Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Siglon Misina ve LRF

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Arkadaşlar az önce depodaki malzemelerime göz atarken, benim kefal avında favori misinam olan Siglon 0.16 mm misinamı gördüm. Misinayı yaklaşık 20 yıl önce almıştım. Şöyle bir elimle bir yokladım. Halen sağlam ve kullanılabilir gibi. Eskiden av bayiilerinde bulunan en kaliteli misina olduğu söylenebilir. Hatta bu misinayı taşımak bir itibar meselesi idi.

İnternetten baktım, bu markanın ürünleri piyasada mevcut. Acaba bu misinayı LRF de kullanan var mı? Konu açılmışken, bir nostalji yapalım. Eski malzemelerden özlemini çektiğiniz bir ürün var mı?

Formul_Fish, NRT75 ve Mehmet Fatih bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Ekmekle balık tuttuğum tahta kasnakları hep güzel anarım ^^

Spinlevrek bunu beğendi.
  4. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Eyvallah Mehmet. O kasnaklar unutulur mu...:harika:

Formul_Fish bunu beğendi.
  5. hawk17

hawk17 Aktif Üye

O siglonlarla,özellikle 0.28 ile çok iki üç kiloluk karagözler almış idim..O misinanın Gölcük/Kocaeliye girmesine de vesile olan biri olmakla birlikte ne zaman ki o misina pahalılandı,hoooop birileri (ismi lazım değil)pat diye yenisi hesabı ''soft'' adı altında kendi sarımlarını piyasaya sürüverdiler..Ama o eski kaliteden eser yoktu..

Spinlevrek bunu beğendi.
  6. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Siglon isim mi değiştirdi. Yeni markası nedir acaba. Sakıncası yoksa yazabilir misiniz? Bazen AR-GE çalışmalarını anlamıyorum. Beğendiğimiz bir ürünün yenisi, maalesef eskisini aratıyor...Bu nasıl bir ilerleme?

Formul_Fish bunu beğendi.
  7. hawk17

hawk17 Aktif Üye

İlk gelen siglonlar aşağıdaki turuncu makara ile piyasaya girmişti..Akabinde misina tutulunca ikinci resimdeki beyaz makaraya yeni adı altında geçiş yapıldı ,lakin eski sağlamlığından eser kalmamıştı

Ekli Dosyalar:

Spinlevrek bunu beğendi.
  8. Emir999

Emir999 Yeni Üye

Sunline firmasının başka siglon modelleride var

Spinlevrek bunu beğendi.
  9. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Doğru benimki de turuncu renk.

Formul_Fish ve hawk17 bunu beğendi.
  10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ben eskilerden tahta kasnaklara bi türlü alışamadım hep oldum olası plastik kasnak ile avlansakta köye gidince Rahmetli dedemin dayımın tahta kasnaklarına kalıyorduk.Ozamanlar Adana da unutmam balık tutmaya gittim bir gece sabaha kadar balık avladım önce yemim bitti tuttuğum balıklardan yem yaptım daha sonra iğneleri kopardım barınakta yerde iğne aradım paslı büyük küçük iğneleri bağlayıp sabah ezanına kadar bi poşet çipura karagöz melanur vb balıkları tutmuştum.Belki cebimde az daha para olsa bolca karides alsam o gün denizi kurutabilirdim :) Çok mutlu olmuştum. taaa 15 sene öncesiydi.İlk levrek avımıda orda kurşunsuz iğneye yarım yaprak sardalya istavrit takarak yakalamıştım ne havalı olmuştu.Şimdi o zamanların ne balığı kaldı nede o zamanki malzelerin tadı.Yalan yok memlekete gittiğimde yemli avlarda hala kasnak kullanırım elimle yakaladığım balığın zevkini kamış ve makinelerden alamıyorum belki spinde büyük bir balık denk gelirse ayrı spinde de siftah yapamadık ya neyse o yüzden eskilerle avunalım biraz.

11. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Adaşım sen 15 yıl önceyi özlemişsin. Gel bir de bize 30-35 yıl öncesini sor. Eğer gerekli tedbirleri hem kurumsal (yasal) hem de bireysel şimdiki durumu da 15 yıl sonra arayacağız. :(

Formul_Fish ve i_gulistan bunu beğendi.