Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano stella

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında flos rua tarafından paylaşıldı.

1. flos rua

flos rua Misafir

Herkese merhabalar yakın zamanda yeni bir spin takım kurmak istiyorum sevgili hobidaşlar makine olarak 4000'lik bir stella almak istiyorum. Fakat aklımda bir soru var her tarafta satılık 2'nci el neden kullanıcılar bu evladiyelik makineyi elinden çıkartmaya çalışıyor. Acaba makinenin üretiminde bir hata mı var sebep nedir?
    Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler

Rapalacı bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Bazen ekonomik sebepler olabiliyor veya internette paylaşım siteleri ve satış siteleri gibi yerlede özendirici reklamları gördükten sonra üst seviye ekipman alındıktan sonra en iyi balıkları yakalayacağınıza umarak aldığınız malzemelerle hedeflediğiniz balıkları tutamayınca heves kaçar, malzemelerden ve balık avından soğursunuz, malzemeleri elden çıkarmaya başlarsınız :), farklı bir av disiplinine yönelme ( dalgıçlık, yemli avı veya LRF gibi). Bu iş biraz da hastalık gibidir, balığa gidemesek de yeni çıkan malzemelerin albenisine dayanamayıp sahip olmaya çalışırız, biraz da cep telefonu piyasası gibi, yeni alınan bir modeli bazı kişiler en fazla 1 yıl kullandıktan sonra, yeni çıkan başka bir markanın yeni modelini denemek için elden çıkarıp yenisi alıyorlar, örnek verecek olursak yakın zamanda İphone 6 çıktı satın aldık, yıl sonunda İphone 7 veya Samsung bilmemne modeli çıkarır hayde hücum misali, ekipman yenilemek, yeni çıkan modelleri almak gibi, Sarozda balık avı; kıyıdan shore jig veya tekneden balık avı için daha sağlam takımlar ve malzemeler hevesle alınır fakat uzak mesafelere zaman veya başka durumlardan fazla gidemediğiniz için bu seferde yakınlardaki meralarda spin olayına daha çok yönelirsiniz, Saroz için alınan yeni takımlar bir iki defa ancak denendikten sonra fazla kullanamadan ekipman değişikliğine gitmek için satılığa çıkartılır.

Son düzenleme: 6 Temmuz 2015
    byLord, fishlover, eylmz ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. flos rua

flos rua Misafir

Dikkat ettim çoğunlukla stella 4000 diğer modeller o kadar değil mesela aç sahibinden'i en az 10 tane ilan var herkeste mi bu makineden var

5. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Stella ve daiwa morethan veya morethanın üstü exsıt mıydı Bu makinalar spinde şuan için son noktadır, Bu gün 80 tl lik makinayla bile 4-5 kg levrekleri alan vardır, Bu işi şöylede özetleyebiliriz,şahin de kullanıcısını İstediği her yere götürmeye yeterken İnsanlar onca paralar verip neden Mercedes BMW ye o akdar para verirler ? işte olayın özeti budur :) ve Piyasada son model de olsa Mercedes Bmw de satılmaktadır :)

trakonya79 bunu beğendi.
  6. flos rua

flos rua Misafir

Yanlış anladınız ben makineyi kötülemiyorum. Gayet kaliteli bir makine aklımı kurcalayan soru neden bu kadar çok 2'nci eli var sebep tam olarak nedir. Bende satın alıcam sebebini bileyim ki satın aldıktan sonra pişman olmayayım

7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Muhtemelen makinanı hakkını veremediklerinden satıyorlardır. Böyle bir ölü yatırım olacağına satayım bari diyorlardır.

arifengin bunu beğendi.
  8. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

9. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Yok ben yanlış ifade ettim sanırım :) Bende stalla kullanıcısıyım aslında 4-5 spin makina sahibiyim ama stellayla av yapmak bambaşkadır, İster küçük İsterse Trofe balıkla karşılaştığında korkacak birşeyin olmaz Makinana güvenir işi bilirsen her türlü balığıda alırsın ;) Benim tek aklıma gelen bu makinayı alıp Fazla balığa gidemeyen veya parası olupta balığı tutamayan lar yada nakite sıkışıp yaz tatiline kaynak arayanlar haliyle ilk seçenek olarak görülebilir :)[/QUOTE]

trakonya79 ve Rapalacı bunu beğendi.
  10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

[/QUOTE]
    KEşkem Benimde bir Stellam olsaydı eyiydi :p KEşkem :)

11. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Eyvah Eyvah yandığımın resmidir, Bidahaki avlara götürmüyom uleyn :)