Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHIMANO ve SERVIS

Konu, 'Genel Konular' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bizde ve tüm dünyada, olta avcılığında kaliteli olarak tanınmış birçoğumuzun ürünlerini kullandığı bir marka ancak bu kadar rezil edilebilir.
    Sorun servis. Minik bir yay için dahi aylarca beklemek, arandıklarında telefona yanıt vermemek, türlü yollarla ulaşılabilince, haftaya tamam sözü verilmesine rağmen üzerinden yine aylar geçmesi, ne bu markanın bu duruma düşürülmesini, ne tüketici haklarına asla önem verilmemesinin nedeni açıklanabilir.

Ben bu durumdan hiçbir şey anlayamıyorum. Bu nedenle benim için Shimano artık bitmiştir. Servisinin olmaması nedeniyle Daiwa makine kullanmıyordum, ancak Shimano’nun da servisi yoktur. Umutla bekleyip sinirlenmektense, hiçbir şey ummadan bozulanın yerine yenisini almak daha iyi.

Şimdiye kadar aldığım Shimano’lardan aklıma gelenler. Bunların bazılarını arkadaşlara veya çevremde durumu iyi olmayan amatörlere hediye olarak almıştım.
    Twin Power 4000SW
    Sustain 4000 F
    Excence 3000 CI4
    Ultrega CI4 10000, 5500
    Aero 4000FA
    Technium 3000SFC
    Aernos 4000FB
    Stradic 4000 F CI4
    Exage 4000 FA dan FD ye 6-7 tane
    Nexave, Alivio vs bazılarını kullanmasam da hepsi geçti elimden.

Bir yığın kamış, Technium, Catana, Beastmaster, Speedcast, Vengance Surf,

Surf misinaları, 50 den fazla sahte, jig vs

Benim gibi bir müşterilerini o kadar nefret ettirdiler ki, keşke tek birini dahi almamış olsaydım. Shimano kullandığıma ve en önemlisi başkalarına önerdiğime pişmanım.

Daha önce, buradakiler de hak vererek başımdan birçok olay geçmesine rağmen tek konu açmamıştım. Servisin artık yoluna gireceği sözleri tamamen yalanmış.

sunny1403, ellidokuz, mafrox ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

El oltasına devam abi :D

İşin şakası bir yana bu konuda bildiğim en hızlı ve tek marka Okuma, yapılmayacak makina ise yenisini veriyorlar. Sanırım onun için de ömür boyu garanti veriyorlar.

Benim Shimano'dan yana bir sıkıntım olmadı, zira elimdeki malzemeleri kısa zamanda değiştiriyorum. Ancak, bir arkadaşımın makina ve kamışını tamir edilmesi için bırakmıştım. Makina kilitlenmişti, kolunu çeviremiyorduk. Çok kısa bir zaman sonra yapıldı ve aldığımda sıfırı gibi olmuştu. Kamış ise biraz eski model teleskopik Aspire olduğu için kırılan üçüncü parçanın temini biraz zor oldu. Hollanda üzerinden Japonya yazışmaları vs. derken parça nihayetinde geldi ve sanıyorum tamiratı yapıldı. Bir ara uğrayıp alacağım, İnşallah :)

Tüm bu süreç ne kadar oldu derseniz, bir yılı geçtiğini söyleyebilirim ;)

4. arifengin

arifengin Daimi Üye

Ne guzel yazmissin Bulent abi .musteriyi oyalamayi cok iyi biliyorlar benide 7 - 8ay kadar oyalamisliklari var .ha geldi ha gelecek gumrukte takildi bu partiye koymamislar v.s muhatapta bulamiyoruz derdimizi anlatalim

5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Bülent üstad yazılarını ve konularını uzun zamandır takip edioyrum daha önce shimano ile sorunlar oldugunu hep espirili bir dille değinmişliğiniz var. Ama her seferinde nasıl bu kadar ılımlı olabılıyorsunuz sasırmıstım.
    Bir pazarlamacı olarak ürünü '' sattım kaçtım '' mantıgının yanlıs oldugunu öğrencilerime hep anlatmıs bunu yapan firmaların piyasada fazla tutunamayacagını söylemişimdir.Şimdiye kadar bu tarz firmalardan alışveriş yapmayaya hep özen gösterdim.Benim için satış sonrası çok önemlidir.Shimano gördüğümüz ve duydugumuz kadarı ile bu konuda pekde hassas değil...
    Umarım bu anlayış en kısa sürede değişir...

6. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Şimdi aklıma geldi

Ergin Balıkçılk'tan aldığım Stella SW 6000 PG makinamın bazı bilyaları deforme olmuştu ve ses yapıyordu. Bunu Cevat ile paylaştım, o da sağolsun makina kutusundan çıkan çizelgeden deforme olan bilyaların kodlarını tespit etti ve Japaonya'dan istetti. Çok kısa bir zamanda gelen bilyaları kendi elleriyle değiştirdi. Makinamı aldığımda sıfır gibi olduğunu gördüm ama henüz denizde deneyemedim ;)

İsak ve cengiz coşkun bunu beğendi.
  7. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Cinnet anı bu olsa gerek.

Tüh keşke bu konuyu açmazdan önce elimdeki shimano ürünlerini satmış olsaydım...

Şaka bir yana, Bülent abi büyük geçmiş olsun.

8. Plankton

Plankton Aktif Üye

Konuyla biraz alakalı biraz alakasız olacak ama, sorunlu yada değişecek parçanın siparişini kendimiz verip, bu işi halletmek, sanırım bu tür servis şartlarında yapılacak en iyi seçim gibi görünüyor.En azından bugün gelecek yarın gelecek , şu olacak bu olacak gibi aylar süren dertlerden kurtulmuş oluruz.

Örnek verecek olursak plat tan

caldia 2011 modeli
    11 CALDIA 4000 Repair, Parts Purchase:pLAT

Şema
    http://www.plat.co.jp/parts/DAIWA/CALDIA/11CALDIA-4000-00056100.pdf

Tabi bu şekilde hiç bir alışverişim olmadı ama istediğimiz parçayı sanıyorum ki buradan yada buna benzer sitelerden temin edebiliyoruz.

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Benim kullandığım hiç bir makinam ve kamışım bozulmadı ve kırılmadı. Ben çok memnunum. :)

Sorunu olan bir çok arkadaşımızın da sorununu çözdüler.

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bizim kullanımımızla bozulsa zaten üretilmemesi gerekir bu makinelerin.. :)
    Ben yılda kaç defa kullanıyorum Bülent kaç defa..
    Ben bu nedenle çok pahalı ürünlerin kullanımını desteklemiyorum

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tercih meselesi :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.