Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sigarayı bırakanlar buraya

sergeant

Yeni Üye
Adı
Adınızı SoyadınızÖMER ALİ ÖNEY
Sigarayı bırakalı onyedi yıl oldu. Klasik olacak ama genede söyleyeyim iraden kuvvetli olacak. Sabah kalkınca pijamam üstümdeyken ilk yaptığım şey sigara yakmak olurdu ve bundan büyük keyif alırdım ve günde iki paketi bitirip üçüncüyü açardım. Ne zaman nefesim hırıltılı çıkmaya başladı işte o zaman karar verdim bu illeti bırakmaya. Daha yirmidört yaşındaydım ve merdiven çıkamıyordum arkadaşlar halı sahaya çağırdığında mazaret üretmeye çalışıyordum çünki kendime güvenemiyordum halı sahadaki o bir saat bana işkence gibi gelirdi. Bırakmaya karar verdiğim anda daha açılmamış sigara paketimi ve çakmağımı yanımdaki arkadaşa verdim. Çünki şu paket bitsin bırakayım demenin hiç faydası olmuyor.
sigarayı bırakmanın en güzel yanı bence yediğiniz ve içtiğiniz şeylerden maksimum tat alıyorsunuz. Sigaranın bu tatları bastırdığına inanıyorum ben. İnşallah sizde bırakırsınız da hayatın tadına tekrar varırsınız.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Sigarayı bırakmayın yaw gayet güzel bir şey ne gerek var sonsuza kadar yaşayacak değilsiniz bırakın keyfi ile yaşayın alle alle. Alın bir paket miss gibi sigara bırakma derdinide arkanızda bırakın. Alkol masalarının kahve keyfinin olmazsa olmazlarından ne kasıyorsunuz. Bu kadar keyifli şey bırakılırmı? Hele o ilk nefes yokmu!

İç ses gibi oldu dimi? İçmeyin bende bırakacağım.

labrax

Aktif Üye
Adı
c.cömert
eger kendiniz ve aileniz için birşey yapmak istiyorsanız ve kimse tarafından zorlanmıyorsanız, konunun beynen halledilmesi çok kolay oluyor. 19 yıl boyunca sigara içen biriyken paketimi yazlık ta unutma la sigarayı bıraktım ve 11 ay dır içmiyorum. hatta hiç içmemiş gibiyim. umarım bırakmak isteyen herkez nail olur.

bu vesile ile merhaba...

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Merhaba. ben de kendime gün koydum. Temmuz ayına dumansız gireceğim nasipse. Daha önceden bıraktığım için neyin naısl olacağını da biliyorum. Şimdilik keyfini sürüyorum ama bir yandan da kendimi gazlıyorum. Hadi hayırlısı. İsterim ki herkes bıraksın bu illleti. İnanın gereksiz birşey. Onsuz da yaşıyoruz hem de daha kaliteli yaşıyoruz. Denendi görüldü. O konfora tekrar sahip olmama 5 gün kaldı.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Üniversiteden beri içiyordum.Hemde büyük keyifle. Son yıl ise çok öksürttü.Sabah kahvaltıdan önce 1 tane yakıyordum ve öksürük ile güne başlıyordum. Sonra keyif almıyorsam neden içeyimki dedim ve yılbaşına az kalmıştı, yılbaşında bırakacağım diye milat koydum kendime.
2,5 sene evvel yılbaşında bıraktım ve o günden beri hiç içmedim.Eşimde bıraktı
benimle. Bugünkü değerden günde 15 TL tasarruf etmiş olduk.Yıllık 5,5 bin TL tasarruf ediyoruz.Bu çok ciddi bir para....

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref

rüzgarcan

Yeni Üye
Adı
Abdullah aydemir
BENİM GİBİ bırakmanı tavsiye ederim. 14 ŞUBAT ( SEVGİLİLER GÜN ) n de eşime sigara içmeyen bir eş hediye ettim, 3.5 yıldır da içmiyorum. Özel bir günde bırakmış olduğum için tekrar başlamaya karşı daha dirençli oldum. performansa gelince: haftada iki gün halı saha maçı yapıyorum, 10 yıl öncesine göre çok daha iyi nefesim var. ama bırakmak için ilk şart GERÇEKTEN BIRAKMAYI İSTEMEK.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Off oFffff..:(

1 ay ile 2,5 sene arasında değişen aralıklarla bıraktım.Şu sıra yine kullanıyorum ama pek yakın zamanda buraya ismimi yazdıracağım.Bu sefer başlamamacasına.:)

cengizçapar

Yeni Üye
Adı
CENGİZ ÇAPAR
Bende bıraktım :) :) :) 29 Gündür sigarasız hayatın keyfini çıkarıyorum. Hayatı bu şekilde yaşamak inanın daha zevkli imiş.