Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon ile spin avı hakkında...?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında karacicek tarafından paylaşıldı.

1. karacicek

karacicek Aktif Üye

Merhaba değerli arkadaşlar , üstadlar ,
    Uzun zamandır , spin avı yapmama rağmen , daha önce bir kaç denediğim fakat , pek fazla ısrarcı olmadığım , silikon ile levrek avlamak istiyorum.

Sıkça avlandığım merada , levrek ile nadiren karşılaşıyoruz. Belki de o yüzden bir kaç kez ( belki de bir elimin parmakları kadar bile Silikon ile atış yapmamışımdır. ) Ama artık , farklı meralarda , mesela dere ağızları gibi bulabildiğim avlaklarda , silikon , jighead vb. teknikler ile av yapma düşüncem var.

Forumda , internet de , hatta daha çok youtube dahil bir az araştırma yaptım.
    Ancak gene de , bu işin muhakkak bir kaç püf noktaları vardır , diye düşünüyorum.
    Mesala , silikona aksiyon vermek...?
    Silikon tercihleri...? Silikon tercihleri her ne kadar , avlanılan meraya göre değişiklik gösterse de , hangi silikonlar , kaç gr'lık ağılıklar ile daha iyi aksiyon verilebilir...? gibi...

Dün akşam , acemice de olsa bir kaç silikon ve jighead denemesi yaptım...
    Stoper bulamadığımdan , tam istedim gibi yapamadım aslında.

Yani kısacası , üstatlardan öneri ve tavsiyeler bekliyorum diye özetliyeyim...

IMAG1750.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kerem03

kerem03 Aktif Üye

ben de kendimi atıveriyim şuraya da beklemeye başlayım ;)

Phorkys, Bledax ve karacicek bunu beğendi.
  4. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Hocam Sawamuranin silikonlarini mutlaka denemelisiniz özellikle levrek avinda çok etkili.. Jig head seçimi ise kamışın atar aralığı ile ilgili ve zevk meselesi.. Aksiyon bana göre pek önemli değil düz sarimda dahi balık alabilirsiniz.. Lrf gibi bir sistem yok yani..

coner ve karacicek bunu beğendi.
  5. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Fish Arrow un silikonlarının renkleri çok güzel. Eğer istediğimiz boy ve renkleri bulabilirsek çok güzel olur. Ülkemizde satılıyor.
    Silikonlara galiba dibte hoplatma aksiyonu verdiriliyor.Ara sıra durdurma çekme ve hoplatma aksiyonları diye biliyorum.Çünkü silikon ağır jighead yüzünden direk dibe iniyor.

SALT | Fish Arrow

coner ve karacicek bunu beğendi.
  6. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Aksiyon ile ilgili bir kaç ufak video var.
    Drop shot şekli

karacicek bunu beğendi.
  7. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Son bir buçuk yıldır nerdeyse her hafta sonu at çeke gidiyorum. Oldukça da sabırlı bir adamım. Balığa gittiğimiz arkadaşlar 3 saat at çek yapıyorsa ben en az 2 katı yapıyorum. Bu bir buçuk yıl içinde sadece 1 defa ispendek nasip oldu. Bahtsızlık olduğunu sanmıyorum. Birinci düşünce sarım hızım da sorun var barakuda da iş yaptığı kesin ama levrekte tamamen tırt :) Sahtelerde öyle çok kötü sahteler değil levrek sever diye düşünüyorum genelde limon kullanıyorum. En çok aralıksız at çek yaptığım saate hava aydınlanmadan 2 saat önceden başlayıp aydınlanana kadar. Mera kötü desem onuda sanmıyorum hiç mi levrek gezmen benim sürekli gittiğim meralarda. Çölde kutup ayısı değil ya bu :) İnşallah bir gün levrek yakalamanın püf noktasına çözeceğim inşallah :) En büyük hayalim trofe bir LEVREK :ssrtcbya:

kerem03, coner, simiot ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. kerem03

kerem03 Aktif Üye

Bence levrek varsa öyle yada böyle atlar, balık az olduğunda zaten denk gelirse artık yani iş tamamen kısmet bence.uzun zamandır levrek görmedim oltamda.en son levreğimide 1seneden fazla olmuştur jikarig denemeleri yaparken savage sandel ile almıştım dipten.bekleyip zıplatıp beklerken vurmuştu.kısmetimiz bol olsun inşallah.herkese bol balıklı haftasonları.

karacicek bunu beğendi.
  9. Phorkys

Phorkys Aktif Üye

Ben de bir haftadır silikon işini araştırıyorum, biraz arastirip burada sorularımı paylasacaktım, bu konu iyi olmuş ;) forumda araştırdığım kadarıyla Horozbina kullanıcı isimli Bülent abinin bu konuda derin bilgisi var. Tavsiye ettiği silikonlar var. Savagear sandeel ve redgill slikonlari tavsiye etmiş o dönem. Yalniz yazılar baya bi eski. Yeni fikirlerini öğrenmek güzel olurdu.

10. Phorkys

Phorkys Aktif Üye

Bu jigheadli slikonlar agir olduğu için dipten gelir, ama levrek daha cok yuzeye yakin yüzen yemlere meyilli diye biliyorum. Bu tarz slikonlarin dipten gelmesi dezavantaj degil mi? Ya da dipten gelmemesi icin hizli sarmamiz mi gerekiyor?

11. simiot

simiot Yeni Üye

Fikir birliği yapmışcasına herkes silikon arayışında sanırım:) Ben de 4-5 gündür bakınıyorum, hatta bugün açık olarak taneyle satılanlardan gözüme kestirdiğim bir kaç silikon ve 15-17 gr jigheadler edindim. Yarın sabah suyu denemek gibi bir niyetim var, bakalım sonuç alabilecek miyim:ssrtcbya:

Phorkys ve karacicek bunu beğendi.