Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Seido 6000 Fa Kamış Tavsiye

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Lütfi tarafından paylaşıldı.

1. Lütfi

Lütfi Yeni Üye

Öncelikle herkese merhabalar.
    Yeni aldığım Shimano Seido 6000 Fa makinama kamış aramaktayım. Ancak bir türlü uygun kamışı bulamadık. Bu konuda yardımlarınızı beklemekteyim. Genelde tekneden avlanacağım. Şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hangi avlanma disiplinini kullanacaksınız? Gerçi bu makine yeri geldiğinde spin, jig, hatta boğaziçi stili at çek bile yapılır da olsun biz bilelim o na göre bilgimizi paylaşalım.

4. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

5. Lütfi

Lütfi Yeni Üye

Kaya bey,
    Bizim Kuşadası körfezi ve darboğaz dediğimiz dilek yarımadası boğazında genelde mercan ve çipura çıkmaktadır. Arada gelirse istavrit, uskumru, lambuka da çıkabiliyor.
    Dediğiniz gibi makina bir çok özellikte kullanılabiliyor. Ancak ben genelde tekneden kullanacağım. Akıntı havanın durumuna göre değişmekle beraber, çoğunlukla akıntılı bir bölge burası.
    Avlanma derinliği ise 70 metreden 200 metreye kadar çıkabiliyor.
    Kafamdan geçen kamış uzunluğu ise 160cm.

6. Lütfi

Lütfi Yeni Üye

Bu arada yeri geldiğinde akıntı durumuna göre 250 gr. kurşun kullandığımız bile olmaktadır. Teşekkürler.

7. yigitkaya

yigitkaya Üye

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Bot kamışının 250 gr. atarlı olanı uygun görünüyor... Yalnız 200 metre derinliğe kadar iniliyor ise makinaya orta kalite veya kaliteli bir ip sarmanızı önereceğim; hassasiyet önemli ölçüde artacaktır... Darboğaz dediğiniz yer Samos ile Dilek Yarımadası arasında kalıyor herhalde; önceki ve daha önceki yıl oralarda idik ve çok beğendim... Kısmetse bu yaz yine gitmeyi düşünüyorum...

9. Lütfi

Lütfi Yeni Üye

Yiğit hocam kamış çok iyi yalnız fiyat olarak beni biraz aşar. 150-200 TL arası bir bütçem var kamış için.
    Aynen bende ip kullanmayı düşünüyorum. Derinlik ve kurşun ağırlığı artınca hasasiyet azalıyor. Ama şu kamış işini bir halledebilsem çok iyi olacak.

10. Lütfi

Lütfi Yeni Üye