Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHİMANO NEXAVE GAMETYPE MI YOKSA SPEEDMASTER GAMETYPE MI?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında dr.zeki tarafından paylaşıldı.

1. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Yorumlarınız benim için önemli:

Olur da günün birinde bir trofeyle karşılaşırsam zafere ulaşmamda bana yardım edecek bir kamış arıyorum. Yeri gelecek trofe ile göğüs göğüse çarpışabileceğim. Yeri gelecek taşların üstünden kepçesiz balığı alabileceğim bir kamış arıyorum.

NEXAVE GAMETYPE : NEXAVE CX SPINNING GAME TYPE,

SPEEDMASTERT GAMETYPE: SPEEDMASTER SPINNING GAME TYPE

Bu iki kamıştan hangisini neden, nereden alırsınız? Blank material XT40/XT60 ile biofibre farkı nedir, NEXAVE için test curve 10-20 LB denmiş, SPEEDMASTER için neden değer yazılmamış? Bu iki kamış arasındaki almamı gerektirecek ana özellik ne olmalıdır?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Speedmasterın yeni modeli şudur ve speedmaster tavsiye ederim.
    SPEEDMASTER AX POWERGAME

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Trofeyle boğuşmak için bunlara ihtiyacın yok Zeki.
    Amacının aslını balığı sudan kesebilmek gibi anladım ben.
    Sen herhangi bir balığı kamışı kırmadan sudan kesebilirsin belki ama bu onu karaya çıkarabileceğin anlamını taşımaz. Balık en iyi hamlaesini havadayken yapar ve takımını patlatır.
    Kamışı ne kullanırsan kullan ama riskli yerde avlanıyorsan mutlaka misna torlu kepçe kullan.

5. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Trofe balıktan kastınız nedir bilmiyorum ama her halükarda makinedeki misina miktarı ve misinanın dayanıklılığı çok ön plana çıkıyor. Yüksek misina kapasiteli güçlü ve saglam bir makine şart.

Gecen hafta bahsi gecen gamepower kamışın 3 metreliğine sahip oldum. Henüz siftahı yok ama elimden bırakmak istemeyeceğim kadar güzel bir kamış. Atışı aksiyonu toparlanması vs. çok iyi. Avlağınızı ve atacağınız sahtelerin ağırlığını göz önünde bulundurarak uygun boy ve atar aralığında bir modelini almanızı tavsiye ederim.

7. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

14-40 atar aralığında bir speedmaster ax spinning size uygun görünüyor. Avrupada pek çok trofe levrek avcısının kullandığı bir kamıştır. Yanında güzel bir de bazuka veriliyor. [​IMG]

8. karacicek

karacicek Aktif Üye

Bu kamışın 2.70.cm 20-50 aksiyonlusunu 3-4 ay kadar önce satın aldım. Hatta Sparişimi yanlışlıkla 2.70.cm 20-80 Powergame gönderdiler. Ben de geri gönderdim , değişimi sağladılar.

Kamış Hakkında ;
    Öncelikle bir şeyi belirteyim kamış çok hafif (174.gr) ve bu sizi daha az yormaktan ziyade kamışa daha rahat hakim olmanızı sağlıyor. En azından ben de böyle bir izlenim bıraktı. Fırlatma menzili için ; benim daha önce yapabildiklerimden bariz bir şekilde daha iyi sonuçlar elde ettiğim bir kamış olduğu kesin.

Hafif olduğu kadar , dengeli ve çok seri bir kamış. Hafif bir makine ile kombine edilirse kullanıcıya çok keyif verdiğini söyleyebilirim. Ben Rarenium 4000 ile kullanıyorum

Kullandığım sahteler 7 – 25 gram arası. En iyi sonuçları 15-20 gr. arasında elde ettim. Fakat 7-15 gr sahteleri de hatırı sayılır mesafelere göndermeyi başardım.

Kamışın yüzükleri 10 adet ve Y tipi. Yüzükleri Speedmaster Powergame’le kıyasla yüzükler kamış gövdesine daha yakın.

Daha öncede belirttiğim gibi kamışın hafifliği ; kamışa daha rahat hakim olmanızı sağlıyor. Gerçekten fırlatmaya doyamadım desem yeridir. Bazen kendimi kaybedip , kafa üzerinden çevirerek fırlatmalar felan resmen coşuyorum.

Kamışın dayanıklılığı konusunda , benim henüz test edecek kadar bereketli bir avım olmadı malesef... Ancak açağıdaki linkde aynı kamışım 2.40 olanı ile yakalanan balık , kamışın sağlamlığı konusunda biraz fikir verebilir size

http://www.youtube.com/watch?v=C4ojt057yB4&feature=related

Fakat bu kamış , Malesef Türkiye'de Bazuka Kılıfı ile gelmiyor. Ya da benimkinde bir hata oldu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Ekim 2012