Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano vs daiwa

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında runaway tarafından paylaşıldı.

1. runaway

runaway Üye

Merhabalar arkadaşlar. Dünyada kendini kanıtlamış iki marka. İkisi de japon menşeili ve ikisi de oldukça kaliteli. Türkiyede gördüğüm kadarıyla shimano makinalar daha revaçta. Bu iki markayı karşılaştırmak gerekirse sizlere göre hangisi daha ağır basmakta? Ancak karşılaştırmayı iki makinanın aynı segmentteki ürünlerini baz alarak yapar isek daha objektif olur diye düşünüyorum. Bu karşılaştırma belki de yeni makina alacak arkadaşlara ışık tutabilir diye düşünüyorum.
    Evet üstadlar, arkadaşlar bu konuda bilgi sahipleri yorumlarınız lütfen :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Daiwanin japon iç piyasa ürünleri ile Shimano nun japon iç piyasa ürünlerini karşılaştırmak lazım. Bence Shimano özelliklede atçek makinalarında burun farkı ile önde. Surf makinalarda ise bence çok fark yok ama yinede düşük devirli makinalar zorlu şartlarda kullanıldığında Shimanolarin yine biraz daha öne çıkacağını düşünüyorum. Tabi bütün modelleri kullanmak mümkün değil ama kullandığım denediğim ve incelediğim kadarıyla konuşuyorum.

4. Hırçın Karadeniz

Hırçın Karadeniz Aktif Üye

Bencede Shimano çünkü bayağı bir araştırdım bu markayı ve en sonunda gittim shimano aldım. hatta sloganımız kötü shimano yoktur yalnızca daha iyileri vardır :)

5. vessa

vessa Aktif Üye

bence daıwa benım gorusum ıkısındende var ama daıwa bana daha ıyı gelıyo

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

bende marka olarak bu iki marka Mercedes-BMW gibi.
    Eşdeğer diyebiliriz, birinin diğerine üstünlğü ise ancak burun farka denebilir...

7. runaway

runaway Üye

bende bir shimano kullanıcısıyım. stradic 4000 fi ve 3000 mgfb keyifle kullandığım makinalar. Türkiye'de shimano makinalar oldukça popüler ancak daiwa gibi dünyada kabul görmüş pek de shimanodan geri kalır yanı olmayan bir marka Türkiyede çok fazla tercih edilmiyor. Bu bir pazarlama başarısı ya da başarısızlığı sonucu mudur ki daiwanın üst segmentteki ürünleri pek türkiyeye getirilmiyor araştırdığım kadarıyla. Mesela shimano stella bir çoğumuzun rüyalarını süsleyen bir makina ve at-çek avı ile ilgilenen hemen hemen herkesin bildiği bir model. Ancak daiwa steez bir çok kimsenin haberdar olmadığı üst düzey bir makina.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

O konuda bir kısırlık var elbet... Daiwa'yı kimin getirdiği; hangi modeli getirdiği belli değil... Sorarsanız herkez distribütörü... Ama ne servis var; ne parça bulmak pek mümkün...

Shimano'da ise durum böyle değil; yıllardır yetkili satıcısı vardı; şimdi ya değişti; ya iki tane oldular; durumu bilemiyorum... Ancak hem ürün grubu hem de kısmen yedek parça getiriyorlar...Garanti ise sürekli uygulanmış sanıyorum...

Bir de sanki Shimano ürünler bizim sularımız ve kullanıcı özelliklerimiz için daha uygun gibi duruyor; belki bu yüzden daha çok tercih ediliyor...

Şöyle makinanın özelliklerine baktım ve sanıyorum bir tek 2500'lük gibi bir model var; Stella ise 3000'lerden başlıyor 18000'lere kadar değişik boyu ve özellikli makinası var; belki bu Stella'nın daha çok tercih edilmesine neden oluyordur...

9. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

Kesinlikle katılıyorum. Bu kadar iyi bir markanın bu kadar kötü bir satış ve teknik servis ağı olması üzücü. Dolayısıyla Tüekiye'de shimano var ama daiwa aslında yok gibi bu da tercihleri shimano'dan yana etkiliyor.

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Daiwa yi Sincan Av Kamp ve Balýk Malzemeleri yani Remixon getirmekte ancak tabiki Shimano gibi bir servisi bulunmamakta. Türkiyede Daiwa Shimanodan her konuda geride denilebilir bu sebeple daha önce yazdýðým gibi japon iç piyasa ürünlerine bakmak gerek yoksa Shimano rakipsiz. Bence Shimano burun farký ile çeþitlilik bakimindanda, teknik bakimdanda önde. Fiyat konusuna gelince ayný segmentte bulunan ürünlerde hep Daiwa daha pahalý. Fiyat konusunda da Shimano önde.

11. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Bozulan veya bakıma ihtiyacı olan shimano makineleri hangi serviste yaptırıyorsunuz? İstanbul da veya başka bir şehirde bakım onarın işleri için yetkili ve etkili bir servis varmı?