Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano sustain kamış makine?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında bass tarafından paylaşıldı.

1. bass

bass Üye

Herkese selamlar. Geçenlerde spin set bakmak için arkadaşlarla Trabzona gittim. Orada av marketine uğradım. Sağolsunlar çok güzel ilgilendiler çok güzel bilgiler edindim.
    Bana shimano sustain 2500lük makine ve sustain 270cm 15 40 atarlı kamış önerdiler.
    Takım çok güzel görünüyor lakin fikrinizi almak istedim.
    Kullandığım sahteler 10 25g arası. Bir de kullanımı yormaması önemli. Set hafif olunca çok daha keyifli oluyor.
    Makine hoşuma gitti çok kamış konusunda kararsızım. Boyu atarı vs..
    Alternatif makine ve kamış öneriniz olursa sevinirim alacaksam içime sinsin istiyorum iyice bir değerlendireyim.
    Teşekkürler..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

7-35 10-30 gibi bir atar bence daha uygun olur. Kamışlarda ben daiwa modellerini daha çok beğeniyorum. Major craftta olabilir.

bass bunu beğendi.
  4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Sustain makine benim favorim. 2 yıl kullandım harika. Şimdi daha üst model makine aldım fakat fazla kullanmadım. Sustain yeni makineden sanki iyi gibi . Belkide el alışkanlığı. 2500 lük sizin kesinlikle işinizi fazlasıyla görür.

bass bunu beğendi.
  5. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Bu arada sustain 270 mh kamışı kullandım. Extra fast bir kamış. Yani kendini en hızlı toparlama özelliği var. Refleksleri hızlı. Güzel ve hafif ve oldukça şık. Wtd ye çok uygun. Ancak sert yapılı kamışlara alışkın değilseniz biraz sizi zorlar. Zamanla alışabilirsiniz.

bass bunu beğendi.
  6. karacicek

karacicek Aktif Üye

Kamış tercihleri arasında Shimano Speedmaster CX Spinning 14-42g değerlendirmenizde fayda var diye düşünüyorum. Hatta stoklarda bulunabilirse Antares de düşünülebilir.
    Elbette Sustain de çok iyi bir model. Ben de yeni, kamışımı satın almadan önce , aklımda olan modellerden.
    Makina Olarak , Sustain tabiri caiz ise kalbur üstü bir makina. Ama nacizane şahsi fikrim , 800 - 900. TL' rakamlara çıkmışken , Exence CI+ Vanquish - Hatta , forumdan temiz bir Stella bile bulunabilir diye düşünüyorum.

Önder Kanığ ve bass bunu beğendi.
  7. Nobalik

Nobalik Yeni Üye

Selamlar bende sustaın 4000 lık kullanıyorum yanına da shimano dialuna 290 cm 8 - 42 kamış koydum mis gibi birsey oldu kesınlıkle bu kombınasyonu tavsıye ederım kaymak gibi valla :D

bass bunu beğendi.
  8. msa

msa Aktif Üye

Merhaba, şu an kullandığım kombinasyon sustain 4000 FG + helios 240. çok memnunum aslında ama kaşıntı tuttu makineyi ilana koydum. makine yağ gibi resmen. satılırsa yerine ne alırım onu da bilmiyorum aslında. ilanlardaki diğer ürünlerde satılırsa kaynak hazır olacak. kısmet bakalım, sizin konudan da fikir edinirim artık :) kamış için helios u tavsiye ederim, sert aksiyonlu, su üstü sahteler için ideal. sap kısmı biraz kısa ama alışacaz artık:rolleyes:

bass bunu beğendi.
  9. bass

bass Üye

Öneriler için çok teşekkürler tavsiye edilen kamışlarım araştıracağım.
    Elimde okuma luremania ve daiwa crossfire 2500lük mevcut.

10. bass

bass Üye

Sustainin 270cm 7 28 atarlı modeli de var. Çok farkeder mi? Bu fiyatlara çıkmak zorunda değilim güzel bişey arıyorum. :D

11. karacicek

karacicek Aktif Üye

Makina için ve kamış için ayrı ayrı bütçenizi belirtirseniz , belki daha çok yardımcı olabilir arkadaşlar.
    Ayrıca , nerelerde kullanacağınızı ve ağırlıklı olarak hedef balığı da belirtmeniz , daha isabetli öneriler gelmesine yardımcı olur diye düşünüyorum.

bass bunu beğendi.