Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

silikon fare hakkında fikri olan varmı ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında ayvalıklı10 tarafından paylaşıldı.

1. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

Levreğin sevdiği yiyeceklerden birininde fare olduğunu biliyorum. Gözlerimle de tanık olmuştum limandaki kaya içlerinde fareye atlayan levreklere. İğrenç geliyor dimi insana :eek: silikon fareler görüyorum. İş yapıyormu nasıl kullanıyor kullanan duyan bilen varsa bilgilenmek isterim. Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Bir dönem çok popüler olmuştu bu fare mevzusu, hepimiz iyi kötü yorumlamıştık, ama ben ne avlananı gördüm, ne de denedim. :)

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Şimdiye kadar Levrek yakalayamamış birisi olarak yorum yazmam imkansız ama birisi derse ki, "fare ile Levrek avlamya gideceğiz" sanırım hayır diyemem, yeter ki, işin ucunda Levrek olsun ;)

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Süleyman
    Bu ay sonu buluşacağız ya geldiğinde fare bulursak beraber deneriz. Bu deneme için kapan almamız gerekiyor.
    Benim ikinci denemem olacak. Tarla farelerinin kuyruğu yok bir de kuyruk takarız.:D

Yazın kedinin biri 4 yavru yaptı. Her gün onlara fare taşıyordu. Bir süre sonra yavruları ava alıştırmak için fareleri zedelemeden getirip yavrularının önüne bırakıyor onlar da oynuyordu. Ben iki tanesini önlerinden aldım. Sabahın köründe derede canlı fare ile levrek yakamaya çalıştım. Bakan olmadı. Fareler güzel yüzüyordu ayrıca kafalarını çekme yönünde bağladığım için her türlü hızı vermiştim. Kendi hallerine bıraktım yine olmadı. Fakat çekirge ile geçen yaz iki levrek yakaladım.

Bunca sahte arasında denemediğimiz kalmıyor bu meret hayvanları yakalamak için.

6. TekAdam

Bülent ağabey,

Sanırım 2009 senesinde Balık Sevdası varken yine buna benzer bir konu açılmıştı ve birçok kişi bildiğini ve duyduğunu yazmıştı, hatta konu biraz karışmıştı diye hatırlıyorum ;)

O zamanlar yaklaşık yüze yakın sahte edinmiştim ama hiç fare sahtesi almamıştım. Belki de ondan bu güne kadar Levrek yakalayamadım

Ben gelinker kapan getirebilirim de bu mevsimde fareleri nasıl bulacağız onu düşündüm bir an ama aklında ne varsa deneriz, yeter ki, Levrek yakalayalım Bülent ağabey ;)

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

levrek isterseniz ben size yollayayım da şu fare işini kapatalım :) birçok merada iş yapmadı Yapmaz demiyorum ama gerek yok kanımca iyi yüzen güzel bir yem hatta en kıytırığından bir silikon yem bile daha iyi verim verebilir.
    Süleyman abi hatta balık sevdası nın o konudan sonra kapatıldığını düşünüyorum hala :)

8. TekAdam

Sonunu ben göremedim Hızır, emekliye ayrılmıştım Balık Sevdası'ndan :D:D

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Fare ile beslenen balığı yemek caiz midir?:D

Bu sene Halil ismindeki arkadaşın yakaladığı levreğin içinden fare çıkmış.
    Ben de fare denemesi yaptım başarılı olamadım.
    Benim farelerin kuyruğu yoktu. Ne yapayım kedi kuyruksuz fare getirdi.

10. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Bir de tavuk baget deneyin bırakma olarak.
    İricene bir iğne ile.
    Misina sağlam olsun ama.
    Kötek ve levrekte çalışıyor.
    Bir de levreği tavuğa alıştırmak var.:)

11. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

levreğin fare avlayabileceği zaman ve yer göz önünde bulundurularak kullanılabilir. Fareyle henüz siftahım yok ama kullanacak olsam sel sonrası dere ağızlarında, liman ve barınak mendireklerinde ise kıyıya paralel olarak kullanırdım.