Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Sedona 4000 makine problemi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında ahmet10 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba.
    Almış olduğum sedona 4000fd makinadan belli bir süre sonunda sanki içinde kum tanesi varmış yada metal aksamda bir sürtünme varmış gibi ses gelmeye başlayınca tüm cesaretimi toplayarak makinanın içini açtım.:D:D Güzelce temizleyip tekrar yağlayarak topladım. Ses sanki kesildi ama şimdi de makarayı boşa almaya yarayan kolu kapatsamda makine kafası yinede misina salıyor. Yani kol hem ileri hareketi hemde geri hareketini yapıyor.
    Acaba neyi yanlış takmış olabilirim. Birileri bir el atarsa çok memnun olacağım.
    Tabi bu kadar kısaca anlattığım olayın beni kaç saat uğraştırdığından falan hiç bahsetmiyorum.:D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kafayı ve rotoru söktüğünüz zaman hemen altında küçük bir yay var belki onu düzgün şekilde takamadınız; veya geri bırakma rulmanlarının bulunduğu bölümü açıp gres ile yağladı iseniz yine makina geri misina salar... Görmeden ancak bu kadar yazabiliyorum...

Şuralarda bir yerde; ancak makina farklı olduğu için yay, takılış biçimi ve konumu farklı olabilir...

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Geri dönüş sistemine de gres koydunuz sanırım. Oraya sadece ince makine yağı konuyor. Gresi temizleyip güzelce ince yağ ile yağlayın derim.

5. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

İlk önce ilginize teşekkürler. Fakat böyle bir yaya hiçbir yerde rastlamadım. sanırım akşam mesai bitiminde yine makinayla güreşeceğiz:D:D

6. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

İlginize çok teşekkür ederim.
    Bakalım akşam evde yine açacağım makinayı. Fakat geri dönüş sistemi dediğiniz yeri tam anlamadım. Orjinalinde yağ olmayan hiçbir yere yağ koymadım zaten.

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Geri dönüş sistemi resimde görülen yayın ordaki çıkıntılı sistem.

8. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tamamdır arkadaşlar.
    Eve gelince yemek sonrası hemen makineyi yeniden açtım. Baktım olacak gibi değil shimano catana vardı yanına o makineyide açtım sonrada ikisinide aynı sırayla topladım. İşlem tamam sanırım milin üzerindeki bir parçayı ters takıyormuşum.
    İlginize tekrar teşekkürler.