Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano makina ve kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ulas07 tarafından paylaşıldı.

1. ulas07

ulas07 Üye

Herkese merhaba;
    Yaklaşık 4 yıldır kıyı balıkçılığı ile oldukça haşır neşirim. Bu süre zarfında bir adet shimano titanos xsa 5500, lineaeffe s-curve 4.20 kombinasyonu, bir adette shimano exage 6000 fa, lineaeffe sprit surf 3.90 sahibi oldum. Exage 6000'i tekne avında kullanmak için almıştım ama kıyı avında da kullanıyorum. Yurtdışından uygun fiyatına getirtmiştim iki yıl önce.
    Şimdi yeni bir takım yapmak istiyorum. Titanos'u aldığım mağazada bir adet ultegra xsb 5500 olduğunu duydum. Telefon görüşmemizde makinayı 320 tl gibi bir fiyata taksitlendirebileceğini ve 3 ay öteleyebileceğini söyledi arkadaş. Böylece makinada karar kıldım. Ama kamış konusunda karar veremedim. Bu makinaya da ancak shimano kamış yakışır diye düşünmekteyim. Maliyet olarak 180-200 tl'yi geçmeyecek bir kamış düşünmekteyim.Yani toplamda 500 tl gibi bir rakama kombinasyonu tamamlamayı düşünüyorum. Modellere öncelikle fiyat, uzunluk ve atarı olarak baktım. Uzunluk 4.20 olacak, o kesin. Ancak atar konusuna kafam takıldı biraz. S-curve kamışa baktığımda atışı, hissiyatı, sağlamlığı çok güzel. Ancak 150 grama kadar atış göstermesine rağmen ben 100 gramdan fazla atamıyorum, kırılacak gibi bir his veriyor bana. Şimdi alacağım kamışın atarının 170 veya 200 gr olmasını istiyorum. Acaba bu atarlar hissiyat açısından bir sıkıntı yaratır mı, onun endişesi içerisindeyim. S-curve ile 100 metrelere erişebiliyorum, yeni alacağım kamış ile bu erimi biraz daha artırmayı düşünüyorum. Araştırmalarımdan çıkan modeller şöyle;

Shimano Alivio Dx tele surf, 4.20 cm, 170 gr, 159 tl

Shimano Vengeance Ax Tele Surf 4.20 cm, 170 gr, 190 tl

Aynı modellerin 200 gr atarlı olanları da var. Özellikle atar konusuna takıldım, bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Bazı güvenilir sitelerde mevcut ve 6 ay vade farksız satılmaktadır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. anton

anton Aktif Üye

Eğer rapala yapacaksanız beastmaster serisi güzeldir. FArklı marka düşünürseniz okuma salina 3 parça bu iş için 10 numaradır. Fiyatı da 130TL. RApala için fiyat/performans kamışıdır. Çapariye önermem.

4. ulas07

ulas07 Üye

Kusura bakmayın söylemeyi unuttum, yemli, beklemeli av yapıyorum. Hedef balığım genelde çupra, minekop,mırmır. Beastmaster serisi çok güzel ve en çok tavsiye edilen model ama benim bütçemi hayli aşıyor, en azından şimdilik, teşekkürler

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Vengeance iyidir güzeldir. Üzerinde yazan değeri korkmadan atabilirsiniz.

6. ulas07

ulas07 Üye

Teşekkürler, 170 gr atarmı 200'mü, hangisini tercih edeyim.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Valla sizin oralarda en fazla kaç gr kurşun kullanıyorsunuz bilemiyorum, 150 gr ı hayatta geçmeyiz derseniz eğer 170 gr atarlı uygundur.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

125 gr. atıyor iseniz var ise 150 atarlı Vengeance; 150 civarı atıyorsanız 170 gr. atarlısına bakmanızı önerebilirim... Üzerlerinde yazan son ağırlıkları da atarlar...

9. ulas07

ulas07 Üye

Teşekkürler tavsiyeler için, büyük ihtimalle Vengeance 170 gr'da karar kılacağım. Birkaç güne siparişi veririm.