Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHIMANO STELLA-SHIMANO TWIN POWER hangisini önerirsiniz?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında zafer06 tarafından paylaşıldı.

1. zafer06

zafer06 Yeni Üye

Arkadaşlar ben 60 metrede yemli olta ile mercan ... avlıyorum.Yeni bir makine alacam.
    Para sorunu olmadan.
    1- SHIMANO STELLA
    2- SHIMANO TWIN POWER
    Bu iki makine arasında kararsız kaldım.Hangisini önerirsiniz birbirinden farkı nedir bunları merak ediyorum.
    Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Merhaba,

Stella 10000PG Japon Versiyon düşünüyorsanız PM atın...

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

tabikide stella.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Tabii ki twinpower... neden? ismi güzel çünkü :D

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tabiiki üst model olan stella

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

O derinlikte yemli için iş görecek çok daha makul fiyatlı makinalar bulabilirsiniz; tabii zevk ve para sizin; tercih meselesidir... Sonuçta her iki makina da çok iyi ve esnek kullanım alanı mevcut; yalnız bu makinların ikisinde de geri bırakma yoktur; bu özelliği kullanıyor iseniz size gelmez...

8. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Stella üst model... Az fiyat artar... Ama twinpower bizzat gördüm...En büyük artısı youtube da bir videoda da izlemiştim ... Avdan dönüşte bildiğiniz su dolu kovaya atıyosunuz..sonra çıkarıp kurulayıp...devam... Yani kesinlikle su geçirmez olması harika...birde bu sınıfın en buyuk 2. zelliği boyutlarına göre çok hafif olmasıdır... KARAR SİZİN:...

9. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Arkadaşlar laf olsun diye yorum yapılmaz bilmedigimiz konuda yorum olmaz üst model alt model diye birşey yok iki makinanın kullanım amacı farklı

Stellanın devir oranı yüksektir imkanı olan bu makinayı alır spin avında kullanır
    derin su avlarında olaki kilo üzeri balık yakaladık her ne kadar yüksek çekeri olsada devrinin yüksekliginden dolayı sorun yaşarsınız normal hızda çekmeye kalkarsanız 1 kolunuz yorulacak veya misinanız kopacaktır agır bir şekilde kolu çevirmeniz gerekir,

Twin power derin su avları ve trofe balıklar için tasarlanmıştır devri düşüktür bu makinada kilo üzeri balık yakalarsanız sizi yani kolunuzu asla yormayacaktır kilo altı balıkları çekerken makinada balık yokmuş gibi boşta çekiyormuş gibi balıgınızı keyifle yukarıya getirebilirsiniz.

Surf bunu beğendi.
  10. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Merhabalar sayın Sökeli abim, herkesin kişisel tercihi ve zevki farklı. Kusuruma bakmazsanız bahsedilen makinaların hangi boylarından bahsettiğinizi anlayamadım. Model ve seri örnek vererek bahsederseniz daha iyi anlaşılır. Arkadaşların bahsettiği modeller sanırım iki makinanın da SW serilerindendir. İki makinanın da aynı boylarda düşük ve yüksek devirleri mevcuttur. Mesela 8000 olanlarında, ikisininin de 4,9 ve 5,6 devirleri mevcuttur, aynı şekilde iki makinanın 40'lık boylarında da 4,6 ve 6,2 devirleri mevcuttur, aynı boylardaki makinaların drag çekeri, misina sarım kapasitesi, ağırlığı... gibi fiziksel özellikleri aynıdır.

TWINPOWER SW modelleri:
    PLAT/08 stella sw 8000hg/saltwater fishing-Fishing Tackle Store-en

STELLA SW modelleri:
    PLAT/08 stella sw 8000hg/saltwater fishing-Fishing Tackle Store-en

11. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

TAŞI GEDİĞİNE OTURTMUŞSUN sunay kardeşim...:D