Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHİMANO - İTALCANNA SURF KAMIŞ

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hakyelken tarafından paylaşıldı.

1. hakyelken

hakyelken Aktif Üye

Merhaba,

Danışmak istediğim bir konu var . Shimano Antares ve Speedmaster surf kamışlar ( 200 gr atarlısından bahsediyorum ) arasında ağırlıkları dışında bariz bir fark var mı ? Atış kolaylığı , hissiyat vb. Çünkü teknik bilgilerinde ağırlıkları dışında özellikleri aynı.

Ayrıca boğazda rapala avı için aşağıdaki kamışlardan tercihiniz hangisi olurdu ?

Shimano Antares (200 gr atarlı) , Shimano Speedmaster (200 gr atarlı ), İtalcanna Futura (250 gr atarlısı ) , İtalcanna Spitfire ( 180 gr atarlı ) .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ilişken

ilişken Aktif Üye

bunlara hç gerek yk bence linaeffe 3 parça prestıge 7000 alın daha verimli olurr boğazda atçekte.

4. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Speed master 150 gr, antares 200gr ve İtalcanna kombat 220 gr atarlı kamışları kullanıyorum. Atış mesafesi konusunda 120-130 ve 140 gr kurşunlarla antares ve speed master arasında fark yok gibi. İtalcanna dan erim mesafeleri bana göre daha iyi.

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Shimano Antares (200 gr atarlı) ve İtalcanna Futura (250 gr atarlısı ) ikiside çok güzel kamışlar. İtallcanna ların özelliği el yapımıdır sağlamdır ama sanırım yedek parçada sorun çekebilirsin ucu falan kırıldığında sıkıntı çekenleri duydum bu konuda ama güzel kamış:D shimano da 430 ve rapalada kullanacağım diyorsan zaten piyasanın favorisi.

6. İsak

İsak Aktif Üye

Kısık balığın sattığı Albastar Bosphorus serisi Italcananın birebir ve çok iyi bir kopyası. Fiyat olarakta 150 TL civarında. Yaklaşık 1 yıldır boğazda rapala için kullanıyorum ve çok memnunum. Hatta nerdeyse her 10 kişiden birinde bu kamıştan var. Denemenizi tavsiye ederim. 185 - 200 Gramı çok rahat atıyor.

EROL67 bunu beğendi.
  7. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Aynen katılıyorum benim arkadaşım Kemal abi de aynısı var geçen sene rapalada kullandı çok güzel performansı var. Ama diğer seçenekler için tavsiye etmem. Rapala için çok güzel.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Ya dalga geçiyorsunuz; yada da kamıştan anlamıyorsunuz... :confused:

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Cüneyt Hocam Antares'in balans ağırlığı mevcut; bir de onu takıp denerseniz Antares'in bariz olarak daha erimli atış yapabildiğini tesbit edersiniz; üstelik kamış ağırlaşmasına rağmen dengeleme yaptığı için çok daha az yorucu oluyor (hem atış; hem de çekiş esnasında...) Tabii bunu at-çek için denedim sadece... Hocam bir de Antares 200 gerçek performansını 180 gram gibi ağırlıklarda gösteriyor; 120-130 ve 140 bu kamış için hafif geliyor ve atış erimi kısa kalıyor...

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bu sınıfta bir kamış alacak olsam Combat alırdım ama aklım antares'te de kalırdı

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kamış seçimi biraz farklı bir konu, pekçok kriter mevcut bunun için... Sizin boyunuz; kol mesafeniz; fiziksel olarak güçlü olup olmadığınız; v.s....

Örneklemiş olduğunuz 4 kamışta enfes ürünler; şimdi kendime göre kayıslama yapayım dilerseniz; içlerinde Futura 250 enfes bir ürün olmasına rağmen benim tercih etmeyeceğim bir kamış çünki benim gücüm bu kamışı çalıştırmaya yetmeyecektir... Antares her halükarda Speedmaster'dan üstün bir kamış; gerek karbon oranının daha yüksek olması; gerek porselenlerini tutan halkaların titanyum olması; gerek se balans ağırlığının mevcut olması ve aradaki fiyat farkının düşüklüğü hemen Antares'in seçilmesine neden oluyor... Kamışın kıl gibi (bu bir arkadaşın deyimi ve çok hoşuma gitti) olması sizi kesinlikle yanıltmasın; çok güçlü ve sert bir kamıştır ve 150 ila 180 gram ağırlıkları denerseniz 180 gramda kamışın kendine geldiğini ve çok daha efektif atış yapabildiğini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz...

Spitfire; 4,30 yazıp 4,40 civarı gelen; baktığınızda pekbirşeye benzemeyen; ancak üzerinde yazmış olduğu 100-180 gr. arası skalanın hakkını tam olarak verebilen ve Antares'e balans ağırlığını takmadığınızda mesafe olarak onu altedebilen bir kamış...

Gördüğünüz gibi içlerinde birtek Speedmaster'ı harcıyabiliyorum; o da bir üst sınıfındaki Antares ile aralarında nerede ise fiyat farkı olmamasından dolayı...

Bu kamışların hepsini inceleme; Futura haricindekileri ise kullanma imkanım oldu (zaten Antares ile Spitfire elimde mevcut) Futura'yı da malum yukarıdaki sebepten ötürü denemedim bile zaten...

Seçiminizde kriter olur mu bilemiyorum ancak hem Antares'i; hem Spitfire'ı çaparide denedim ve ağır şartlar gerektiren yerde verimli olabiliyorlar; Futura'yı bu işlere pek yakıştıramıyorum şahsi kanaatimce...

Bu ürünlerden hangisini tercih ederseniz edin gerçekten güzel ürünler ve vereceğiniz paranın karşılığını kesinlikle alır pişman da olmazsınız diye düşünüyorum...

Tek handikap ürünlerde parça tedariğinin zaman alması; ancak yine bu ürünleri elinizden düşürmez; bir yere vurmaz veya vurdurtmaz; ara-sıra da bakım yaparsanız herhangibir parça ihtiyacınız olmayacaktır...