Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Stradic CI4+ 4000FA Acil Yardım!!!

Konu, 'Tanışalım' kısmında microp tarafından paylaşıldı.

1. microp

microp Yeni Üye

Merhaba Hobidaşlar;

Yakın bir arkadaşımın yeni aldığı Shimano Stradic CI4+ 4000Fa'nın düşmesi sonucu kamışa bağlandığı kısımdan küçük bir parça kırıldı.Makinenin tamiri konusunda alınan yer ile görüşmemize ve çeşitli yapıştırıcılar kullanarak tamir etmeye çalışmamıza rağmen başarılı olamadık.
    Aranızda daha önce böyle bir şey ile karşılaşan, tamiri konusunda yardımcı olabilecek yada gövde temin edebileceğimiz bir yer bilen var mı?
    14454671_1421247437885495_1799236320_n.jpg 14445453_1421247414552164_1502772691_n.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Facedede gördüm orada gerekenleri arkadaşlar yazmıştı

microp bunu beğendi.
  4. zaad

zaad Aktif Üye

Offffffff, yazık olmuş güzelim alete...

5. microp

microp Yeni Üye

İşin en trajıkomik tarafı kiminle ve neresiyle görüştüysek makineye ait yedek parça bulunamaması.Koskoca shimanonun Türkiye'de yedek parçası yok.Satın alınacağı zaman yüksek miktarlarda etiketleri var tabi ki.Sonrası yok.İnsan o kadar para verince birşeyler bekliyor üründen doğal olarak.

_-AreS-_, Levreko ve coner bunu beğendi.
  6. Nut

Nut Aktif Üye

O bölüm ana parçanın.. Servise gönderirseniz işiniz olabilir.. Yapistirmadan servise gönderin bence..

7. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Gecmis olsun bir urunun markanin en onemli yanlarindan biri satis sonrasi servis ve destektir shimano iyi bir marka ama suan bu olay bir okuma marka makinaya olsa durum nasil olurdu diye dusunmeden edemedim insallah kisa surede cozume kavusursunuz

microp bunu beğendi.
  8. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

geçmiş olsun, yedek parça konusunda sıkıntı yaşıyorsanız şayet, geçici tamir yapmaya çalışın. BEnim tavsiyem şöyle olur.

Makina, kamışı kullanıma hazır hale getirip bant yardımı ile geçici olarak tutturun. Makina yatağı vidalarını da çok sıkmadan sıkıştırın.

Geçici olarak yapmış olduğumuz birleştirmeyi, kalıcı hale getirme. İnce bir şamyel yada esnek ama sıkıştırıcı özelliği bulunan bir malzeme iles sıkı sıkı, makinanın iki parçası ile birlikte kamışa sarın.

İki parçayıda kavrayacak şekilde(plastik cırt yada hortum sıkma kelepçeleri ile sıkın).

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Shimano yedek parçalar eğer ellerinde yoksaki bu parça büyük ihtimal yoktur hollanda'dan sipariş ile geliyor. 30-40 gün sürüyor. Doğru parçanın sipariş edildiğinden de emin olmak lazım yoksa benim gibi bir 30-40 gün daha beklemek var işin ucunda.

microp bunu beğendi.
  10. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

microp ve SEMSS bunu beğendi.
  11. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Soner bu siteyi paylaşman inan forumdaki birçok arkadaşımız için çok faydalı oldu.Benim içim ise aşırı faydalı oldu :)
    Umut arkadaşım @medmarine2 soner arkadaşımızın verdiği sitede senin ihtiyacın olan ürün 17 aralığa kadar mevcut değilmiş.orjinali ile değiştirmen daha mantıklı olur.
    Shimano STCI44000FA Parts List and Diagram : eReplacementParts.com

@shadowpane hakan arkadaşımızın önerisini bu sürece kadar uygulayabilirsiniz.Ürün elinize ulaştığında da işinin ehli bir ustada değiştirtirsiniz.çok geçmiş olsun bereketli avlar dilerim.

microp bunu beğendi.