Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon ile mırmır avı

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında mali198534 tarafından paylaşıldı.

1. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Saygı değer abilerim kardeşlerim birkaç günlüğüne Tekirdağ tarafındaki yazlığımiza gidecem. Kumsaldan mırmır avı yapacağım. Yerel kişiler boru kurdu ile alındığını söyledi. Ve halen de mırmır varmış. Yemli atacağım fakat bunun yanında elimde bulunan spin kamisimla da (10-40gr.) resimlere eklediğim jig head ve silikon bağlasam mırmır alma şansım olur mu sizce? Aldığım silikonlar çok gerçekçi duruyor. Sadece koku farkı var tabii canlı yeme göre. Ama şimdi yem bulunur bulunmaz bu alternatifi sizlere danışmak istedim. Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

Alma ihtimaliniz var. Jighead leri 6 gramlık almışsınız. Kamışın atar değerine yakın en azından. Silikon olarak kokulu olanlardan alsanız çalışma ihtimali daha fazla olabilirdi. Piyasada başarılı kokulu boru kurdu imitasyonları var ama onların da fiyatı 30tl lerden başlıyor.

mali198534 bunu beğendi.
  4. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Evet jiglerin biri 6 diğeri 4 gr kamisim ve system 240. Yerli bir kişi onlarla iş yapmaz diyor ısrarla illa boru kurdu tak Yemli takım yap diyor. Benim de kafam karıştı şimdi. Ama silikonlar da sanki is yapar gibi geliyor.

coner bunu beğendi.
  5. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

Kamışın boyu değil de atar değerleri önemli. Sizinki spin kamışı. Jighead-silikon kombinasyonunu lrf ekipmanları ile kullanıyoruz genelde. 6-7 gram ağırlıkları atmaz değil atar tabi. Sadece aksiyon vermekte biraz zorlanabilirsiniz. Elinizdeki tıp silikonlarla ben mırmır almadım ama alanlar olduğunu biliyorum. Mırmırların bulunduğu kumluk alanın önüne doğru atış yapmaya çalışın ve zeminden yavaşça zıplatarak çekin. Rastgele.

6. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Evet lrf yine duydum ama şimdilik elimde yok. Belki jig head için 10gr.lik alsam kamis atarım açısından daha da verimli olabilirmiş belki yanlış anlamiyorsam. Bir de jig head e silikonun tam olarak nasıl takildigiyla ilgili bir video var mıdır acaba? Bir kısmı dışarıda veya farklı bir teknik vs. Gerekli mi?

7. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

Aksiyon olarak değil de kamışın atış değeriyle ilgili söyledim. Daha iyi aksiyon vermek için lrf kamışı edinmenizi tavsiye ederim ama tabi öncelikle lrf disipliniyle avlanmaya karar vermeniz gerekli.
    Bu linkte anlatmış bir arkadaş. Kalemle işaretleme yapmanıza gerek yok yalnız, bir defa yaptıktan sonra çok kolay olduğunu farkedeceksiniz.

coner ve mali198534 bunu beğendi.
  8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Pembe aynı renk farklı marka ile lrf ile 40/45 cm mırmırlar aldım

Erdembye, Mehmettolga, coner ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Kokulu falan olmasına çok da gerek yok o zaman değil mi Yekta bey abi? Ve de bölge olarak nerede aldınız?

10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

İzmitte iki üç ay önce
    Lrf ile aldım

mali198534 bunu beğendi.
  11. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Bir de tuzlayıp suyunu aldığım tavuk göğsü var onunla da deneyeceğim yemlide bu balıkların sağı solu belli olmaz :)