Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shimanocular acil yardım bekliyorum : Shimano Stradic 4000FD - Penn Spinfisher SSV 4500

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Dubara33 tarafından paylaşıldı.

1. Dubara33

Dubara33 Aktif Üye

Merhaba. Av partnerimle birlikte birer makine almayı düşünüyoruz. İri kofana, akya gibi balıklar için genelde popper ve iri su üstü sahteler çekerken kullanacağız. Aradığımız özellikler hız, güç ve dayanıklılık. (Bana zenci bi makine lazım sanırım[​IMG] )

Örneğin kullanmış olduğumuz exage 4000 fd serisi makinelerimiz iri popper kullanımında bazen misina toplamada yavaş kalıyor. O yüzden bir turda sarılan misina uzunluğu en önemli kriter.

Onun haricinde meralarımıza zaman zaman 3-4 kilo veya daha iri kofanalar giriyor. 20 kg çıplak(akya) da dönemsel olarak kıyılayan balıklardan. O nedenle makinenin drag gücü de önem kazanıyor. Gerektiğinde sağlam bi iple asıldığını getirmesi lazım.,

Bir diğer kriter güzel Türkiye'min ekonomik şartlarında şartları zorlayıp aldığımız makinelerimizin bizi üzmemesi lazım. Yani kolay arıza veren, sürekli masraf çıkaran, 1-2 yıl içerisinde kenara atılacak bir makine olmaması gerekiyor.

------------------------------------------------

Stradic benim alacağım model olduğu için biraz araştırdım. Çift kollu olması biraz canımı sıkmıyor değil. Ayrıca makineyi kullanan birisi sarım rulmanı olmadığı için 1-2 yıl içerisinde makine sarım bölümünün arıza verdiğini söylemişti başka bir forumda açtığım konuda.

1)Diğer Stadic 4000fd kullanıcıları makinenin artı ve eksilerini söylerlerse memnun olurum.
    2)Sipariş versem FJ serisinin kolunu bu seriye monte edebilirmiyiz? Yine aynı şekilde misina sarım rulmanı sipariş versek bu modele monte edebilirmiyiz?

Akşama makineyi almam gerektiği için konu biraz acil[​IMG]. Teşekkür ederim...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bahsettiğiniz avlar için 5000-6000 lik twinpower-stella sw modellerini öneririm.

Son düzenleme: 27 Temmuz 2015
    coner ve Erol 61 bunu beğendi.
  4. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Birol abi doğru Demiş başkası yaramaz işinize

Dubara33 bunu beğendi.
  5. strangolos

strangolos Misafir

O kadar paradan sonra bi zahmet ise yarasin zaten bence o kadar ucmayin stradic gayet is gorecektir

Erol 61 bunu beğendi.
  6. hkn17

hkn17 Aktif Üye

yeni stradic FK modelini de düşünebilirsiniz 20LB drag güzü 6.2:1 deviri var
    STRADIC FK

7. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba shimano stradic 5000 fj bir değerlendirin 6.2.1 devir 10 kg drag gücü var shore jig için poper yemleri çalıştırmak için gayet uygun fiyati ise çok uçuk rakamlar değil

8. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Hedef avlara bakıyorum, 3 - 4 kilo ve zaman zaman da 20 kilo diyorsun. ( İnan ki, o 20 kiloluğun bende peşindeyim.:D )

Şimdi ;

O boy balık daldığı ve de takıldığı vakit ne yapacaksın hızlı sarımı ? O yükte ki o hız, felakettir.:D Ben olsam aheste aheste yorarım balığı. Bu 1

Diğer bakış açım ise; sahaya çıkan sporcular gibi görürüm kendimi. Kramponum var formam yok, formam var şortum yok, vs.vs.vs. Herşey tam tekmil olmadan zevk alamam ve konsantre olamam oyuna. :D

Burada Exagenin tadını almışsan, daha da fazla tadla zevkin doruğuna çıkmak istiyorsan, taaaaa Biomastere kadar olan serilerde Exageye kıyasla çoook fazlaca bir fark göremez, hissedemezsin.. Derler ya d...k hep aynı d...k Bu da 2. Nereden biliyorsun deme, inan ki kendimden biliyorum.:DSeneye değilse bile sonraki sene zaten olacak bu iş. Niye kendine eziyet ediyorsun ki ? :D

Exagenin kolu, ona cuk diye oturur; diye düşünürüm. Aslında ben, makinalarımın kollarının çift tutamaklı olmasını tercih ederim.

Erol 61 ve arkadas bunu beğendi.
  9. winchester

winchester Aktif Üye Gold Üye

Makineden ziyade kamış daha önemli sanırım.

10. Dubara33

Dubara33 Aktif Üye

Tevfik abi hepsini hesap ediyorum merak etme :) Hız balık takılmadan öncesi için gerekli. Kofana ne kadar hızlı sararsan o kadar çok saldırıyor. Takımın gerisi var bana makine lazım.

Yokmu yahu şu makineyi kullanan? Akşama karar vermem lazım daha bir yorum gelmedi :)

11. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Orta sekment shimano makineler içinde en iyi makine diye bilirim , Bir üst sınıf için twinpover yada stella olabilir.

Erol 61 bunu beğendi.