Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano seido ra

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında GOKHAN AKSOY tarafından paylaşıldı.

1. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba değerli arkadaşlar ve abiler bir sorunum var kullanmakta olduğum shimano 2500 ra makinemde at çek yaparken ses geliyordu normal çevirirken ses yok fakat çok az bi yük binince ses geliyordu bende denemek için içini açtım gozlemledigim kadariyla hiç bir yerinde surtunme izi yoktu yagladım tekrar taktım birinci sorum bu ses neden olabilir ikincisi tekrar parçaları birleştirdi fakat kafanı geri dönüşünü kilit leyen kilit çalışmıyor du tüm parcalari eksiksiz taktım neden olabilir yardıma ihtiyacım var

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Sararken misananın üzerinde yürüdüğü rulonun vidasını gevşet hangini bulabilirsen 10-20-30 numara şanzman yağı damlat, vidayı sık.

Çok fazla gevşetip içindekilerin pozisyonunu bozma. 0.5 mm boşluk olacak kadar yada yağın içeri girebileceği boşluk olana kadar vidayı gevşet.
    20 liralık makinelerde olmayan nedense shimanolarda çok sık rastlanan sorun. Çok kullandığımızdan mıdır nedir?

GOKHAN AKSOY bunu beğendi.
  4. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Abi ses oltanin içinden geliyor ordan gelmiyor başka nerden geliyor olabilir

5. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Açmadan önce kilit mekanizması çalışıyor idiyse toplarken gözden kaçan ufak bir yerleştirme sıkıntısı nedeniyle çalışmıyordur. Yeni makineler artık eski makineler gibi kaba ve kolay parçacıklardan oluşmuyor malesef. Daha mühendislik ürünü ve ayrıntılı ve daha çok parçadan oluştuğundan toplamak dikkat gerektiriyor. Mesela dişli mekanizmasını shimano makinelerde dişli üzerinde işaretli çizgilere göre belirli bir sırada yerleştirmediğinizde kol tam bir turu tamamlayamıyor sıkışıp kalıyor.

Makinenizdeki sese gelince yük bindiğinde ses geldiğini söylediğinizden ve dişlilerde aşınma göremediğinizi belirttiğinizden bence orta mili ortalayan içteki rulmandan geliyordur.

6. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Teşekkür allah razı olsun Sokerken video ya çektim ona göre yerlestirdim ama tekrar sokerim bakarım peki bu rulman nerden bulabilirim

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Misinayı roller üzerinden geçir U biçiminde ileri geri hareket ettir. Ses yapıyorsa dediğim yer, yapmıyorsa bilemiyorum. Yeniden sök dişlileri abartmadan kauçuklu gresle yağla. Yine ses varsa anlayan birine göster. Shimano servis henüz tam oluşmadı. Yedek parça desteği de yurt dışından pek verilmediğinden buradaki arkadaşlar debelenip duruyor.

8. Berke Öztürkmen

Kardeşim o rulmanı yanına alıp sanayiye rulman toptancılarına gittiğinde bakıp ölçüp aynısından veriyorlar. birkaç ay önce 5 tl gibi fiyatlara almıştım.

9. Berke Öztürkmen

Bu arada siz içinden geliyor demişsiniz ama bence ses atkı teli rulmanından geliyor ;) Horozbinanın dediğini yapın bir kontrol edin.

10. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Yaptım abi ama tekrar yaparım evet abi 3 aydır kamış parçası gelmedi akşam iyice dener tekrar yazarım ama dişli de olsa sürekli ses gelir

11. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Tamam yarın ilk işim sanayiye gitmek yurt dışından getittirecektim getittir medim 20$ fiyati