Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimano Vengeance BX Tele Surf 150g 4.20m

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında descrpt tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. descrpt

descrpt Yeni Üye

Shımano Vengeance BX Tele Surf 150g 4.20m. Arkadaşlar bu kamışı almayı düşünüyorum önerirmisiniz.Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

kimse cevap yazmamış :(

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Nerede Kullanacağınız, Hangi Av Şeklini Tercih Ettiğinizi Filan Yazarsanız Ona Göre Bilgi Sahibi Arkadaşlarımız Yardımcı Olacaklardır :)

5. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

boğazda kullanıcam. çapari ile çinekop, istavrit avlamayı düşünüyorum. Arada yemlide lüfere atıcam inşallah. Şu anda bende kamış olarak chiton 4.20 var.Çok sert. Lüfer vs için çok ideal ama ileriye atmak ve az yorulmak istiyorum.

6. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

boğazda avlanacağınız bölgeye göre veya balığın durumuna göre veya akıntı durumuna göre kullanacağınız ağırlık farklılık gösterebilir.Kimi bölgelerde 200 gr kurşun bile yetersiz kalırken kimi bölgelerde 75-100 gr kurşunlarla av yapabilirsiniz. hatta bazı istisnai durumlarda 25-40 kurşunlarla çapari bile :)
    Piyasada bazı marka kamışlarda belirtilen max atar ifadesi yanıltıcı olabilir.Mesela 200 gr atar yazar ama 150 gr bile atamaz (bu atış teknikleri ilede ilgilidir).ama bahsettiğiniz markada güvenle belirtileni atabilirsiniz.150 gr atar yerine 200 gr atarlı olan modelini kullanmanızı nacizane tavsiye ederim. ayrıca sarımda zorluk yaşamamanız ve uzun vadeli kullanım içinde devir oranı düşük uygun makine tercihinde bulunmanız gerekir.
    bereketli iyi avlar dilerim

osmançubuklu bunu beğendi.
  7. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Osman bey söylemenizde sakınca yoksa bahsettiğiniz kamış için söylenen fiyatı öğrenebilir miyim?

8. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

Özel bir fiyat almadım. Shimano kalitesi bu kamışda geçerli midir acaba? Geçen gün ucuz shimano kamışlardan uzak durun dedi biri. Acaba shimano alınacaksa en düşük beastmaster mı alınmalı? gerisi çöp mü? Bu arada benim kamışım 250 grama kadar atabilir. Çok sert.

9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Alivio almayın o çok sert yanlız venegance 100 gr atalı olanı test ettim deyim 2 atış sadece bence hassas ve güzeldi. yinede çok profesyonel değilim bilginiz olsun...

osmançubuklu bunu beğendi.