Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano makina tavsiyesi?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında mbay tarafından paylaşıldı.

1. mbay

mbay Üye

Değerli ustalar,berabar çalışmaya başladığım iş arkadaşım Allah'a şükür benim gibi balık sevdalısı.Allah'a şükür diyorum çünkü işimiz gereği bol bol Trakya'ya iş seyahatlerimiz oluyor.Seyahatlerde mesai bittiğinde uygun olan yerlerde balık avı yapma şansımız oluyor,otele girip tıkılmaktansa.Bundan önceki arkadaşların hiç birinde bu yoktu.Ama sonunda kafa dengi birini buldum.Arkadaş Üsküdar'da boğazda avlanıyor.Bana iyi bir makina sordu.Benimde aklımda hep shimano olduğundan bu markaya takıldım.Ama maalesef karar veremedim bir türlü,o yüzden siz değerli Üstad'lardan yardım istemeye karar verdim.Arkadaşa site üyelerinden Red Baron'dan aldığımız lineaaffe extrem 440 kamış mevcut olup,300-400 tl.aralığında bir makina düşünmektedir.Bu kamışa en uygun makina aşağıdakilerden hangisi olabilir,yada sizin tavsileriniz nedir acaba?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

SHİMANO ULTEGRA 5500 XTA
    SHİMANO ULTEGRA 14000XTA
    SHİMANO ULTEGRA 5500 XSB
    SHİMANO ULTEGRA 14000XSB
    SHİMANO TİTANOS 5500XSA
    SHİMANO NAVİ 8000 PG
    SHİMANO NAVİ 8000 XTA

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

SHİMANO ULTEGRA 14000 XTA olabilir. Eğer ben güçlüyüm her akıntıda her balığı rahatça çekerim derseniz 5500 de olabilir.

4. mbay

mbay Üye

teşekkür ederim Uluç bey

5. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

10000 xsb alın rahat edin. Ağırlığı sizi korkutmasın. 5500 ve 10000 kullandım. 10000 (14000) likler görece düşük devirleriyle ağır kurşun+balık+akıntı karşısında size daha büyük konfor sunarlar.
    5500 de hafifliğiyle ön plana cıkan bir makine. Her türlü yemlinin yanısıra 5500 le en çok keyif alınacak av yöntemi az akıntılı veya durgun sularda orta ağırlıkta kurşunlarla rapala atçek olur bence.
    Daha öncede çok tartışıldı düşük devir yüksek devir . Orası tamamen sizin keyfinize kalıyor. İki makinayı da deneyip öyle karar verin bence.

6. mbay

mbay Üye

teşekkür ederim Emir bey

7. rasgelebalıkçılık

rasgelebalıkçılık Yeni Üye

Yazdığın modellerin hepsi birbirinden güzel.14000 lik makinalar birazda büyüktür atıp çekmede zamanla problem olabilir.naviler içinde aynı şeyi söyleyebilirim.titanos5500tavsiye ederim rahatlıkla heryerde kullanabilirsin.
    Saygılar.

8. mbay

mbay Üye

Teşekkür ederim

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Shimanonun 14000XTA modelini hiç duymadım,görmedim.Netteki resimler xsb modeline ait.Kısacası böyle bir modelin olduğundan bile kuşkuluyum..

8000PG modeli daha çok jig amaçlı bir makine.Yormaz derseniz kıyıdanda at-çek te kullanılabilir.XTA modeli ise genel amaçlı bir makine.

Tercihen 5500XSB modelini önerebilirim.

10. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Sevgili Erdal, Mehmet yanlış yazmıştır, 14000 XT-B demek istedi herhalde :)

11. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Haklısın abi.Benimde aklıma -B olmalı diye geldi.:)