Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano ve Abu Garcia Spin Takım Lütfen Bakarmısınız

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında says tarafından paylaşıldı.

1. says

says Aktif Üye

Merhaba abilerim alacağım kamışa karar verdim ve almak için av bayii nin yolunu tuttum av bayine vardığımda birde baktım ki dalgınlık parayı evde unutmuşum bayii uzakta baya geri dönmek zorunda kaldım yalnız derler ya her işte bir hayır vardır ben bayiye SHİMANO CATANA CX 2.40 15-40 TI GALİBA ATARI bu kamışı almaya gittim kafamda hep acaba bunumu almalıyım dediğim ABU GARCİA VENDETTA 2.40 10-30 ATARLI kamışıda görme imkanım oldu elime alınca abu garcia ya biraz daha ısındım şimdi sorum şunlar...

*kamışların 2 side 2.40 fakat atarları biri 10-30 diğeri 15-40 Marmara denizinde kıyıdan veya iskeleden kullanıcam 2 seçeneğimde var hangisi daha iyi olur.

*kamışlarda adı nedir bilmiyorum affedin misinanın geçtiği delikler shimanoda çok ufak abu garciada ise daha büyük geniş hangisi daha kullanışlı olur?

kamışların fiyatları aynı birbiriyle elimde az bir param var tam yetiyor ve bunu biriktirmek için çok çalıştım o yüzden kafam hep karışık bidaha para veremiyeceğim için en iyisi olsun alabilceğimin istiyorum daha bir çok almam gereken malzeme var fakat ilk tercihimi kamıştan yana kullandım daha makinası var bu işin .s Perşembe günü almaya gideceğim lütfen bana yardımcı olun Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim cevaplarınızı esirgemeyin lütfen..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

2.70 15 - 40 al.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Erdoğan öncelikle atar sanırım 14-40 demek istedin Catana için. Çünkü 15-40 diye atarı yok bildiğim kadarı ile.

Kıyaslamayı ben şöyle yapmanı tavsiye ederim. Kırılırsa acaba Abu Garcianın parçasını bulabilecekmisin?

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Rakamlara fazla takılma. Tüm yorumlar genelde rakamlar üzerine dönüp duruyor ve duracak. Varsa yoksa atar tutar. Hep atar meselesi...aksiyion, reaksiyon, stil bunlar da önemli...

Markalara göre de 10-30 atarlı aynı kamışlar bile farklılık gösterebilir. hatta aynı markaya ait aynı boyda yine aynı atar değerleri olsun, kullanılan stil, hedef av, aksiyon, kullanılan sahtelerin cinsinlerine göre bile kendi aralarında değikenlik gösterir...

Bir çok kişinin spin kamış alırken boşta şakladığına şahit olmuşsundur. Bende bakarım buna...birde kamışı tavana da değdiren görürsen işte o kamıştan anlıyor diyebilirsin.

Tabi tüm bu cümlelerim kafa karıştırıcı oluyor farkıdnayım. Tüm bu sorularının cevabı ise basit...eline al bak içine sineni al...eğer zamanın varsa da videolarını saatlerce izle...

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

2.40 alma 2.70 al ki atış erimin yüksek olsun, 10 - 30 değil 14 - 40 filan al ki atacağın sahtelerde seçeneğin fazla olsun, ey oğul unutma ki marmara da rüzgarda avlanacaksın, yeri gelecek ağır sahte atacaksın. Unutma ki dalgalara karşı savaşacaksın... takımını sağlam düz, küçük sahteler elbet atarsın ama büyük ağır sahte atmaktadır asıl mesele, bunu unutma.
    ey oğul Yükün ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı, Allah Teala yardımcın olsun. Oltacılığını mübarek kılsın. Amatör Balıkçılık yoluna yararlı etsin. Kamışını parıldatsın. Sahtelerini uzaklara iletsin. Sana yükünü taşıyacak güç, ayağını sürçtürmeyecek akıl ve kalp versin.... ne diyom la ben :D dediğimi dedim.

7. says

says Aktif Üye

Catananın 2.70 14-40 ını bulamıyorum hiç bulsamda arada 30-35 tl bir fark var benim için büyük para 1-2 hafta daha ertelemek zorunda kalıcam kamışı ama önce bulmam lazım. Hamdi abi kırılınca abu garcia değil catana nın parçasını da bulabilcemmi bilmiyorum Ankara`da malum fazla balığa yönelik av marketi yok ama alırken bunuda sorucam . 2,70 14-40 bulabilceğim bi yer varmı sizin bildiğiniz

8. radopit

radopit Aktif Üye

uluç abi büyüksün maşallah.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Abu Garcia (Vendetta serisi olmasa bile) spin kamışım var.
    Çook yıllar önce almıştım. Çok zaman da kullandım. Hala da sapasağlam.

Sen alacağın kamışı gölde mi kullanacaksın?

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kırılınca iki ürününde parçasını bulmakta zorlanırsın o yüzden kırmayacak, dikkatli olacaksın ki Ankara nereden çıktı? sen en son Marmara Tekirdağ civarlarında avlanmıyor muydun?

11. says

says Aktif Üye

Ben Ankarada ikamet ediyorum Marmara denizinde kullanmak amaçlı alıyorum fakat fırsat bulursam Ankarada göle de gidebilirim arada bir .

Abi Marmara Tekirdağ da avlanıyorum doğru ama Ankara da yaşıyorum ben yazın Tekirdağ dayım sadece, okul sınav iş falan şuan hala Ankara dayım