Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano sienna 40 mi daiwa laguna 40 mi tavsiye edersiniz?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında fishing06 tarafından paylaşıldı.

1. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Arkadaslar genel kullanim icin 40 lik bir makine almayi dusunuyorum.
    Fiyatlari yaklasik ayni olan bu 2 makineden hangisini almami onerirsiniz?
    Shimano Sienna 40 lik ve Daiwa Laguna 40 lik makineyi kullanan arkadaslar yorumlarini, artilari ve eksikleri belirtetek oneride bulunmanizi rica ediyorum.
    Vakit ayirip dusuncesini aktaran arkadaslara simdiden tesekkurler.
    Rastgele...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Daiwa Laguna LAG4000-5BI makinenin özellikleri;
    Daiwa | Reels | Laguna®-5Bi Spinning

DAIWA LAGUNA LAG4000-5BI.jpg

Shimano Sienna SN4000FD makinenin özellikleri;
    Sienna FD

SHIMANO SIENNA SN4000FD.jpg

Not: At-çek (spin) için Shimano Sienna SN2500FD model daha mı uygun olur?
    Sienna 2500FD'nin drag gücü 3kg, Sienna 4000FD'nin drag gücü 6kg ve Daiwa LAG4000-5BI 'nın drag gücü 6kg'dır.

Teşekkürler.

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Her iki makinayı da tanımıyorum; ancak Shimano 4000'i ile Daiwa 4000'i boyut olarak farklı olsalar gerek; Daiwa makinaların rakamlarına bakıp pek aldanmamak gerek; bildiğimiz pekçok makinadan daha iri oluyorlar rakamlara göre...

Sanıyorum Daiwa 453 gram; Shimano ise 350 gram civarlarında bir ağırlığa sahip; buradan makina boyutlarını çıkartabilirsiniz...

5. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Uğur kardeşim, düşündüğünüz makinalar bizim iç pazar ürünleri değil. Elbette münferit olarak bulmak olasıdır.

Siz bu makinaları nereden ve kaç liraya mal edeceksiniz ? :confused: Bu rakamlar netleşirse, değerlendirmeler de, bir o kadar sağlıklı olacaktır.

Lagunayı sadece Renault Laguna olarak bilirim. :) Espri bir yana, bilmediğim bir ürün olduğu için, onun üzerine yorumum olamaz.

Diğer Sienna, Sahara, Sedona serilerini yakınen incelemişliğim ve bunlardan Sahara 4000 sahipliğim var.

Bu bilgiler ışığında;

1 - Eğer ki yurt dışı olacaksa, elbette Sienna,

2 - Eğer yurt içi ise ve fiyatları da yurt dışı fiyatlarının yaklaşık 2 misli seviyelerinde ise, hiç biri.

6. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Haluk Bey,
    Her 2 makineyi de Ankara Decarthlon mağazasında tesadüfen gördüm. Kapalı orjinal ambalajında oldukları ve o an alım yapmak için gitmediğim nedenle elime alıp inceleme fırsatım olmadı. Sadece fiyatları dikkatimi çekti ve bana çok uygun geldi. Ben de alabilirim düşüncesiyle öncelikle burada konuyu açarak tecrübelerinizi öğrenmek istedim.
    Makinelerin fiyatları; Shimano SN2500FD 85TL, Shimano SN4000FD 90TL ve Daiwa LAG4000-5BI 80TL idi.

7. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Tevfik Bey merhaba,
    Forumda açtığım konuyu birçok kişi okudu ama hiç kimse yorum yazmadı. Ben de hem Shimano kalitesini bildiğim hem de daha fazla bekleyip ürünleri kaçırma riskini göze alamadığım nedenle dün akşam gidip Sienna SN2500FD modelini aldım.
    Fiyatı çok uygun geldiği nedenle fırsatı değerlendirmek istedim ve şu an elimde 40 'lık makineler mevcut olduğu nedenle de spin için (Turna v.b. avlarda kullanmak üzere) 25 'lik olanını almayı tercih ettim.
    İlginize teşekkür ederim, iyi geceler.
    Rastgele...

8. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Arkadaşlar,
    Tercihimi Sienna SN2500FD yönünde kullanarak makine ihtiyacımı karşıladım, umarım memnun kalırım.
    Yönetime ve ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim, konu kilitlenebilir.
    Rastgele...

9. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Fiyat olarak cazip olmuş.

İlgili makinalar iç pazar ürünü değildir. Bu nedenle de, kullanıcı sayısı pek yaygın olmadığından yorum gelmemiştir; diye düşünürüm.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Daiwa özelliklerine bakınca daha iyi duruyor; ancak spin yapılacak ise bir parça ağır kaçacak; gerçi makinayı almışsınız; iyi günlerde kullanmanızı dilerim... İkisi de bilmediğim ve kullanmadığım makinalar; ancak verdiğiniz linklerden inceledim ve her iki makinayı da beğendim; size verilen fiyatlar da oldukça iyi ve sanırım ben olsa idim her ikisini de alırdım...:)

11. kadiricsez

kadiricsez Yeni Üye

Daiwa Laguna dün mersin dekatlon da % 30 indirimde 59.9 tl idi ve 2 adet kalmıştı.