Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Super Aero Technium 425-bx mi vega potenza mi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ersinakparmak tarafından paylaşıldı.

1. ersinakparmak

ersinakparmak Üye

merhaba

2 kamis arasinda tereddutte kaldim

kamislari 170-220 gr arasi bogazda at ceklerde kulanicagim

fikri ve tecrubesi olan arkadaslar paylasirlarsa cek sevinirim

simdiden emeginize saglik

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Kendinizi tanitan bir konu açabilir siniz sizi tanimak isteriz yeni bir yere geldiniz bir selam verseniz kendinizden bahsetseniz fena olmazz bence

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Her ikisi de bu iş için oldukça uygun ürünler...

Super Aero Technium 220 gram atılacak ise BX olanın seçilmesi mantıklı olur; zira maksimum 225 atarlı bir kamış ve 220 gramı rahatlıkla atabilirsiniz; ancak bu kamış oldukça sert bir üründür ve bunu kurabilmek herkezin harcı değildir; eğer bunu kuracak güce ve tekniğe sahipseniz fiyatı da bütçeniz dahilinde ise elbette alınabilir hanesine eklenebilir...

Vega Potenza'mı demişsiniz; hangisi???

Eğer Vega Potenza Supercore ise bu SAT'a göre oldukça yumuşak karakterli bir kamıştır (dikkat edin yumuşak bir kamış demedim); bunu kurmak SAT'a göre çok daha kolay ve bir parça tecrübesi olan herkez tarafından kullanılabilir; maksimum atar değeri 275 gramdır ve SAT'tan çok daha ince bir çapı vardır; bu normal havada olsun; şiddetli rüzgarlarda olsun oldukça büyük bir avantaj sağlar; toplam ağırlığı da epey düşüktür SAT'tan; atış mesafesi konusunda da hayli iddialı olup bu düzey bir kamış için gayet uygun bir fiyata sahiptir...

Yok Vega SuperCaster'dan bahsediyorsanız bunu kullanmakta SAT kadar güç ve teknik ister; ancak bunun maksimum atarı 300 gramdır ve atışları tabii atabilen için oldukça iddialıdır; bu da ince bir profile sahip olup fazladan ayarlanabilen balans ağırlığı mevcuttur; fiyatı da hepsinden uygun olup hem en ucuz; hem en iddialı olanı budur...

5. hakyelken

hakyelken Aktif Üye

Merhaba ,

Bende söz konusu iki kamış arasında kalmıştım. Vega'yı aldım. Omzumdaki hafif sakatlık nedeniyle,çok fazla güç gerektirmemesi için bu kamış'ı tercih ettim. Hafifliği ve inceliği ile gerçekten kullanımı çok rahat. Haluk Abi'nin dediği gibi daha yumuşak karakterli olduğundan ben çok rahat ettim. Aradaki fiyat farkına göre hareket edebilirsin , ikisi de çok güzel kamışlar.

6. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

techinium bx gerçekten sert bir kamış.
    potenza ise yumuşak ama atarı iyi olan bir kamış.

hangisiyle başlarsanız başlayın diğerini denediğinizde çok çok farklı kamışlar olduğunu göreceksiniz.

Deneme imkanınız var ise sonucunda bir tercih yapmak mantıklı olacaktır sizin için.

7. ersinakparmak

ersinakparmak Üye

Değerli bilgiler için teşekkür ederim

8. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Super Aero Technium sert bir kamıştır. Yani zaman zaman kurmakta zorlanabilirsiniz. Başlarda bende kurmakta zorlandım ama şimdi rahat kullanıyorum.

Vega Potenza Supercore'u da çok rahat kullanıyorum. Atarı, C şeklinde aksiyonu ve atış mesafeleri ise müthiş. Kullandıkça daha da keyif veriyor.

Vega Potenza Supercaster ise sert bir kamış bende sert kamış olduğu için bunu tercih etmedim. Kurabilirseniz bu da üst seviye bir kamış.

Yani tercih size ait.

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Burada 2 noktayı unutmuşum...

Super Aero Technium'un sertlik derecesine göre birkaç tanesi mevcut; üzerindeki kodlardan anlaşılabilir bu; tabii bir de bu dereceyi anlayabilmek için denemek gerek...

Örneğin ülkemizde en yaygın olan BX-H kodlu olanı ve burada bahsettiğimiz ürünün nitelikleri aşağı-yukarı tarif etmeye çalıştığımız şekilde... (Deneme imkanı bulursanız daha iyi anlaşılacaktır...)

Bir XXX-H kodlu olan var ki evlere şenlik...:D Acaip sert bir ürün ve aramızda bunu hakkıyla kullanabilecek sayılı kişi vardır... Eğer bu karakter ürünler size uygun değilse görünce hemen kaçın:D:D

Potenza'da bir de "MoonStar" mevcut model olarak... Bu teleskobik; 450 gr.civarı ağırlık; 220 gr. atar ile hepsinden yumuşak huylu ve hemen herkezin her tür avda kullanabileceği bir ürün... Fuji "K" tip v.s....

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Buradaki "kurmaktan" kasıt nedir acaba, biraz daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz.

11. furunotr

furunotr Aktif Üye

Atış esnasında kamışın tam yük almış hali "kuruluma" oluyor... Şu 3 fotoğraf...

Haliyle "kurulum"dan sonra "boşalma" ile aksiyon meydana geliyor...

Ve atış gerçekleşiyor... Kurulumun düzgün yapılması için verilecek gücün ve kullanılacak tekniğin yeterli olması gerekiyor; bırakma anı da çok önemli 45 derecelik bir açı en uygun olandır... İster yerden havaya kaldırın; ister omuzüstünden aşağıya doğru bastırın derece aynıdır...

Gecenin bu vakti bu kadar; anlaşılmaz ise sonra detaylı yazarım...

lufermania bunu beğendi.