Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano stradic hagane mi fj mi yardim

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Shimano stardic yeni serisi hegane fk ile fj arasinda kaldim bir arkadaş uyguna verecek fj serisi duran makinesini yada yeni seri fk hegane alcam butcemi yormamak icin fj yi alsam diyorum bir yandanda tek hakkim var fk hegane mi alsam cok fark yaratan bi fark yoksa aralarinda fj yi almak istiyorum usta yorumlarini bekliyorum iki makina arasinda 150-200 tl gibi bi fark var ortalama bana maliyetleri acisindan.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. spinseabass

spinseabass Aktif Üye

Fj serisinden bir arkadaşım kullanıyor uzun zamandır. Ve bu makineyle yüzden fazla levrek avlamistir. (Turkiye de degil)Bana her zaman tavsiye etmiştir.

i_gulistan bunu beğendi.
  4. arkadas

arkadas Aktif Üye

biri henuz cok iyi bilinmiyor fk ama alirsan mutlu lursun birkac gün son fordan almak isiyenlere makina hakkinda yorum yaparsin
    fl ise kaliteli bir orta segment makinadir üzülmezzsin basin agrimaz türkieden amerikaya kadar sorarsan al iyi maina der
    bütcen ve ve aradaki farkda önemli hayirli olsun
    daiwa exceler x 4000 varmis bunu 2500 max 3000 al

i_gulistan bunu beğendi.
  5. karacicek

karacicek Aktif Üye

Stradic FK hakkında yorum yapamıyacağım , çünki elime alıp kullanma fırsatım olmadı. Ancak Kağıt üzerinde özelliklerine bakacak olursak ÇOK KUVVETLİ BİR CW' si var.
    Stradic 5000 FJ Kullanıyorum. Son derce keyifle kullandığım bir makina. Hani keşke şöyle bir makina olsaydı bile dedirtmedi şimdiye kadar.
    Her ne kadar FJ serisinden çok memnun olarak kullanmış olsam da , En yeni teknoloji her zaman daha iyidir diye düşünüyorum.
    Aradaki fark sizi üzmeyecek se FK HG iyi bir seçim olur.
    Farka değmez diyorsanız da FJ' serisi de keşke dedirtmez kullanıcısına...!

i_gulistan bunu beğendi.
  6. eylmz

eylmz Daimi Üye

İlk Turna Avım
    bu konuda hg tecrübelerimi paylaştım şuan yoğunum buraya yazamıyorum

emnk ve i_gulistan bunu beğendi.
  7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Evet fj serisi için kullanımdan dolayı pek sıkıntı duymadım gayet dayanıklı bir makineymiş.Bende bütçeyi zorlamamak adına uygun olanı alsam diyorum.Nede olsa acemiyim.uygun olan iyidir.

malesef elimde exceller 4000 yok onu değiştirmedim elimde procaster 2000x var biraz büyük olsun istiyorum birde makine ortak kullanılacak o yüzden sağlam birşey olsun istiyoruz.

işte arada fark çok birisi 550-500 tl civarı diğeri 350-400 tl civarıunda maliyeti olcak o yüzden uygun olanı alsam diyorum bende 5000 lik alcam kısmetse 2000 lik var biraz büyük olsun istedim erimimi arttırabilir diye düşünüyorum.

Gördüm cidden de çok harika bir makine güç sağlamlık ve satasrım olarak güzel özellikleri toplamış bir makine ama arada 200 tl daha uygun olan fj serisine gözüm kayıyor 350 civarı bir bütçeyle alabilirim gibi fj serisini ama fk serisini 500-550 tl den aşağı bulamam gibi

8. karacicek

karacicek Aktif Üye

5000 FJ ' de yanılmıyorsam gövde 4000' liği ile aynı..! Sadece Kafa ve egg topuz farklı Böyle güçlü bir makine için 306 gr. bence fazla değil...!
    Ben bu makineye 4 adet rulman ve Prinç burç takviyesi yaptım ki...! Dehşet bir bir şey oldu.
    Bir turda 104 Cm sarabilen , tam bir spinci diyebilirim. Bu arada Shore jig , yapmak gibi bir niyetiniz var sa 5000 FJ' yi kesinlikle öneririm.
    Ayrıca 350,00.TL bu makine için çok uygun bir fiyat.

Yeni makineniz şimdiden hayırlı olsun.

9. tekseker

tekseker Aktif Üye

Bende bir soru yönelteyim o zaman müsadenizle tekrardan konu açmadan ,
    New STRADIC C3000HG alacaktım lakin stokta yok gözüküyor bunun yerine New STRADIC 3000XGM alsam nasıl olur sanırım sadece devir farkı var. Yinede bilemedim bir danışayım dedim. Sadece spin avında kullanacağım 50gr ağırlık için 4000lik makina almak mantıklı olur mu ? Yoksa 3000'lik olanda fazlasıyla yeter mi ?

10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Cok sagolun makine icin 300 e anlastik birde egg topuz olmasi ve yaklaşık 11 kg drag ile her iste kullanilabilecek bi makine inşallah aldik gelmesini bekliyorum bu arada esimde spini sevdi tek kamis var o spin takilirken ben mecbur yemli takiliyorum ben spinde balik alamasamda at cek spor olarak hosuma gidiyor birde balik alsam super olcak elimde daiwa procaster 2000 x vardi bosunada aldim gibi ama herseyin iyisi olsun durumuyla aldim inşallah av yapmakta nasip olur.bu arada yaptığı niz degisikliklerle makineye sinif atlatmissiniz uygunsa nasil yaptiginizi ve maliyeti konusunda yardimci olursaniz bende düşünebilirim.sirada balik avlamak kaldi hayırlısı sabirla bekliyorum ;)

11. eylmz

eylmz Daimi Üye

15 gr daha ağır xgm ayrıca hg 88 xgm 91 topluyor bir turda bu arada 3000 lik konuşuyorum çok önemli fark yok bence Spinde hafiflik önemli o yüzden benim tavsiyem 3000 olur yeteri kadar güçlü 4000 kol topuz olsa tavsiye etmek icin daha önemli bir sebep olurdu :)