Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHİMANO TÜRKİYE MEMNUNİYET

Konu, 'Genel Konular' kısmında YEKTA tarafından paylaşıldı.

1. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Kıymetli arkadaşlar çok severek kullandığım shimano bir spin kamışım var hatta geçenlerde bülent abide geldiğinde onunlada paylaşmıştım bunu.kamışın modeli force master 270 14/40 atarlı fiyatı 200 lirayı aşmayan bana göre parasının hakkını fazlasıyla veren bir kamış.Konu şu bu kamışın fincanlarından bir tanesi nasıl olduysa kırılmış aradım distirbitörü
    -durum böyle böyle fincanın birisi çatlamış dedim belki üzerine birşey geldi ne olduğunu bilmiyorum parçayı göndereyim bir bakarmısnız dedim hay hay dediler arabamda fazla spin kamışımda kalmadı bu ara 14-40 kamışta yok yanımda,bu uç parçayı bana gönderebilrmisiniz dedim kamışın üzerindeki seri numarasını istediler söyledim ve 3.gün kamışın parçasını aldım.
    buna benzer bir konu daha başıma gelmişti İNCE ÇİZGİ den aldığım bir kamış yine shimano ilk avda rapala sallarken kırıldı aradım HAMDİYİ her fırsatta da söylüyorum sağolsun HAMDİ 3 gün içerisinde parçanın elimde olmasını sağladı burdan tüzel kişiliği olan ince çizgiye telekkür ederim.
    force master kamışım ile ilgili konuşurken aklıma bülent abinin excence makinasının yayı geldi dedimki bir arkadaşım makinesini sökmüş toplarken bir yayını kaybetmiş 3000 lik excence makinanın 34 numaralı tel şehriyenin yarısı ebadaında olan bir yayını düşürmüş bulamadı dedim parça numarasına baktılar halletmeye çalışırız dediler.
    arkadaşlar içtenlikle söylüyorum kamışımın parçası için kargo adresi istemek için aradıklarında bana söylenen şu bahsettiğiniz yay yola çıktı 10 gün sonra elimizde lur onuda hallederiz di...bir son kullanıcı olarak çok hoşuma gitti bu ilgi ve alaka eminimki ileride her şey dahada güzel olacaktır.demek istediğim şu ki bana kimse shımano kalitesi ve servisi ile ilgili bir serzenişte bulunmasın 2 kere servise işim düştü ikisindede 1 hafta olmadan olayı çözdüler

buradan ilk kamış sıkıntımda yardımcı olan HAMDİ ye ikinci sıkıntımda yardımcı olan distiriibütör firma ve çalışanlarına teşekkür eder hayırlı işler dilerim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kırılan parça değişmiyor muymuş Yekta?
    Bu haliyle kamışı yedeklemiş durumdasın ama o fincan da tamir edilebilir bence..

Shimano'ya yakışan da hızlı çözüm üretmektir.
    Tebrikler...

4. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Abi arabada 14-40 atarlı kamış kalmamıştı çatlak parçayıda değiştirecekler göndericem.kamıştan ciddi anlamda memnun olduğum için 2.sini de alacaktım ekseri uç parçada sıkıntı oluyor bilyorsun bende bir tane uç parça alarak 2 kamış sahibi oldum elle tutulan yeri kırmak bence normal şartlarda imkansız tamir sürecini beklemedim açıkçası sabırsızlıktan oldu yoksa tamir edeceklerdi allah için

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Shimano artık gerçekten Türkiye'de.

Bir konteyner yedek malzeme yola çıkmış.
    Bunun içine benim görülmesi zor minik yayı da eklemişler.
    Sağolsun Yekta, bir kere sözünü ettiğim tel şehriye çapındaki
    4 mm boyundaki yayı da kendi kamış parçası ile söylemiş.
    Yekta'nın hard discini de Shiamano Türkiye ile birlikte tebrik ederim.
    Bende yedek ürün bol olduğundan 3 aydır başvurmamıştım.
    Kutusundan çıkmamış sustain yay kaybolunca gün yüzü ve tuzlu su gördü.:)

Şu ana kadar servis sorunlarının buradaki personelden kaynaklanmadığını zaten biliyordum.
    3 Japon firmasının mümessilliğini yapmıştım. Japonlarda bir bölgeye verilen öneme bağlı her şey.
    Önem vermedikleri pazar için bütçe ayırılmadı ise karşında ilgili kimse bulamazsın.
    İletişime geçtiğin insan haaa hgııı soo des falan der arkası gelmez.
    Tekrar ilişkiye girdiğinde ilk kez duyuyormuş gibi yapar, yine gırtlaktan garip sesler çıkarıp geçiştirir.

Bir süre sonra ilgi alanlarına girecek olursanız, sizin ülkeyi programlarına alırlarsa sorunlar biter.
    Şehriye gibi parça için adam gönderirler.

Sanıyorum ki buradaki elemanları servis konusunda eğitim verip geliştireceklerdir.

Fakat en önemlisi istenilen yedek parçaları zamanında göndermeleri.
    Servis konusunda sorun yaşamamak için diğer önemli konu da Shimano ürünlerini Türkiye'den almak.
    Farklı ülkeler için üretilmiş versiyonların alınması durumunda istenen parça için çok akıllı sandığımız adamlar şaşırır gırtlaktan ses çıkarırlar.
    Zaten artık yurt dışına göre Shimano ürünlerinde fark kalmadı. Avrupa'ya göre ise burası daha ucuz.
    Buradan alınan ürün sayısının artması daha iyi hizmet almamızı sağlayacaktır.

Bunca ürün bolluğu içinde ve Japonya'da üretmedikleri ürünlerin parçalarında bazı aksamalar olabilir.
    Özellikle onarımı onlar için önemli olmayan ucuz serilerde.
    Bunu da bizim hoş karşılamamız, burada çalışan personeli suçlamamız gerekir.
    Buradakilerin gerçekten isteklere önem verdiklerine inanıyorum.

6. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Abi bu kamışla martı yakalayabilirmiyiz? Benimki yakalıyor da :D

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Yekta tamir ettirme. Uç parçası bizimki gibi ülkelerde önemli değil.
    Kestirip atıyoruz.

8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Abi alltan 3 pqrça olmasa kesip 30^60 kamış gibi kullanıcamda en uç fimcan değil

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben başka konularda Shimano Türkiye'de çalışan arkadaşlarımın hakkı yenildiğini yazdığımda bana marka kollayan biri olarak bakanlar oldu. Ama ben her zaman niyete bakarım hep alanın hem satanın...!

Niyet iyi ise hemen çözülür ama art niyetli olunca insanın çözesi ve destekleyesi gelmiyor.

Ben her zaman doğru olanın yanında olmaya devam edeceğim. Yeter ki gönüller bir olsun.

Unutulmaması gereken bir konu var ise o da şudur; Ben bir amatör olta balık avcısıyım her zaman amatör olta balıkçısının yanında olacağım ...

Ben de size teşekkür ederim. Rastgele..

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Bülent abi, bir ürünü Türkiye'den almadığınız zaman her zaman risk almış olursunuz, bu konuda size katılıyorum. Sonuçta oluşacak hataların sonuçlarına biz katlanmak zorunda kalırız.

Fakat burada şöyle bir olumsuzluk var. Yurt dışından aldığımız bir ürün, normalde distribütörün getirmediği bir ürün olduğunda ve bir problemle karşılaştığımızda çözülemeyebiliyor.

Şöyle bir örnek verirsek dışardan aldığınız bir elektronkik cihazın bozulması durumunda garanti kapsamı olmadığından ücreti karşılığında yaptırabiliyorsunuz. Fakat farz edelim Shimano JDM bir ürün aldık (Markayı örnek olarak verdim, Daiwa da olabilir fark etmez :) ) Üründe bir problem olduğunda, ücreti mukabilinde yedek parçasını veya tamir gerekiyorsa tamir hizmetini almamız gerekmez mi? (Bizim kaşınıp yurtdışından aldığımız için belki uzun sürebilir demelerini de kabul edebilirim, ama çözmemeleri gibi bir durum olmamalı bence.)

Şimdi senin " JDM olunca ne oluyor, sanki JDM ile doğdunuz haspalar" dediğini duyar gibi oluyorum :) , fakat bunun tercih edilme sebebi kalite olarak gerçekten biraz daha üst segment ürünlerin bulunması. Çok yakın tarihli bir örnek olarak bir çok kişi Fliegenlendi ve bu ürün Türkiye'de yok.

Yoksa biz ne kadar çok talepte bulunursak onların da ilgisi ve cevap kalitesi o kadar artacaktır. Bu konuda sana katılmamak işten bile değil.

Ayrıca Hamdi abinin herkese ne kadar yardımcı olmaya çalıştığını biliyoruz. İnkar edenlerde bende art niyet ararım doğrusu...

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Bir simanov cu olarak nasıl koltuklarim kabardı anlatamam :)
    Şaka bir yana ben her yıl 12. Ayda oltami asarim havyar meselesi dolayısıyla ve hemen hemen her yıl tamire yollarim her geçen sene daha iyi oluyor daha da iyi olacak sistem oturtmak hiç kolay olmadığını hepimizin bildiğini sayıyorum :)