Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sıfırdan balıkçılık, bir kaç sorum var.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Sida G tarafından paylaşıldı.

1. Sida G

Sida G Yeni Üye

Merhaba değerli arkadaşlar, büyüklerim.

Daha önce hiç balık tutmuşluğum yok. Boş zamanlarımı değerlendirmek ve merakımı dindirmek amaçlı balıkçılık yapmaya karar verdim.

İnternetten bu seti satın aldım, yarın elime ulaşacak.

İstanbul Avcılar, Büyükçekmece arasında şansımı deneyeceğim.

Henüz deneyimim olmamasından dolayı nasıl bir yem kullanmalıyım bilmiyorum.

Bana anlayabileceğim dilde bir kaç ip ucu verirseniz çok minnettar olurum.

Ne tür yem kullanmalıyım, iğneyi misinanın hangi kısmına bağlamalıyım v.s :)

Bu arada satın aldığım set: Spot Balık Kamış Makine Olta Seti 300cm (35 Parça) 22393761 - n11.com

Çok teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Balıkçı murat

Balıkçı murat Aktif Üye

yem olarak boru kurdu, sülünez, teke kullanabilirsin. O civarda av yapan avcılardan bilgi almaya çalışırsan senin için daha verimli olur. Yapay olarak istavrit için çapari kullanabilirsin.

Nasıl misina bağlanacağını forumda kendi konusundan ve internette videolardan öğrenebilirsin.

Rasgele...

Sida G bunu beğendi.
  4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu tür ürünlere ucuz olduğu için para harcamayın.
    Bunların ithalatı dahi yasaklanmalı.

i.samay ve value bunu beğendi.
  5. Sida G

Sida G Yeni Üye

Ucuz olmasından ziyade, başlangıç için gideri olan bir set olduğu söyleniyordu. Bir kaç sefer bu olta ile çıkayım, eğer hoşuma giderse geliştiririm tabii ki

6. Trachurus

Trachurus Aktif Üye

bu takımla 3. avı görmek çok zor. :(

Sida G bunu beğendi.
  7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

başlangıç takımın hayırlı olsun bende böyle bir setle çok güzel balıklar tutmuştum hayatını değiştirecek bir hobiye hoşgeldin :)

Sida G bunu beğendi.
  8. Sida G

Sida G Yeni Üye

Teşekkürler Burak.

Yarın akşam 8 gibi ilk avıma çıkacağım. Balıklar dönemsel olarak farklılık gösterdiğinden ötürü hangi iğneyi ve yem olarak ne kullanmamı önerirsin?

Acemi şansına 1-2 adet alabilirsem salacağım onları da :)

9. burak1912

burak1912 Yeni Üye

kesinlikle katılıyorum bende başlıyalı cok olmadı ama 6.ayın falan icindeyim emin ol bosvaktin yoksa bile vakit bulmaya calısırsın ve detayı cok hergün ve hergittiğinde kendide değişimler görüceksin ve hosuna gitmekle beraber merak duygusu baslıcak zaten o bekleyip vurdugu zaman ki heycanı hosuna giderse bu güzel hobiye sende hoşgeldin bu sitedeki çoğu bilgi paylaşımı doğru anlayabilirsen denemelerin sonucunda basaralı saglıcagını garenti ediyorum hayırlı olsun takıma ve oltaya takma bence bende kırmalık almıstım suan kullandıgımda üst düzey bi kamıs mkina degil ama kotude değil rastgelsin... değiştirebilirsin sonra bu sitedeki abilerden öneri alabilirsin faydalı olur ....:harika::harika::harika:

10. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Başlangıç için el oltası bile yeter yeri ve zamanında. Ben İstanbul'a ilk balığa çıktığımda Sarayburnu'ndan kıyıdan el oltası ile av yapıyordum, Boğaz'da da yine Samsun'dan getirdiğim el oltası ve çaparilerle poşet dolusu balık alıyordum. Bu işi öğrenmenin en kolay yolu gözlemdir. Ne kadar usta olursan ol, birbirinden 500 metre aralıkla iki avlağın bile farklı usulleri olabilir, yabancısı ve acemisi kalırsın. Şansın varsa sürekli gittiğin bir mekanda sana yardımcı olacak usta balıkçılar çıkar, arada küçük ikramlarla buzları daha da kırarsın, bildikleri çoğu şeyi öğretirler. İnternet üzerinden ise amatör balıkçılığa giriş konusunda çok fazla materyal bulamazsın ne yazık ki.

11. explorer

explorer Aktif Üye

Tecrübeniz arttıkça daha iyi takımlar nasip olur inşallah...Gülegüle kullanın rast gele...