Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Surf Custom kamış hakkında görüş ve tavsiye

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında ToprağınSesi tarafından paylaşıldı.

1. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Öncelikle selamlar arkadaşlar. Bir arkadaşımın almayı düşündüğü kamış hakkında kullanan arkadaşların
    bilgisine müracaat etmek istiyorum.
    Shimano Surf Custom 4.25 bx . Bu kamışın iki versiyonu var SOLİD ve TABULAR olarak. Anladığımca birisi biraz daha sert aksiyonlu ve hibrid uçlu imiş. Kamışı kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar hangisini tavsiye eder acaba. Kamışı kullanacak arkadaşım
    genelde boğazda ve sarayburnu'nda avlanır ben gibi. Yemli avı olmaz pek. Tavsiyeler için bunun da göz alınmasını rica ediyorum. bu arada bu kamıştan elinde olup satmayı düşünenler de varsa bana mesaj atabilir. Makine olarak da Biomaster
    8000 PG de karar kılındı. İlgilenen ve bilgi paylaşımı yapan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Konuyu da umarım doğru yerde açmışımdır.
    Kamış için aldığımız fiyat 1300 tl nakit
    daha altında bulabileceğimiz yer varsa onu da tavsiyelere ekleyin lütfen.

cümleten rast gele

Shimano Surf Custom Tubular 4.25m 100-225gr Üç Parca Surf Kamışı Shimano Surf Kamışlar | Hedef Balıkta

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Aralık 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tubular uçlunun içi boştur. Daha serttir. Sahte balık ile atçek işine gelir.
    Solid uç dolgu uçtur. Yemliye gider. Vuruşlar daha rahat hissedilir.
    Tubuları öneririm.

İLKlüfER ve ToprağınSesi bunu beğendi.
  4. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

teşekkürler dostum. bende öyle biliyordum dün spot balıktan bir arkadaşa sordum. birinin içi boş mu diye ? yok dedi ikisi de dolu!
    evet at-çek için kullanacak zaten ağır kurşunla. sağolasın
    tabular düşüneceğiz o hâlde .

5. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

ucu turuncu olan hangi modeli bilmiyorum ama harika bir kamış..
    yemlide de güzel rapalada da.
    yakın arkadaşımda var..sık sık alırım elinden :D

ToprağınSesi bunu beğendi.
  6. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

ucu turuncu olan SOLİD sanırım o yemli için ve sanırım ki uç parça da fosforlu

teşekkürler

7. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Bence Vega potenza supercore alin konforu yasayin.Shimano biomaster sw8000pg ile de cok iyi ikili oluyorlar total ağirlik 1025gr kullandigim icin ordan biliyorum.Kondüsyonunuz iyiyse merada en fazla atis yapan, en fazla baligi ariyan siz olursunuz :) İlla shimano kamis olsun diyorsaniz surf leader bx cok iyi üst segment bir kamistir. Bilginize,
    Rasgelsin...

anton ve ToprağınSesi bunu beğendi.
  8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Alırken kesinlikle görerek alın .Bazı kamışlarında parçaların birbirine oturmama sorunu olabiliyor. İlkerin dediği gibi o fiyatlara temiz 2. el shimano surf leader ultra veya bxg bakın bence .

9. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Aslında benim önerimde Potenza idi kendisine :) fakat Shimano olsun istiyor. Ve dediğiniz gibi surf leader bx de shimano önerim idi. Fiyat olarak biraz daha fazla. Öneriniz için çok teşekkürler mutlaka dikkate alacağız en azından bir daha düşünmesini önereceğim en azından.

10. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

Eyvallah Senihcan kardeş. Mutlaka dikkate alacağız önerilerinizi. Teşekkürler

11. İLKlüfER

İLKlüfER Aktif Üye

Vega potenza supercore ve ya Vercelli spra ultra G2 Bence Cevat abinin oraya Ergin balikciliga gidin bi bakin derim buram buram kalite kokuyor :) tamam shimano üst segment kamislari mevcut özellikle de surf leader gibi ama sunuda unutmayin. Herhangi bir kirilma,catlama... vb gibi durumlarda 1-6 ay arasi bir süre beklersiniz( bekliyen kisiler var ordan biliyorum) ama dedigim kamislar inanin shimanolardan eksigi yok fazlasi var arti parca problemi kesinlikle yasamazsiniz,Bilginize