Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shımano Stradic CI+ Fa ya rulman ekleme

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında sayitusta tarafından paylaşıldı.

1. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Arkadaşlar şöyle nette dolanırken tesadüf bir sitede yeni model shımano stradic cı+fa modeline makara altına plastik bir yataklama yerine bir rulman eklendiğini ve makinanaın sarımının daha pürüzsüz mükemmel olduğu söyleniyor lakin 1000-2500-3000 fa modellerine göre rulman var sanırım malasef 4000 lik modele göre yok ..Shımano stradic cı+fa benzer makara yapısı olanlarda sanırım aynı işlemi yaparak makinalarına bir rulman ekleyebilir...

STRADIC CI4+ 1000FAML,1000FA,2500FA,3000FA Spool Shaft 1 Bearing Kit <M size> 【SHG】|HEDGEHOG STUDIO

SUNAY GÜNGÖR bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Arkadaşlar bu rulmanı türkiyede bulabilirmiyim

4. gsozata

gsozata Aktif Üye

Kayınpederimin rahatsızlığı sebebiyle yaklaşık 15 gündür onun çay ocağına bakıyorum. Çay ocağı 4 levent oto sanayide ( istanbul ). Bir çok rulman satan firma bulunmakta. Geçen gün kafama esti muhabbetimin iyi olduğu bir firmaya gidip olta makinesine göre rulman var mı diye sordum oda getir bakalım dedi. Büyük bir heyecanla arabada duran eski bir makineyi götürdüm. Hacı bunu söküp öyle getirmen lazım, ben sökmekten anlamam elimde kalır dedi. Yalnız bize gelip çok soran ve alıp giden var dedi.

Bu rulmanlar genelde nereden temin ediliyor bilmiyorum ama burada not olarak bulunsun istedim belki bir arkadaşın işine yarar.

5. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

bende sanayi işiyle uğraşıyorum ölçüleri bilsem araştırıcam sökmek işime gelmiyor..Rulman elimde olsa söker değiştiririm ama yok..

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O plastik parçayı alıp Karaköy de rulmancılara gittiğinizde ölçüp ona uygun rulmanı verirler... ama ayarlar tam tutmalı.

7. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

parçanın üzerindeki pulla aynı ölçülerde olması lazım tabi en tahmini aşağıdaki ölçülerde yüzde 90 ama iç dış bir 1 mm oynarmı acaba plastik parçayı çıkarmak lazım ama aşağıdaki ölçülerde bu rulman
    638/5C3 RULMAN - Bendaş Rulman - 6000 Rulman - Bdr Rulman - Hf Rulman

d:5mm d:6 mm d:6 mm
    b:5mm b:5 mm b:5 mm Bu üç ölçüden biri bencetabiki kumpasla ölçmedim ( m ) ile sadece şöyle baktım d:5mm b:5mm D:10mm
    D:10mm D:11 mm d:10 mm

minyatur-rulman.jpg

8. Erdembye

Erdembye Aktif Üye

O bölgede rulman bildiğim kadarı ile twinpower'da var, karşılaştırmalarda o rulman sayesinde zorlu mücadelede keçe ve pullar çok daha az hasar görüyor. Faydalı bir değişiklik olacağını düşünüyorum.

9. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

O rulman biomaster de bile yok shımano 8+1 rulmandan başlıyan makinalara koymuş o rulman onlarda var sustain exence vanguis twenpower stella da var.....Bence o rulmanın görevi:
    Düzgün bir sarım yapmak ve atış esnasın misinanın makaradan daha iyi akmasını sağlamak . kalama esnasında makarayı destek olup makinanın mile gelen baskıyı en aza indirmek .

10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar bende shimanocuyum birkackez makinem tuzlu suya dustu ve hemen bakim yapma firsatim olmadi,su an ve daha once kullandigim makinelerin defalarca rulmanlarini degisdirdim karakoyde rulmancilarda bulamayacaginiz milim yok,

Rulmanlar kalite ve marka olarak degisiyor iyileri 15 dandirik olanlar 5 lira civarinda,

Karakoyde guven Rulman var ben ordan alisveris yapiyorum kissadan hisseye.

11. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Ben stradic için ebay de 30 dolara set buldum makinayı direk 9+1 rulmana yüksetir ama tamam kol ve makara altını değiştirdik diğerlerini nasıl değiştireceğiz...Sökmek kolay toplamak zor...En azından makara altı ve kola rulman eklemek daha elzem...Demekki neymiş shımano alacaksan 8+1 alacaksın....Böyle şeylerle uğraşmayacaksın..

Erdembye bunu beğendi.