Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Speedmaster AX Powergame

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında karacicek tarafından paylaşıldı.

1. karacicek

karacicek Aktif Üye

Yaklaşık 2 aydır , elimdeki bütün malzemelerimi azaltmaya ,çalışıyorum. Bu azaltma olayını gerek hediye etmek gerekse de satmak olsun , kontrolsüz şekilde yaptığımdan dolayı bir anda elimde sadece spin olarak Shimano Sienna Makinam kaldı.Kamış felan yok , dımdızlak kaldım. :eek: Bana 1 adet kaliteli 2.70 bir kamış , bir tanede , güzel bir makina yeter diye düşünüyorum . Elimdeki imkanları zorluyarak , Kamış için SPEEDMASTER AX SPINNING -H- 2,70mt 20-50gr , Makine içinde RARENIUM CI4 4000 FA 6xSA-RB karar verdim. Okadar çok heveslendim ki.. gaza gelip birde iki adet ip misina bila spriş ettim.
    İmkanlarımı çok ama çok zorluyarak tercih edebileceğimin en iyisi buydu diye düşündüm ama belki devri daha iyi bir makina olurmuydu demeden edemiyorum.
    Sözü uzatmıyayım Sparişlerim bu bugün elime ulaştı. Kamışı görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Spariş ettiğim kamış yerine SPEEDMASTER AX POWERGAME -H- 270cm 20-80gr kamışı göndermişler. Kamış biraz sert. Aslında sert aksiyonu kamış kullananlar için tatlı sert denebilir. Cuma günü tekrar geri göndericem fakat , göndermeden ayrıntılı resimlerini çekip , siteye koyayım dedim... Makina için belki çok geç ama KAMIŞ İÇİN ÖNERİNİZ VARSA ZAMAN AZ DA OLSA DEĞERLENİRME ŞANSIM OLABİLİR.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Güle güle kullanın. 20-80 gram atarlı bir kamış ile hangi tür sahleri kullanmayı düşünüyorsunuz ? Yani sahtelerinizin ağırlık değerleri nedir acaba ? Benim kullandığım sahteler 7-35 gram arası seyir ediyor ve 20-80 gram kesinlikle bana göre değil mesala.

4. karacicek

karacicek Aktif Üye

Öncelikle Çok Teşekkür ederim.
    Yanlış Anlamışsınız Buluthan Bey, Benim Sparişim 20-80Gr. Atarlı değildi. Yanlış Göndermişler Ben 20-50 Gr. tarlı istemiştim. Aslında 10-50 istiyorum fakat , malum stoklarda yoktu. Bende SPEEDMASTER AX SPINNING -H- 2,70mt 20-50gr ürünü spariş ettim.Bu arada 1 yıl kadar , Okuma Vsystem 2.40 cm 10-40 atarlı kamışı kullanmıştım. O ndan biraz sert kamışlara alışığım ama bu kadar değil tabi. Ortadan değilde , uctan esniyen bir kamış gibi sanki. Ya da ben bilemedim. Ama benim için çok sert olduğu kesin. Yanlış gelen ürünü Bu gün Geri gönderdim. İnşallah Stokta yok muhabbeti felan olmaz.

Kullandığım sahteler , 7,5 Gr ile 35.gr arasında değişiyor. Daha ağırları da var ama pek kullanmıyorum. Daha doğrusu kullanacak yer olmuyor. Fakat 20-50 aksiyonlu bir kamışla sorun çıkacağını sanmıyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Temmuz 2012
  5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

fatih abi sert aksiyonlu kamış kullanan birisi olarak söylemeliyim ki güzel ağırlık oranına sahip abi :D uçtan esnemesi de japon tip dedikleri olsa gerek j aksiyon ben çok beğeniyorum bu tür kamışları atımda da esnek kamışlara nazaran 18 gr üstü yemleri menzili iyi oluyor ama 7,5 gr için bu kamış olmaz gibi

6. karacicek

karacicek Aktif Üye

Başka bir arkadşım daha senin gibi söyledi. " Keşke geri göndermeseydin. " dedi. İşte biraz tereddüt ettim. Namussuz ucuz bişi de değil. Denedik olmadı diyelim. Ne yalan söyliim , Kamış gerçekten çok yakışıklı..... Hani biraz içimde gitmedi değill.... Ama biraz daha yumuşak bir kamış beni daha mutlu eder sanki... SPEEDMASTER AX SPINNING -H- 2,70mt 20-50 elimizde yok derlerse ( İnşallah demezler ) O zaman 20-60 Seebas alıcam.

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bende sert aksiyonlu kamis seviyor ve kullanıyorum. En son speedmaster 3 mt. 14-40 gr atarli kamışı aldim ama biraz yumuşak geldi. Kullandığım sahteler 10 -23 gr arası. Benim size tavsiyem daha uygun fiyatli nexave power game mh yani 15 - 85 gr atarli kamış. Balık bindiğinde kafasını rahatlıkla cevirebileceginiz kadar sert ama atışta istediğiniz performansi verecek kadar hassas. Zaten uzak atış sistemi bulunan sahteler için ben kamış sertliğine çok bakmıyorum , atışta hafif bir parabol yapabilecek kadar hassas olması yeterli bence.
    Bu arada yeni takimlariniz hayırlı olsun , rastgelsin..

8. ryetik

ryetik Aktif Üye

Ayrıca kıyı jigi içinde uygun bir kamistir. Bunuda belirtmek istedim :)

9. karacicek

karacicek Aktif Üye

Öncelikle Çok Teşekkür ederim Ramazan Bey.
    Nexave power game mh 15 - 85 gr kamışla Speedmaster AX Seebas 20-60 Arasında çok kaldım. Nexave power game'i öven yazılar da okudum. Açıkçası 15-85 aksiyon aralığı gerçekliği konusunda şüphe etmedim desem yalan olur. Bir arkadaş sağolsun WTD yaparken zorlanırsın ,AX Seebas 20-60 daha rahat edebileceğin bir kamış dedi. Benim biraz gözüm korktu , geldi gitti , değişim felanla uğraşmiyim 20-50 beni memnun eder diye düşündüm. Hatta ne yalan söyliim K.Kartı Limitim Nexave e kadar yetiyordu , Speedmaster 20-50 için kartıma para yatırmam gerekti.
    Ama Şunu bir kez daha net bir şekilde farkettim.... Bu işte hatırı sayılır tecrübesi olan arkadaşların , üstadların hepsi sert aksiyonlu kamıştan yana....
    Ürünü geri gönderdim zaten , yapacak bişi yok. Ama bu yorumlar karşısında Speedmaster AX Seebas 20-60' tekrar bi daha düşünecem. :confused:

10. karacicek

karacicek Aktif Üye

Nexave power game i kim önerdiyse İnanın Hep aynı şeyi söylüyorlar.

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bu kamisi kullanırken Wtd aksiyonu icin ip kullanmanız yeterli ki bence misina kullansaniz bile yeterli :) Tek sorun boyda olabilir eger suya girerek avlanıyorsanız , wtd için ben başka bir problem olacağını sanmıyorum..