Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shore jigging takımı deneyim ve yardim

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında khyalp tarafından paylaşıldı.

1. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba değerli forumdaşlar yeni üye oldum foruma daha önceden takip ederdim sürekli ve gayet değerli bilgiler paylaşılır bu nedenle hepinize teşekkür ederim.
    Benim konuma gelince antalyada ikamet etmekteyim normalde spin avcılığı ile hasır neşir olmaktayim.ama malesef artik bizim sularimizda ne levrek nede o güzel barracuda lar kalmadı çok değil bundan daha 3,4 yıl önce sürülerce barracuda geçerdi önümüzde bizde seyrederdik bir kaç parca alır evimize Dönerdik.

Malum artık devir değişmekte.
    komşumuz sağolsun Yunanlı hobidaslar shore jigging ile çok keyifli anlar yaşamaktadır.
    Antalya sularında özellikle ani derinlesen meralarimiz bulunmakta buralarda canlı bırakma ile birçok sinarit, grida, palamut yakalamışligim vardır hatta çoğu zaman yem değiştirmek için çektiğimiz balığa yapışan ve alamadığımiz balıklar olmakta.

sizlerden ricam shore jig ekipmanı tavsiye lerini almak vede değerli bilgilerimizi paylasmak

Benim düşündüğüm takıma gelince

shimano speed master power game 3.0 20 80 atarli
    Nexave power game 2.70 10 50 atarli
    Jig caster 2.90 10 60 atarli

Stratic 5000 fj
    elf 5000

Misina power pro 0.15 veya 0.20
    25 gr ile 45 gr arası jigler

Değerli forumdaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum umarım sıkmamisimdir sizleri sizlerinde kullandığı ekipmanları paylaşmanız bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Misina 0,20 veya daha kalın olsun, jig e abanırken çok kolay kopmalar yaşayabilirsiniz bu kamışları ve makineleri komple mi almayı planlıyorsunuz ? 5000 kafa biomaster sw de iyidir ve de speed master süperdir rastgelsin şimdiden

hızır şeref gültekin ve khyalp bunu beğendi.
  4. khyalp

khyalp Aktif Üye

Sağolun arkadaş lar ilgi gösterdiğiniz için
    0.20 dusunuyorum power pro olabilir mesela tek takım yapmayı dusunuyorum
    speed master bu iş için gayet yeterli duruyor biomaster süper ama bütçeyi aşar şu durumda yine stradic 5000 fj iyi gibi duruyor birçok video izledim ama aklımda daiwa ballistic 4000 var stradic göre biraz ağır kaçıyor hangisi avantajı li bilmiyorum

5. khyalp

khyalp Aktif Üye

shore jigging için ağır kalmakta vertical jigging için gayet makul ağırlıkta ürünler sanırım bahsettiğin raw 55 476 gr ağırlık
    octana kamış ise 240 gr makul görünmektedir lakin 2.55 boy bu iş için biraz kısa kalmakta tekne ile bu iş için gayet uygun takımlar

6. γavuz

γavuz Daimi Üye

:)

7. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

kamışın 2,90 dan kısa olmaması gerekir bence.
    sizin seçenekleriniz arasında speed master 3,0 öne çıkıyor ancak 50 gr altı jiglerde tamamen sağır kalır bu kamış.
    50-80 gr arası tam verim alırsınız.
    makine olarak biomasterı gözünüzde büyütmeyin derim. başlangıç olarak kullandığınız spin makine varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.
    ya da 4000 serisinden herhangi bir makine.
    av sayınıza bağlı olarak ileride bu takımı illaki geliştirebilirsiniz.
    ben şuan catalina 3500 kullanıyorum ve memnunum ;)

8. melanur

melanur Aktif Üye