeniz Aktif Üye

Selam sipariş verdiğim shimano stradic ci4 4000 f madein malaysia diyor ama garanti belgeside var bu nasıl iş sahtemi acaba japon olması gerekmiyordu içime kurt düştü bir yardım edin lütfen :mad:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

sahte değil ancak japon modeller sadece japonya iç piyasa için üretiliyor, bunlar genelde üst segmetteki modeller, ultegra,bıomaster,stella gibi.

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Nerede yapıldığı çok önemli değil sonuçta Shimano kalitesi ile üretilmiş bir makina. Japon iç piyasa ürünleri tercih edilse bile makinanizin kalitesi herkesin malumudur. Japon iç piyasa ürünlerinden edinmek isterseniz plat.co.jp adresli siteden edinebilirsiniz. Küçük bir uyarı , gümrüğe dikkat edin...

5. Hırçın Karadeniz

Sizin demenize göre Stradic Ci4 serisi hem üst seri değil, hemde Japonya'da üretimi yok..madein Japan yazan bir stradic ci4 serisi yok :) vede ultegra biomaster, stella bunlarda Malaysia'da üretilmiyor? Sizce burda yanlış bir bilgi çelişkisi yokmu? :)

6. Hırçın Karadeniz

Merhaba, yukarıda ykbilen arkaşa istinaden yazdığım mesajı tastik ediyormusunuz yanlışmıyım?

7. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Ordulu arkadaşım sipariş ettiğin ürün kaliteli ve üst segment, hayırlı olsun,
    Shimano markası garanti için yeterli,
    Malezya v.s. olması sorun değil, Amerika da satılan ürünler de Malezya dan geliyor.
    Rastgele...

8. Hırçın Karadeniz

Derin bir ohh çektim şuan içim rahatladı vallahi..Bu açıdan size ne kadar teşekkür etsem az kalır..
    İnceledim Madein China yazan Shimanolar bile varmış ayrıca..

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Shimano makineler malezya ve japonyada üretilir. Stradic ci4 amerikan pazarı için üretilmiştir ve malezya olması normaldir.
    Ancak shimanonun üst seviye ve japon pazarı için üretilen makineleri japonyada üretilir. (stella-twinpower-ultegra gibi)

Çin malı olan shimano makine duymadım hiç. Muhtemelen sahtedir.

10. Hırçın Karadeniz

Shimano Japan, Taiwan, China, Malaysia'da üretildiği konusunda bir bilgi buldum.
    shimano fishing tackle cheap price (China Manufacturer) - Fishing Tackle - Entertainment Products - DIYTrade China manufacturers suppliers artı yukarıda belirttiğim gibi madein japan yazan stradic ci4 serisi yokmu yani?

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

Stradic üst segment değil ama bu piyasa ile kıyaslandığında değil Shimano urunleri ile kıyaslandığında geçerli. Orta segmentte bir ürün ancak bu evladiyelik bir makina olduğu gerçeğini değiştirmez. Siz bir mercedes almışsınız modeli C220 , baktığınızda bu araç bir Skoda SuperB ile aynı segmentte ama değil TR de dünyada kime sorsanız bu iki aracı kiyaslamaz bile. Stella olsaydı Mercedes SLK olurdu. Orta segment denmesi bundan kaynaklanıyor , olaya böyle bakın ve içiniz rahat olsun :)