Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shock leader

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında fish hunter tarafından paylaşıldı.

1. fish hunter

fish hunter Yeni Üye

iyi günler hepinize rastgelsin arkadaşlar diyerek konumu açıyorum. Konu shock leader geçtiğimiz kasım ve aralık ayı ortalarına kadar her gün balık aldım. Bana uç misina kullanmam tavsiye edilmişti öyle de yapmıştım fc misinaların mukavemeti düşük olduğundan yerine yüksek çekerli monoflament misina kullanmıştım. Fakat daha sonra kopma ihtimali bulunduğundan direkt 0.06 örgü misinaya klipsi bağladım ancak bir levrek aldım.Şimdi bu mevsimden dolayı mı oldu yoksa uç misina mı etkili oldu kestiremiyorum. Geçen gün asso 0.18 fc kaplama misina kullandım levrek aldım fakat bu incelik beni korkutuyor 2 ad. ima sahteyi denizde bıraktım. Merakım şu %100 fc uç misina kullanmak daha mı randımanlı olur fakat bir de şu konu var fc misinalar 5 mt. den sonra görünmezlik kazanıyormuş bu konularda tecrübelerinizi esirgemeyip yazarsanız minnettar kalırım saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Çok güzel bir konuymuş gözden kaçmış.
    Öncellike fc misinaları sadece shock için kullanmalıyız makineye sarmak için fazlası ile sert olacaktır. Ayrıca düğüm mukavemetleri düşük olduğu için shock leader olarak kullanımında daha bir dikkatli olmalıyız takım patlatmamak için ama balığın misinayı görme oranını sıfıra indirmesi gibi büyük bir avantajı da var.
    FC misinalar direk görünmezlik kazanır 3 - 5 m ile alakası yok.
    Ben shock olarak kullanacaksak eğer oscar 0.35 invisiline tavsiye ederim. Bu misinada makineye sarım için oldukça sert kaçacaktır bilginize.
    Benim tercihim hiç şok kullanmamaktan yana orası ayrı. Zaten genelde gece yapılan bir avda ne shock u :D

4. mrenrico

mrenrico Yeni Üye

Shock leader kullanmanız doğru bir seçim ,biz jigg avlarımızda kullandığımız takımlarımızda da aynı sistemi uyguluyoruz ,bugüne kadar trofeleri tekneye almakta sorun yaşamadık,AMA ?? işte burası çok önemli ip misina ve shock leader -shock leader ve fırdöndü /klips düğümü bu iki noktanın düğümü doğru yapılmazsa bütün olay biter buna dikkat edin derim.
    RASTGELE