Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano kamış ve makine

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ulas07 tarafından paylaşıldı.

1. ulas07

ulas07 Üye

Merhaba Arkadaşlar
    Shimano vengeance ax telesurf 4.20 170 gr kamışım ve ultegra xsb 5500 makinem var. Dün balıkta takım kamışlıktayken rüzgarın etkisiyle düştü, uç porselen tamamen kırıldı. Ondan sonraki iki yüzükte kısmen kırık var, şimdilik misinayı etkilemeyecek şekilde, en uç parçayı değiştiririm ama alt taraftakiler ilerde sorun yaratır mı?
    Makineyi bugün kontrol ettiğimde şaftın aşağı yukarı hareket ettiğini gördüm, moralim bozuldu, bir daha gidişimde uzun ayaklık alacağım. Kamış ve makine için tavsiyeniz nedir, shimanonun parça sıkıntısı olduğunu duydum :confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Misına kılavuzları mı kırıldı yoksa kılavuzun içindeki seramik parçalar mı?
    Kılavuzlar kırıldıysa iş zor ama sadece içi kırılmışsa daha kolay.

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Seramikler kırıldı veya çatladıysa mutlaka değiştir, misinayı keser.
    Makine şaftının ileri geri oynaması kafanın her pozisyonunda aynı ve birkaç mm ise sorun yok. .
    Fakat farklı bir açıda fazla ise aynada kırık diş olabilir. Zaten bunu kolu çevirirken anlayabilirsin. Fakat böyle bir sorun olduğunu sanmıyorum.

5. ulas07

ulas07 Üye

Teşekkürler Hamza, bugün hallettim, orjinalliği bozuldu ama buna da şükür.

6. ulas07

ulas07 Üye

Sağol Abi, içindeki seramik kırılmıştı, bizim burda becerikli bir usta var, ona yaptırdım inşallah bir sorun çıkmaz

7. ulas07

ulas07 Üye

Sağol Bülent cevap için, seramikleri değiştirdik, makinada bir sorun yok, birazdan iş çıkışı deneyeceğim

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kırılma ya da en küçük çatlama bile misinayı etkiler; aşındırır... Er ya da geç kopma problemi yaşarsınız; tüm hasarlı klavuzları değiştirmek en sağlıklı durum...

Makina şaftında bir parça boşluk olması normaldir; sıfır makinalarda bile vardır bu durum; ancak ne ölçüde olduğu önemli; eğer düşme ile boşluğun fazlalaştığını düşünüyorsanız aynı model başka bir makina ile kıyaslama yapın...

Parçaları ise satın aldığınız bayi kanalı veya doğrudan Okyanus Marine'den talep edin; düşme garantiye girmeyeceği için belli bir ücreti olacak tabii; tamir durumlarını bilemiyorum; kendileri ile irtibata geçerseniz öğrenebilirsiniz...

Anasayfa

Şimdi aklıma geldi; Shimano'da klavuzlar ait oldukları parça ile temin edilebiliyor ancak; başka türlü vermiyor Shimano... Tabii bu durumda maliyet epey yüksek olacak; anlayan birine yaptırabilirsiniz; tabii uygun olan parçayı başka yerlerden temin ederek...

9. ulas07

ulas07 Üye

Sağolun Haluk Bey, titanosla kıyasladım, tamirciye de gösterdim normalmiş. Dediğiniz gibi Shimano'nun parça sıkıntısı var ve temini zor. Sadece seramik kısmı kırıldığı için de buraya başka kamıştan parça uydurup yapıştırıcıyla sağlamladık, şimdilik oldu gibi deneyip göreceğiz artık